IELTS

IELTS Sınavı

IELTS Hakkında Genel Bilgiler

1 – IELTS ( Birebir IELTS Özel Ders )
2 – IELTS ( 4 Öğrenciden Oluşturulan Gruplarla IELTS Ders )

1 – IELTS ( Birebir IELTS Özel Ders ): IELTS sınavı hazırlık merkezimizdeki IELTS departmanlarında birebir özel IELTS ders almak isteyen tüm öğrencilere  çağdaş IELTS programları ile dersler verilir. IELTS programlarının tümü bireysel  IELTS dersi almak isteyen öğrencilerin içinde bulundukları duruma uygun sadece onlara ” özgüdür “.

2 – IELTS ( 4 Öğrenciden Oluşturulan Gruplarla IELTS Ders ): IELTS hazırlık   temel birimlerimizdeki  IELTS eğitimi verilen sınıflarımızda   4 öğrenciden oluşturulan gruplarla  toplu olarak  IELTS ders almak isteyen öğrencilere, toplu  IELTS derslerinde kullanılmak üzere hazırlanmış en çağdaş IELTS programları ile  IELTS dersleri verilir.

IELTS sınavı hazırlık merkezimizdeki toplu  IELTS derslerinde uygulanan IELTS hazırlık programlarının işlenme aşamasında  öğrenciler kendilerini adeta ” birebir IELTS özel ders ” alırmış gibi hisseder. Bu  IELTS programının  taşıdığı özellikten kaynaklanır.

IELTS

IELTS, Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi, İngilizce’nin iletişim dili olarak kullanıldığı yerlerde çalışmak ya da çalışmak isteyen adayların dil yeteneklerini değerlendirmek için tasarlanmıştır. İngiltere ve diğer ülkelerdeki üniversitelere giriş için IELTS gereklidir.

Kimin için?

IELTS, Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, İngiltere, Türkiye  ve ABD de dahil olmak üzere birçok ülkedeki üniversiteler ve işverenler tarafından tanınmaktadır. Aynı zamanda meslek kuruluşları, göçmenlik makamları ve diğer devlet kurumları tarafından da tanınmaktadır.

IELTS sınavına yılda 2 milyon  kişi giriyor.

IELTS testi nasıldır?

IELTS sınavının Akademik veya Genel Eğitim sürümleri arasında seçim yapabilirsiniz . Tüm adaylar aynı Dinleme ve Konuşma bölümlerini yapar.

IELTS Sınavı  dört bölümden oluşur:

Dinleme – 4 bölüm, 40 soru, 30 dakika
Konuşma – röportaj , 15 dakika
Okuma – Akademik veya Genel Eğitim için farklı – 3 bölüm, 40 soru, 60 dakika
Yazma – Akademik veya Genel Eğitim için farklı – 2 adet yazma, 60 dakika
Bu site aynı zamanda akademik kelime listesi için uygulama testleri ve IELTS ile ilgili dil bilgisi testleri de dahil olmak üzere  IELTS kelime testleri içermektedir .

Seviye ve puanlar

Çok seviyeli. 1 ile 9 arasında bir puan alırsınız. 6,5 gibi yarı puanlar mümkündür. Üniversiteler genellikle IELTS puanı 6 veya 7 talep ederler. Ayrıca 4 bölümün her birinde asgari IELTS puanı talep edebilirler..

IELTS Sınavına nerede gireceğim?

IELTS testleri tüm dünyadaki akredite IELTS Sınav  Merkezlerinde yapılmaktadır – şu anda 120’den fazla ülkede 500’den fazla IELTS Merkezi bulunmaktadır.

IELTS Sınavına ne zaman girebilirim?

En yakın IELTS sınav merkeziniz ile düzenleyin. Genellikle Perşembe veya Cumartesi günleri olmak üzere sık tarihler vardır.

IELTS almanın maliyeti nedir?

IELTS sınav ücretleri IELTS sınav merkezleri tarafından belirlenir ve ülkeden ülkeye değişir. 160 GBP, 210 € veya 230 USD civarında ödeme yapmayı bekliyoruz.