Genel 

Ielts de Sık Sorulan Sorular

 Ielts de Sık Sorulan Sorular Hakkında

Ielts de Sık Sorulan Sorular Nedir

 1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Dersi )

Sık sorulan sorular, dendiğinde akıla gelenleri sıralamak istersek, imtihan neticelerinin geçerliliği 2 senedir, bu süreç dahilinde adaylar ek sonuç belgesi isteğinde  bulunabilirler

İmtihan  dört bölümden oluşur: Dinleme 30 dakika Okuma 1 saat Yazma 1 saat Konuşma 13 – 15 dakika / her bir adaya geçerlidir.

İMTİHANA YANIMDA BULUNDURMAM GEREKENLER NELERDİR?

Orijinal Başvuru formunun ilk 4 sayfası Son 6 aylık zaman diliminde çekilmiş 1 adet belgede kullanılmak amacı ile çekilen  fotoğraf 2 adet resmi kimlik belgesi (i.e: Kimlik Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Pasaport ya da İkametgah Belgesi)

SINAVA ZAMANINDA YETİŞEMEZSEM NE OLUR, YİNE DE SINAVA GİREBİLİR MİYİM?

Bu uluslar arası  imtihan  bütün imtihan merkezlerinde aynı saatte başlar. Sınav sabah saat 09:00’da Dinleme Bölümü ile başlar. Dinleme imtihanı başladıktan ve bir süre geçtikten sonra o bölüm bitene kadar salona kimse alınmaz. Şayet dinleme bölümüne geç kalırsanız bir sonraki bölüm olan Okuma imtihanını beklemelisiniz.

ÖZÜRLÜ BİR ADAYIM, NE YAPMALIYIM?

Sınav performansınızı menfi yönde etkileyecek olağan dışı bir durumunuz varsa imtihan kaydınızı gerçekleştirmeden evvel bizimle iletişime geçip durumunuzu bildirmeniz gerekmektedir. Bu uygulamanın tek hedefi size imtihan esnasında daha iyi hizmet verebilmektir. İki değişik tür hususi düzenleme uygulaması yapılmaktadır: •Değiştirilmiş materyaller •İdari düzenlemeler (ek vakit ve gözetmen eşliğindeki aralar, okuma ve yazmayla alakalı destek) Değiştirilmiş materyallerle alakalı müracaatlar Değiştirilmiş materyal isteği ile alakalı  müracaatlarınız imtihan tarihinden en az 3 ay evveline kadar Cambridge ESOL Özel Durumlar Birimi’ne ulaştırılmalıdır.Müracaatınız  bu tarihten geç alınırsa onayın reddedilme olasılığı vardır .

İdari düzenlemelerle alakalı müracaatlar Ek vakit ve gözetmen eşliğindeki aralar, okuma ve yazmayla alakalı destek ve benzeri istekleriniz merkez tarafından değerlendirmeye alınır. Adaylar, gerekli ayarlamaları yapabilmemiz amacıyla, bu istekleriyle alakalı olarak imtihandan en az 6 hafta evvel bizimle temasa geçmelidirler. 6 haftalık bir sürenin bitiminde iletilen müracaatlar yetkililerin uygunlukları dahilinde kıymetlendirilmektedir.

 

GEÇ MÜRACAAT KABUL EDİYOR MUSUNUZ?

Müracaat  tarihi geçmiş olan imtihanlara kayıt yapmanız mümkün değildir. Ancak, uygun  olması durumuna müracaatınız, geç kayıt ücretine tabi olarak kıymetlendirmeye alınabilir. Geç kayıt yaptırmak isteyen adaylar, imtihan merkeziyle iletişime geçerek adlarını bekleme listesine yazdırmaları gerekecektir.Adını yazdırmış olan adaylarla irtibat kurulacaktır.

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment