Ielts Eğitimi 

Ielts Eğitimi

Ielts Eğitimi ve Yapılması Gerekenler

Ielts Eğitimi Hakkında Bilgi

1  –  Ielts Eğitimi ( Ielts Sınavı için birebir IELTS Eğitimi Hazırlık )
2 –  Ielts Eğitimi ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  IELTS Eğitimi  Hazırlık)

1  –  Ielts Eğitimi ( Ielts Sınavı için birebir IELTS Eğitimi Hazırlık ) : Ielts sınavına hazırlanmak için birebir ielts eğitimi alan aday öğrenciler, eğitim günlerini kendi belirler. Bu şekilde aday öğrenci yaşadığı özel “hayatında bir değişiklik yapmadan gereksinin duyduğu ielts sınavı eğitimini hiç bir engele takılmaksızın alabilir. Aday öğrenciye kaç ders verilemesi gerektiğini ise,yapılan seviye sınav sonuçlarından elde edilen verilere bakarak ve adayın sınavda almak istediği notta göz önüne alınarak yetkili ielts eğitmeni tarafından belirlenir. Yetkili ielts eğitmeni tarafından verilen ders sayısı kararı kesin olur ve öğrencinin daha az ders alma isteği kabul görmez.

2 –  Ielts  Eğitimi ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  IELTS Eğitimi  Hazırlık) : Grup şeklinde yapılan ielts sınavı için hazırlık eğitiminde, birebir özel ielts dersi kalitesini yakalamak ve aynı birebir ielts eğitimi özelliklerinde eğitim verebilmek amacı ile grupları oluşturan aday öğrenci sayısını 4 kişi ile sınırlandırdık. Böylece, birebir özel ielts eğitiminde olduğu gibi aday öğrencilere, anlamadıkları konularla ilgili olarak soru sorma fırsatı yarattık ve birde, ielts eğitmenine aday öğrencilerle birebir ilgilenebilme şansı tanıdık. Bu şekilde ielts eğitmeni birebir özel ielts eğitiminde olduğu gibi, her öğrenci ile teke tek ilgilenerek daha fazla etkin olur.


IELTS EĞİTİMİ HAKKINDA

IELTS Eğitimi ve Yapılması Gerekenlerin başında, çok sağlam ve iyi bir genel İngilizce bilgisine sahip olmak gelir. Sağlam bir İngilizce temel İngilizce bilgisi olmayan birinin bu sınavda başarılı olması asla düşünülemez. Ielts sınavı İngilizceyi sokakta öğrenmiş, sokak İngilizcesi bilen ve bu tür bir İngilizce konuşan kişinin sınavda başarı şansı sıfırdır. Ielts eğitiminde başarılı olabilmek için bilimsel ve akademik seviyede bir İngilizce eğitimi almak şarttır.

IELTS eğitimi uzun bir süreç gerektirir. IELTS eğitimi almak isteyenlerin uzun bir süre bu sınav için özel olarak çalışması gerekir. Bu çalışma daha çok bilimsel ve akademik seviyede bir çalışma olması zorundadır. İlk aşamada söylenmesi gereken , IELTS eğitimi almak isteyen adayın akademik kelime haznesi çok iyi olmalı ve okuduğu okuma parçasının % 70 veya 80 nini bakar bakmaz anlaması gerekir. Özellikle eş anlamlı kelime ve ifadeleri bilmesi sınavda özellikle okuma parçalarındaki soruların yanıtlanmasında çok önemlidir. Bunun içinde işin içine gramer yani dil bilgisi kuralları kelime bilgisinin yanında gereklidir.

IELTS eğitimi almak isteyenlerin, hazırlık döneminde deyim yerinde ise, İngilizce yemeleri, İngilizce içmeleri ve rüyalarında bile İngilizce görmeleri olaya konsantre olduğunun bir kanıtıdır ve gerçekten de bunları yaşayanlar IELTS eğitiminin ciddiyetini anlamış ve eğitime hazırlanan kişilerdir diye yorumlanabilir.


Ielts eğitimiYukarıda anlatılan ve yazılanlar daha IELTS eğitiminin ilk basamaklarıdır. Çünkü eğer bunlar yapılırsa ancak IELTS eğitimi alınabilir. IELTS eğitimi alabilmenin ilk koşulu da elbette ki uzman bir ielts eğitmeni bulmaktır. IELTS eğitiminde uzman, işini bilen, deneyimli her şeyden önce öğretmesini bilen bir eğitmen bulmak başlı başına IELTS eğitiminde bir sorundur. Zira, iyi bir IELTS eğitmeninin yetişmesi yıllar alır. Bu  tür eğitmenlerde her kurumda çalışmaz. Bu nedenle IELTS kursu adı altında verilen ve eğitim olduğu ileri sürülen olgudan kaçınmak gerekir. Çünkü ,  grup şeklinde yapılan bu kurslarda derse giren eğitmenlerin gerçek bir IELTS eğitmeni mi yoksa sıradan bir İngilizce öğretmeni mi olduğu pek bilinmez. Kursa giren öğrenciler de bunu zaten anlayamaz. Ancak, sınavda başarısız olduklarında bir şeyler anlar ve hissederler ama iş işten geçer.

IELTS eğitimi ciddi bir iştir ve bu eğitim bilene bırakılması gereken bir alandır ama gerisini siz tamamlarsınız sanırım.

Diğer Yazılar

Leave a Comment