Ielts Eğitimi 

Ielts Eğitimi

Ielts Eğitimi Programı 

Ielts Eğitimi Programı İçeriği

1  –  Ielts  Eğitimi ( Ielts Sınavı için birebir IELTS Sınavı Eğitimi)
2 –  Ielts  Eğitimi ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  IELTS Sınavı Eğitimi)

1  –  Ielts Eğitimi  ( Ielts Sınavı için birebir IELTS Sınavı Eğitimi) : Bu IELTS Eğitimi programını  birebir özel olarak almak isteyen  aday öğrenciler, birebir özel ders aldıklarından ötürü kendilerine IELTS Eğitimi programının yapılacağı gün ve saatleri seçme önceliği verilir. Aday öğrencinin kaç ders alması gerektiğine yapılan seviye sınav sonuçlarına bakılarak ve adayın sınavda almak istediği ” skor” göz önünde tutularak karar verilir.

2 –  Ielts  Eğitimi ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  IELTS Sınavı Eğitimi) : IELTS Eğitimi programında 4 kişiden oluşan gruplara dahil olarak, birebir verilen özel eğitimin kalitesi ve niteliklerinde de  IELTS Eğitimi  alabilirsiniz. Grup eğitimlerinde, bu kalite ve niteliklerin sağlanması amacı ile gruplar 4 kişi gibi çok az sayıda öğrenciden oluşturulur. Bu şekilde, grup şeklinde yapılan eğitimlerde aday öğrenci aynı birebir özel ders programında olduğu gibi soru sorabilme fırsat ve şansını yakalar. Üstelik, IELTS Eğitimini  veren eğitmen her öğrenci ile başa baş ilgilenebilme imkanını bulur ki bu durum grup halinde yapılan eğitimlere bireysel nitelik katarak kalitenin yükselmesine yol açar.

NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ

  • IELTS Eğitimi  programlarının uygulamasında , hazırlık sürecinde , aday öğrencilere genel İngilizceden daha çok, sınavda soruların daha kolay, doğru ve daha hızlı yanıtlanmasına katkı sağlayan “sınav teknikleri ve sınav taktikleri ” üzerine özel bilgi ve eğitim verilir.
  •  IELTS Eğitimine katılan aday öğrencilere senet yapılmaz. Ödemeler karşılıklı anlaşılarak takvime bağlanır ve taksitle senetsiz olarak ödenir.

 

Sınavın Özelliği Nedir?

Bu sınav Academic ve General Training şeklinde 2 türlü uygulanır.General Training şeklinde olanı  genellikle  göçmenlik için müracaatlarda uygulanan bir tercihtir, Academic şeklinde uygulananı   ise eğitim ile ilgili  alanlarda yapılan müracaatlarda  tercih edilmektedir. Sınavın hangi bölümüne girmeniz  gerektiğini, kesinlikle  bu sınavın alınmasını isteyen kuruma  danışarak sizi bilgilendirmelerini isteyin.

 
 Sınavda  OKUMA-YAZMA-KONUŞMA-DİNLEME bölümleri mevcuttur.
DİNLEME 4 BÖLÜM / 40 SORU – 30 Dakika
OKUMA (Genel İngilizce) 3 BÖLÜM / 40 SORU – 60 Dakika
OKUMA (Akademik İngilizce) 3 BÖLÜM / 40 SORU – 60 Dakika
YAZMA (Genel İngilizce) 2 KONU / 150-250 KELİME, 60 Dakika
YAZMA (Akademik İngilizce) 2 KONU / 150-250 KELİME, 60 Dakika
KONUŞMA 11-14 Dakika
TOPLAM SÜRE 2 SAAT 45 DAKİKA

 

Sınav Nasıl Değerlendirilir ve En Az Kaç Puan Alınmalıdır?

 IELTS Sınavının bitiminde   geçme ya da kalma biçiminde bir sonuçlandırma yoktur. Sınava katılanın elde etmiş olduğu not 1’den 9’a kadar yapılan değerlendirme ile tespit edilir. Ancak bir çok üniversite veya kurum başvurularda  en az 6,5 puan almış olanları tercih eder.

 Sınavın Sonuç  Değerlendirme Tablosu
9 – Expert User
Kişi, dil üzerinde tam bir hakimiyete sahiptir.
8 – Very Good User
Kişi, dil üzerinde sistematik olmayan hatalar ve uygunsuzluklar haricinde tam bir hakimiyete sahiptir.
7 – Good User
Kişi, dil üzerinde bazı hallerde olabilecek rastlantı ile yapılan hatalar, uygunsuz kullanım ve yanlış anlamalar haricinde  eylemsel hakimiyete sahiptir.
6 – Competent User
Kişi, bazı hatalar, uygunsuz kullanımlar ve yanlış anlamalar olmasına rağmen genelde dili etkili kullanır.
5 – Modest User
Kişi, hata yapmaya eğilimli olmasına rağmen birçok hallerde genel anlamı çıkarabilir bu nedenle dil üzerinde kısmi de olsa bir hakimiyete sahiptir.
4 – Limited User
Kişi, dil becerisinde sınırlıdır. Anlama ve ifade etmede çoğunlukla sorun  yaşar.
3 – Extremely Limited User
Kişi, sadece çok iyi bildiği konuları anlayarak ifade edebilir. İletişimde kurmada çoğunlukla  zorluk çeker.
2 – Intermittent User
Kişi belirli kalıplar haricinde gerçek anlamada iletişim kuramaz. Yazı ve konuşma İngilizcesini anlamakta zorlanır.
1 – Non User
Birkaç kelime haricinde  dili kullanma yeteneğine sahip  değildir

IELTS Sınavının Diğer Dil Sınavlarına Göre Farkı Nedir?
 
  • ·         Bu sınav kağıt üzerinde (paper base) şeklinde tertiplenen bir sınavdır. Yani ülkemizde adaylar alışık oldukları bir yöntemle sınav olduklarından daha iyi bir performans gösterebilirler.
  • ·          Adaylar boş bıraktıkları ya da değiştirmeyi arzu ettikleri soruları kalan kalan süre içinde  tekrar çözebilirler.
  • ·          Özellikle Speaking ( konuşma ) bölümü yüz yüze jüri önünde yapılır. Bu nedenle sorular daha net anlaşılmakta ve daha rahat bir ortam sağlanmaktadır. Sınavın Dinleme Bölümünde ise Cd çalar üzerinden dışarı aktaıılan kayıtlar ile yapılır.
  • ·          Bu nedenlerden ötürü  özellikle TOEFL Sınavı ile mukayese edildiğinde  IELTS Sınavının  çok daha kolay olduğu söylenebilir.

Diğer Yazılar

Leave a Comment