Ielts Eğitimi

Ielts Eğitimi Hakkında Bilgi

IELTS EĞİTİMİ HAKKINDA AYRINTI

1  –  Ielts  Eğitimi ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Eğitimi  )
2 –  Ielts Eğitimi  ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Eğitimi )

 1  –  Ielts Eğitimi ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Eğitimi  ) : Eğitimi, birebir hoca ile karşılıklı olarak bireysel  alan aday öğrenciler,  eğitim ile ilgili öğrencinin tüm gerçek hedeflerine ulaşabilmesi,  yüksek bir skor elde edebilmesi ve mutlaka başarılı olabilmesi amacı ile düzenlenen ve içeriğinde bir öğrenciye yarar sağlayacak tüm temel bilgi, temel sınav teknikleri, sınavın incelikleri ve özellikleri gibi düzenlemeleri kapsamına alan bu  programların uygulanacağı günler ve saatler konusunda bir ayrıcalık kazanır. Eğitimler , aday öğrencinin talep edeceği gün ve saatlerde gerçekleştirilir. Bu durum , eğitim almak isteyen aday öğrencinin bir avantajı olarak aday öğrenciye yansır ve aday öğrenci günlük hayatında hiç bir değişiklik yapmaya gerek kalmadan ve düzenini bozmadan gerekli olan eğitimi alır. Kaç ders alması gerektiği, içinde bulunduğu duruma ve  sınavda almak zorunda olduğu puana bağlıdır. Yapılan seviye tespit sınav sonuçlarına göre verilmesi gereken ders sayısı belirlenir.

2 –  Ielts  Eğitimi ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Ielts Eğitimi ) : Şu az tüm dünyada kabul edilmiş bir gerçek var. Sayıca fazla olan gruplarla yapılan derslerin öğrencilere pek yararlı olmadığı ve bu nedenle grubu oluşturan öğrenci sayısının azalması bunun için de en uygun 4 öğrenci olması gerektiği konusunda tüm bu işin öncü ve uzmanları fikir birliği içindeler. Bu tür grupların ayrıca, her şeyi ile öğrenciyi düşünerek öğrenci odaklı ve yüksek bir skor alınması amacı ile en çağdaş teknik, sistem ve özelliklerle donanmış programlarla profesyonelce desteklenmesi sonucu inanılmaz elverişli, doyurucu ve sonuç alıcı olgulara erişmek çok mümkün. Bu nedenle, eğitim almak isteyen aday öğrencilerin eğitimi daha rahat ve daha kolay bir ortamda alabilmesi için gruplar 4 kişi ile sınırlandırılmıştır. Bu şekilde, grup eğitimlerine katılacak olan aday öğrenciler ,  eğitmenlerin kendileri ile birebir ilgilenebilme  vede eğitim sürecinde, grup sayısı az kişiden oluştuğu için rahatlıkla soru sorabilme imkanına sahip olurlar.  Böylece, katıldıkları bir grup eğitimi olmasına rağmen sanki birebir  eğitim gibi eğitim alırlar.

 Ielts Eğitimi Hakkında Bilgi

 IELTS (International English Language Testing System) Nedir?

IELTS, bugün TOEFL imtihanı  ile birlikte adından en çok söz edilen  milletler arası imtihanlardan  biridir. Dünyanın birçok ülkesinde üniversiteler ve şirketler dil yeterlilik belgesi olarak bu sınav sonuçlarını kabul eder. Test akademik  (Academic IELTS) ve genel  (General IELTS)  olarak iki şekilde yapılır.

 Sınav Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Akademik sınav  sonuçları , daha çok üniversiteler  ve bazı uluslararası kurum ve kuruluşlar tarafından kabul görür . Bu sınav sonuçlarının kabul görmesi ve istenmesindeki amaç ,  giren kişinin akademik seviyede belli bazı becerilere sahip olup olmadığını anlamak ve ölçümlemektir. Bu sınav direk olarak asla gramer ve genel İngilizce seviyesini ölçmez.
  • IELTS Akademik,  General Training sınavına oranla okuma ve yazma bölümleri bir birinden  kısmen de olsa farklıdır ve daha zordur. Ancak, General Training sınavının okuma modülünde  yeterli puan elde etmek  için daha çok soru çözmeniz gerekir.
  • Sınavın her ikisinde de de konuşma ve dinleme bölümleri aynıdır.
  • Sınav 1-9 arasında değerlendirilir. Rakamlar seviye göstergesidir ve sınavda her bölüme 1-9 arasında puan verilir ve bu notların 4’e bölünerek ortalaması alınır ( sınav sonucu).
  • Genelde istenilen yeterlilik notu 6.5’tur. Bu not hem akademik hem de genel anlamda kendinizi yeterli  düzeyde ifade edebildiğinizi gösterir. Ancak, kurumlar beklentileri doğrultusunda daha yüksek ya da daha düşük notlar Talep edebilirler bu tamamen onlara kalmış bir durumdur.,
  • Sınav 4 modülden meydana gelir ve yaklaşık olarak 2 saat 45 dakika sürer.