Genel 

IELTS ne kadar zor?

IELTS ne kadar zor? Hakkında Bilgi

IELTS ne kadar zor? Konusunda Malumat

1 – IELTS ( Birebir IELTS Özel Ders )
2 – IELTS ( 4 Öğrenciden Kurulan Gruplara IELTS Özel Ders)

Bir öğrenci bana IELTS ne kadar zor? diye  soru sorduysa, muhtemelen bir şeyin kolayca ölçülemediğini belirtmek için kullanılan klasik bir deyim olan ‘Bir ip parçası ne kadardır?’ şeklinde yanıt vermek ve sonra Görüyorsunuz, teknik olarak bir ipin uzunluğu vardır, ancak bu uzunluk bilinmemektedir, bu nedenle ‘bir ipin ne kadar uzun olduğu’ ifadesi, niceliksel cevabın bilinmediği ve cevabın zor olacağına dair kesin bir anlayış olduğu anlamına gelir.  Bunu IELTS ne kadar zor? bağlamında ele alırsak, bir öğrencinin algılama zorluğunun kişiliğe, arka plana, öğrenme stiline ve uygulama geçmişine bağlı olarak kişiden kişiye değişeceğini anlamalıyız.

Seviyenizi nasıl değerlendirirsiniz

IELTS’de dört bileşenin her biri – dinleme, konuşma, okuma ve yazma – kendi yollarıyla zordur. Her bir segment için  IELTS’i ne kadar zor bulacağınıza dair bir fikir edinmek için, kategorilerin her biri için bir deneme testi yapmanızı öneririz .   Her uygulama testinin sonunda, performansınızı IELTS’lerin nasıl işaretlendiğine dayanan aşağıdaki ilgili değerlendirme kontrol listesine göre kontrol edin .  1-9 sayısını daire içine alın (burada 9 en yüksektir). Değerlendirmeniz konusunda gerçekçi olun ve mümkünse bir arkadaşınızla veya daha iyisi bir öğretmenle kontrol edin. Güçlü ve zayıf yanlarınızı tanımanıza yardımcı olması için her bir kriterle ilgili olarak nasıl hissettiğinizle ilgili notlar ekleyin.

Aldığınız dairelerin  çoğu 1s – 5s arasındaysa, bu IELTS’i ne kadar  zor bulacağınızı gösterir ve sınava girmeden önce çok daha fazla uygulama öneririm.   Puanlarınızın çoğu 8 ve 9’arsa, bu IELTS sınavını nispeten kolay bulacağınızın bir göstergesidir. Sınav gününde iyi bir IELTS puanı almak  istiyorsanız, Aldığınız dairelerin    çoğunun 7 sn olmasını hedeflerim .

İlerlemenizi kontrol etmek için, her uygulama sınavı veya egzersiz yaptığınızda, performansınızı ilgili kontrol listesine göre derecelendirin. Nasıl geliştiğinizi görmek için her bir kontrol listesinin tarihini ve kopyasını saklayın.

Diğer Yazılar

Leave a Comment