IELTS Nerelerde Kabul Görür?

IELTS Nerelerde Kabul Görür? Konusu

IELTS Nerelerde Kabul Görür? Bilgisi

IELTS Nerelerde Kabul Görür şeklinde bir düşünce bizi IELTS Nerelerde Kabul Görür konusunda bir çok yere götürür: Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi (IELTS), İngilizce öğretilen akademik eğitim ve küresel göç için en popüler İngilizce dil yeterlilik testlerinden biridir. IELTS Nerelerde Kabul Görür denildiğinde yanıt dünya çapında üniversiteler, şirketler, göçmenlik büroları ve uluslararası meslek kuruluşları gibi kurumlar tarafından kabul görür şeklinde olur.

IELTS testinin üç versiyonu vardır: Akademik, Genel Eğitim ve Yaşam Becerileri. Koşullar hangi testin gerekli olduğunu tanımlar ve kurumlar genellikle hangi IELTS seçeneğini kabul ettiklerini belirtir.

IELTS Nerelerde Kabul Görür : İngilizce eğitim programları sunan bir üniversiteye veya başka bir yüksek öğrenim merkezine katılmak isterseniz, IELTS Academic sınavına girmelisiniz.

Çoğu Avrupa ve Avustralya akademik kurumu IELTS Akademik sertifikasına ihtiyaç duyar .

Üniversiteler ve kolejlerin farklı puan gereksinimleri vardır ve özellikle IELTS Akademik sınavının Okuma ve Yazma bölümleri için daha yüksek puanlar gereklidir. Bazı üst düzey Avrupa kurumları lisans düzeyinde 7.0 ve mezunlar için 7.5 un üzerinde bir bant puanı beklese de, üniversiteler genellikle 6.0-6,5 gibi genel bir bant puanı ister.

IELTS 9-bant derecelendirme sisteminde, 1.0 puanı dilin konuşmacılarını göstermezken, 9.0 bandı uzmanlık seviyesi anlamına gelir. Bu nedenle 6.0 puanı,  genellikle İngilizce dilini etkili bir şekilde kullanan yetkin bir kullanıcıyı gösterirken, 7.0 puan grubu, karmaşık ve ayrıntılı dil bağlamında iyi bir İngilizce bilmenin kanıtıdır.

IELTS Nerelerde Kabul Görür sorusunun bir diğer bir yanıtı da Akademik IELTS, İngilizce konuşulan bir ülkede profesyonel bir kuruluşa katılmak isteyenler için de yararlıdır. Profesyonel kayıt kuruluşları muhasebe, mühendislik, hukuk, tıp, hemşirelik, eczane ve öğretim gibi birçok alanda IELTS Akademik sonucunu kabul edeceklerdir.

IELTS Genel Eğitimi – liselerde, vize ve istihdam amaçlı kabul edilir İngilizce konuşulan bir ülkeye göç etmek istiyorsanız Genel Eğitim IELTS dil yeterliliğinizin ve genel iletişim becerilerinizin kanıtı olarak seçmelisiniz. İngilizce konuşulan bir ortamda orta öğretim yapmak istiyorsanız bu IELTS sürümünü de almalısınız. IELTS Genel Eğitimi, diğer İngilizce dil sınavlarından daha fazla ülkedeki hükümetler tarafından kalıcı oturma koşulları olarak şarttır.

Uluslararası fırsatlar için İngilizce politikasını desteklemek amacıyla British Council IELTS, İngilizce konuşan bir ortamda okumak isteyen aşağıdaki ülkelerden öğrenciler için bir dizi burs sunmaktadır.

IELTS Yaşam Becerileri – İngiltere hükümeti tarafından vize ve göçmenlik amacıyla kabul edildi

IELTS Yaşam Becerileri, Birleşik Krallık Vizeler ve Göçmenlik Hükümeti tarafından sunulan ve onaylanan yeni bir test türüdür. Yeni test, belirli göçmenlik gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır.