Genel 

Ielts Sınavı

Ielts Sınavı Dersleri Program İçeriği

Ielts Sınavı Dersleri Hakkında

1 – Ielts Sınavı Dersleri ( Birebir Özel Ielts Sınavı Dersleri )
2 – Ielts Sınavı Dersleri ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Ielts Sınavı Dersleri )

1 – IELTS SINAVI DERSLERİ ( BİREBİR ÖZEL IELTS SINAVI DERSLERİ ):IELTS sınavı eğitim birimlerimizdeki ELTS sınavı dersleri konusunda  yapılan etkinlikler kapsamında birebir IELTS sınavı özel ders almak amacı ile, IELTS sınavı ders programına katılan öğrenci, direk olarak IELTS sınavı dersleri programının uygulanacağı zamanı kendi belirler ve  IELTS sınavı programı öğrencinin seçtiği gün ve saatlerde yapılır.

IELTS sınavı eğitim birimlerimizdeki  IELTS sınavı dersleri içinde verilen seminerlerde  IELTS sınavı ders faaliyetleri içinde verilen birebir IELTS sınavı dersleri şeklinde ki bir etkinlikte yer alan öğrenci bu tür bir programa katıldığında, özel yaşamında her hangi bir değişişiklik yapma gereği duymaz. Alacağı IELTS sınavı için dersler yüzünden yaşamı  aksamaz . Yaşamına göre alacağı derslerin akışını düzenler ve sıkıntı yaşamaz.

 IELTS sınavı dersleri çalışmaları boyunca  IELTS sınavı ders  düzenlemelerine ait içeriklerde  kaç ders verilmesi yani diğer bir ifade ile kaç derslik bir  IELTS sınavı  programı uygulanacağı, öğrencinin İngilizce seviyesine ve sınavda almak zorunda olduğu score a göre belirlenir ve tamamen ” kişiye özgü IELTS sınavı ders  programı ” uygulamaya konur.

2 -IELTS SINAVI DERSLERİ ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla IELTS SINAVI DERSLERİ ):  IELTS sınavı dersleri kapsamında icra edilen IELTS sınavı ders sürecinde İngilizce seviyelerine bakılarak seçilen seviyeleri olabildiğince bir birine yakın 4 öğrenciden gruplarda yer alarak IELTS  sınavına hazırlanılabilir.

 IELTS sınavı dersleri için tatbik edilen geliştirici organizasyonlarda  bu gruplar bilerek ve bilimsel amaçlarla ve bilimin verileri doğrultusunda 4 kişiden oluşturulur. Çünkü, bu şekilde sayıca az olan gruplarda gerçekleştirilen IELTS sınavı derslerinden çok olumlu sonuçlar elde edilebilmektedir. balık gruplarla yapılan derslerde öğrencilerin yapamadığı ” soru sorma ve yanıt alma işlevi ” bu gruplarda kolaylıkla yapılabilir.

IELTS sınavı eğitim birimlerimizdeki  IELTS sınavı dersleri ve eğitimleri kapsamında organize edilen IELTS sınavı derslerinde, öğrenci sayısı az olduğu için, kalabalık gruplarla yapılan derslerde öğrencilerin yapamadığı ” soru sorma ve yanıt alma işlevi ” bu gruplarda kolaylıkla yapılabilir. Öğrenci IELTS sınavı hazırlık programlarında rahatça anlamadığı bir konu hakkında soru sorabilir.

Ayrıca, IELTS sınavı hazırlık programlarında sayı azlığından ötürü dersleri veren eğitmende rahat davranır. Bire bir öğrencilerle iletişim kurabilir. IELTS sınav programın uygulama aşamalarında, öğrencilerle teker, teker ilgilenebilir aynı birebir özel derslerde olduğu gibi.

IELTS SINAVI DERSLERİ için NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

  • Çünkü,  IELTS sınavı dersleri  için yapılan özel düzenlemelerde ki   IELTS sınavı dersleri içeriğinde, biz hiç bir öğrenciye ayrımsız olarak ”  SENET “  yapmayız. Ödemeler, öğrencinin seçtiği ve belirlediği tarihlerde taksitle yapılır.
  • IELTS sınavında çok sayıda akademik kelime bilmek bir başarı nedenidir. Bu yüzden,  IELTS sınavı dersleri ile ilgili düzenlemeye konulan IELTS sınavı ders faaliyetlerinde özel hazırlanmış akademik kelimelerle ilgili alıştırmalar öğrencilere hazırlık çalışmaları sırasında verilir ve bu alıştırmaların tümünün eksiksiz ve tam bir biçimde yapılması ve bitirilmesi istenir. Bu evrede, IELTS sınavı hazırlık programlarında öğrenci çok  yakından izlenir ve kelime çalışmalarının yapılması için uyarılır.
  • IELTS sınavı ders programı sırasında, öğrenciye sınavda soruları doğru ve daha hızlı yanıtlamasına katkı sağlayacak olan ” Ielts sınav çözüm teknikleri hakkında da bilgiler verilir.
  • IELTS sınavı derslerinin müfredatında icra edilen IELTS sınavı ders ile ilgili düzenlemelerde  IELTS eğitimi veren eğitmenler, kesinlikle ıelts sınavı hazırlığı konusunda çok deneyimli ve uzman kişilerdir . Her şeyden önce İngilizcenin nasıl öğretilmesi gerektiğini çok iyi bilirler.
  • IELTS sınavı dersleri bünyesinde yer alan öğretilerde,  öğrenci şayet isterse, tek bir bölüm içinde IELTS sınavı hazırlık için ders alabilir.

Ielts Sınavı DersleriÖĞRENCİLERE SINAV ÇALIŞMALARI İÇİN ÖNERİLER

  • IELTS sınavına hazırlanmak isteyen ama bunun için önünde yeterli süre olmayan  fakat yeterli İngilizce bilgisine  sahip olanlara, birebir IELTS sınavı için özel ders almaları önerilir.
  • IELTS sınavından yüksek score elde etmek zorunda olan öğrencilere, sınavın ayrıntılarına girmeksizin mümkün olmayan bu iş için, birebir IELTS özel ders almaları tavsiye edilir. IELTS sınavı hazırlık için özel ders almaktan korkmayın. Zaten, geri döneceğinden emin olmanız gereken harcamalar bunlar.
  •  IELTS sınavı dersleri ile ilgili yapılan etkinlikler kapsamında alınan IELTS derslerinin dışında, öğrencilerin sürekli listening yapmaları, boş zamanlarında eğitimi verilen essay yazım tekniklerinin oturması ve kullanılabilir bir şekle dönüştürülmesi amacı ile yazı yazmaları önerilir.
  • Akademik seviyede kitap, dergi, makale okumak İngilizce bilgi ve becerilerini  geliştirmek isteyenlerin olmazsa olmazıdır. Bu nedenle, bol, bol akademik seviyede İngilizce yazılar, makaleler, paragraflar okumak, öğrenciyi geliştirir ve sınava hazırlar. 

Diğer Yazılar

Leave a Comment