Genel 

Ielts Sınavı Hakkında Bilgi

Ielts Sınavı Hakkında Bilgi

Ielts Sınavı Hakkında Bilgi Ve Açıklama

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Eğitimi  )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  Ielts Eğitimi  )

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Eğitimi  ) : Genelde, IELTS sınavından yüksek bir puan elde etmek isteyenlerin tercih ettikleri birebir özel ders programına katılanlara eğitimin yapılacağı gün ve saatleri belirleme önceliği tanınır. Bundan amaç, eğitim alan aday öğrencinin günlük yaşamında bir değişiklik yapmasına gerek kalmaması içindir. Programın kaç  ders süreceği ve kaç ders olması gerektiği, aday öğrencinin İngilizce seviyesine ve sınavda almak istediği nota göre belirlenir.

2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  Ielts Eğitimi  ): 4 kişiden oluşturulan bu homojen gruplarda, birebir özel ders kalitesine çok yakın sınav hazırlık eğitimi almak mümkündür. Grup şeklinde yapılan eğitimin birebir özel ders kalitesinde olabilmesi amacı ile, grupları oluşturan öğrenci sayısı 4 kişi ile sınırlandırılmıştır. Zira, 4 kişi gibi az sayıda öğrenci ile yapılan ielts eğitiminde birebir ders programı uygulanabilir olmakta ve olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

 

IELTS NEDİR

Ielts Sınavı hakkında bilgi verilmesi gerekirse, söylenecek en kısa söz,  İngilizce bilgi seviyesini belirleyen ve uluslararasında en çok rağbet gören sınavlardan  biridir. IELTS, İngilizcenin geçerli olduğu alanlarda öğretim görmek  veya çalışmak isteyen adayların İngilizce dil  düzeyini ölçmek amacı ile düzenlenir .

Ielts Sınavı hakkında bilgiyi sürdürürsek  100’ü aşkın  ülkede eğitim kurumları, devlet kurumları, profesyonel organizasyon ve şirketler bu sınavdan elde edilen neticeleri  İngilizce bilgisinin bir sonucu olarak kabul etmektedir şeklinde bir bilgiye ulaşırız. . Özellikle İngiltere, Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Öğretim Kurumlarına girmek amacı ile  ve Türkiye´de bazı üniversitelerin İngilizce hazırlık eğitiminden sorumlu olmamak için bu imtihandan elde edilen  skor kabul edilir.

IELTS, adayların dil bilgisi, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini test eder. Sınav 4 esas bölümden (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) meydana gelir.Akademik ve Genel IELTS imtihanları vardır, ancak üniversite eğitimi yapmak için geçerli olan Akademik IELTS imtihanıdır.

İster Akademik Modülden ister Genel Modülden imtihana girsinler, tüm öğrenciler aşağıdaki tabloda gösterilen dört bölümdeki soruları da yanıtlamak zorundadırlar.

AKADEMİK MODÜL GENEL MODÜL
Reading
Writing
Speaking
Listening
Listening ve Speaking bölümlerinin soruları Akademik ve Genel modüller bakımından aynıdır, ancak Reading ve Writing bölümleri bir birinden değişiktir.

Her iki sınavın toplam süresi 2 saat 45 dakikadır. Adaylar Listening, Reading ve Writing bölümlerinin sorularını sırayla yanıtlarlar – bu bölümler bir gün içinde bitirilir .

Diğer Yazılar

Leave a Comment