Ielts Sınavı Hakkında 

Ielts Sınavı Hakkında

IELTS SINAVI HAKKINDA

Ielts Sınavı Hakkında Açıklama

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Dersi )

IELTS Nedir?
SINAV hakkında,söylenilmesi gereken en doğru şey her yıl 1 milyonu aşkın insanın iştirak ettiği dünyanın en en bilinen,güvenilir ve saygın  seviye seviye tespit etme  testlerinden biri olduğudur. Bu  sınav dünyada birçok ülkede itibar edilen ve akademik kurumlar yada iş yerlerince iyi İngilizce bilindiğinin kanıtı sayılan bir sınav sonucudur. İlk zamanlar,daha çok İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda  da geçerli olan sınav  sonuçları,  son yıllarda kendini yenilemesi ile daha fazla ülkede kabul görmeye başladı.

Son zamanlarda bu konuda katı bir tutum izleyen Amerikan üniversiteleri, sadece TOEFL sınavını kabul ederken şimdilerde  IELTS sınavının sonuçlarını da  da kabul etmeye başladılar. Bu  sınav insanın sahip olduğu İngilizce bilgisini en doğru ve en güvenilir şekilde ölçmeyi amaç edinmiştir.

IELTS Sınavı’na Nasıl Hazırlanılır?
Sınav  Akademik seviyede İngilizce konularını kapsamaktadır. Sınav için hazırlananların geçerli yada işe yarar  bir skor alabilmesi için en az intermediate düzeyinde İngilizce bilgisine sahip olması gerekmektedir.  Sınava hazırlanma aşamasında ve hazırlık sürecinde en önemli nokta sistemli ve disiplinli bir çalışma programının uygulamaya konulmasıdır.Sınavdan hemen 2-3 gün önce bir  kitabı alıp inceleyerek başarı kazanmak olası  değildir. İyi bir programın içerisinde kelime, gramer, okuma, yazma, dinleme ve konuşma çalışmalarının olması bu sınava hazırlanmanın olmazsa olmazları arasındadır.

Her gün düzenli bir şekilde en az 1-2 saat bir çalışma başarıyı getirir. Teknolojinin sağladığı olanaklardan yararlanmak olası.. İnternet’te sonsuz kaynak İngilizce bilginizi geliştirmek ve genişletmek  için size destek olacaktır. Şayet , yoğun ve disiplinli çalışma alışkanlığınız yoksa kurslarımıza iştirak etmeniz sizin için en iyisi olacaktır. Akademik Eğitim  kurslarına katıldığınız takdirde kendinizi düzenli ve disiplinli bir çalışma ortamının içinde bulacaksınız. Her hafta belli gün ve saatlerde önceden programı yapılmış   kurslara katılarak elde edeceğiniz yüksek skorlarla amacınıza ulaşabilirsiniz.İyi bir ön hazırlık eşittir yüksek bir skor.

IELTS sınavına kimler girmelidir: Üniversite de okumak isteyenler, Hazırlık atlamak isteyenler, Mastır ve Doktora yapmak isteyenler, yurt dışında çalışmak isteyenler, THY çalışanları, İş Bankası çalışanları, Kuveyt Türk bankası çalışanları, Garanti Bankası çalışanları, Akbank çalışanları ve İş yerinden dil tazminatı almak isteyenler IELTS sınavına girebilirler.

IELTS Sınavı Ne İşe Yarar?
Bu sorunun en geçerli yanıtı her işe yarar olacaktır. Globalleşen Ticari ve Akademik yaşam  da  açıkça  ilan edilmese de  de İngilizce resmi dil gibi kullanılıyor. Network’a girmek ve sistemin bir parçası olmak isteyenler İngilizce bilgi düzeyini kanıtlamak zorundadır . IELTS sınavı akademik amaçla geliştirilmiş bir düzey belirleme sınavı olduğundan asıl amacı üniversitelere girecek kişilerin bilgi düzeyini belgelemektir.


Ielts Sınavı HakkındaIELTS Sınavı mı TOEFL Sınavı mı Daha  Zordur?

İngilizce bilgi düzeyini kanıtlamak  zorunda olan herkesin en çok kaygılandığı konu hangi sınav daha kolay veya zordur. Sorunun cevabı ise çok basittir. İki sınavın zorluk derecesi aynı fakat teknik altyapısı farklıdır. IELTS ve TOEFL sınavlarının gerçek gayesi  ne kadar İngilizce bilindiğinin ölçümüdür. Bu sınavda kağıt kalem kullanılır ve speaking sınavı bir uzmanla yapılır. TOEFL iBT sınavında ise her şey bilgisayar üzerinde gerçekleştirilir. Speaking bölümü daha sonra uzmanlarca değerlendirilmek üzere kayıt altına alınır . İster Ielts ister Toefl sınavına girin önemli olan bilgi düzeyinizin gerçekten yeterli olup olmadığıdır. TOEFL sınavı IELTS sınavına oranla daha çok merkezde uygulanabilmektedir.İçerik olarak 2 sınavın biri birinden çok fazla bir farkı olmamakla birlikte TOEFL biraz daha fazla yeteneklerinizi önemser. IELTS ise biraz dil bilgisi ağırlıklıdır. Neticede ,  İngilizce bilgisi olan kişi 2 sınavdan neredeyse aynı sonuçları  alacaktır.

IELTS Sınavı’na Hazırlanan TOEFL veya YDS Sınavlarında Başarılı Olabilir Mi ? 
Hangi sınava hazırlanırsanız hazırlanın sonuçta İngilizce bilgi seviyeniz gelişeceğinden  diğer sınavlarda başarılı olma olasılığı yüksek olacaktır.Unutmamanız gereken her sınavın kendine özgü  teknik soru tipleri olduğudur.Eğer ,YDS sınavına da girmek istiyorsanız kesinlikle geçmiş dönem sorularını edinerek çalışmanız sınav öncesi yararlı olacak ve soru tiplerine alışacaksınız.


Ielts Sınavı HakkındaIELTS sınavı ile TOEFL Sınavı’nın Arasındaki Farklar Nelerdir?

TOEFL iBT Sınavı internet tabanlı bir sınavdır ve güvenlikli test merkezlerinde yılda 40 veya 50 defa yapılmaktadır. IELTS sınavı British Council tarafından gerçekleştirilir.İstanbul’da sınavlar genelde otellerde yapılmaktadır. TOEFL Amerikan İngilizcesini test ederken IELTS İngiliz İngilizcesini baz olarak almıştır. Gideceğiniz ülkeye göre sınava girmek işinizi kolaylaştıracaktır.

IELTS sınav ücreti ne kadardır?
IELTS Sınav ücreti bu yıl 120 POUND olarak belirlenmiştir.

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment