Ielts Sınavı Hazırlık Kitapları

 Ielts Sınavı Hazırlık Kitapları konusunda öngörü

 Ielts Sınavı Hazırlık Kitapları Hakkında Bilgi

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Hazırlık  )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Hazırlık  )

Ielts Sınavı Hazırlık Kitapları, konusunda bilgisi olmayan ve sınava hazırlanmak ve çalışmak için  Ielts Sınavı Hazırlık Kitapları arayanların bu konuda çok dikkatli olmaları ayrıca bilenlere sormaları gerekir.

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Dersi )

  1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ders ) : Sınava hazırlık çalışmaları için birebir özel ders alarak Academic Ielts yada Ielts General Training sınavlarında kısa yollardan başarıyı yakalamanız mümkün.Birebir eğitim alan aday öğrenciler için öncelik hakları vardır. Aday öğrenciler birebir özel eğitim aldıklarında,ders programlarının uygulanacağı günleri kendi belirler.Aday  öğrenciler bu tür programlara katıldıklarında özel yaşamlarında hiç bir değişim yaşamaz ve günlük yaşamını sürdürürken aynı zamanda ielts eğitimi de alabilir.

2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Dersi ) : Aday öğrenciler 4 kişiden oluşturulmuş küçük gruplara dahil olarak,birebir özel ders kalitesinde ve birebir ielts özel dersin tüm özelliklerine sahip eğitim alabilirler.Zira,grupların küçük olması ,onlara bu imkanı sağlar.Gruplar küçük olduğundan ,eğitmenler aday öğrencilerle bire bir ilgilenebilir ve aynı zamanda,aday öğrenciler,kalabalık gruplarda pek var olmayan ” anlamadıkları bir konu hakkında soru sorabilme imkanını ” bulur.

IELTS Sınavı hazırlık kitapları

IELTS Çalışma Kitabının En İyisi Nasıl Seçilir?

IELTS, ana dili İngilizce olmayan ülkelerde yaşayan ve İngilizce öğrenenlerin, İngilizcedeki seviyelerinin ve İngilizce bilgilerinin ne kadar olduğunu belirleyen akademik bir sınavdır. IELTS Sınavı akademik bir sınav olduğundan bu sınavda başarılı olabilmenin yolu sistematik ve düzenli bir biçimde çalışmaktır.
IELTS Sınavına hazırlanmak ve sınavda başarılı olabilmek çeşitli yöntem ve sistemler mevcuttur . Hazırlık çalışmaları sırasında hangi sitem yada yöntemi benimserseniz benimseyin sonuçta mutlaka çalışmalara kaynak gerekir . Bu kaynaklar internetten sağlanabileceği gibi bazı bilgi kirlilikleri göz önünde bulundurulursa en sağlam ve güvenilir kaynak bu konuda yazılmış  IELTS hazırlık kitaplarıdır.

IELTS kaynak kitaplarının en iyisini  seçme konusunda  aşağıdaki yazıda bazı ip uçları verilmektedir.

IELTS sınavı hazırlık kitapları ;
IELTS sınavı sizin İngilizce  dilini  kullanma beceri ve yeteneklerinizi  ölçer. İngilizce dilini kullanma yeterliğiniz ölçülürken, İngilizcenin temel iletişim araçları olan  ( reading, writing, listening ve speaking ) test edilir . Bu iletişim araçlarını içeren , kaliteli IELTS kitapları sınav hazırlığı yapanlar açısından yararlı olabilir. IELTS hazırlık kitaplarını seçerken bazı kriterler e dikkat edilmesi bu işin olmazsa olmaz kuralıdır.

IELTS kitaplarının , IELTS Sınavı içeriğini hakkında bilgileri kapsaması tercih nedenidir. Bu nedenle içeriği  sınav pratiklerinden oluşan bir kitap edinirseniz, sizin sınavda sınanan dil yetkinliklerinize yararlı olacaktır . Sınav pratiklerinin olduğu kitapları edindiğiniz takdir de , çıkabilecek soru türleri  ile ilgili  çalışmalar yapacak , sınav soru tiplerine alışacak , sınava girdiğiniz de ne ile karşılaşacağınız hakkında fikriniz olacaktır.

IELTS hazırlık kitabı nı seçtiniz , bu kitap , sınav içeriğinde bulunan 4 dil becerisi ile ilgili  bilgi veriyor , örnek sorular çözüyor ve sorulara nasıl yaklaşmanız gerektiği  hakkında  bilgi veriyorsa , bu kitap ile sınav öncesi IELTS Sınavında test edilen 4 dil yeteneği ( listening, speaking, reading ve writing ) hakkında bilgi sahibi olursunuz. Bu dil becerileri ile ilgili  her hangi birinde yetersizlik hissediyorsanız ( listening, speaking, reading ve writing ) tek tek açıklayan soru bankası türünde  kitapları ya da sınav  materialleri edinebilirsiniz. IELTS hazırlık kitapları,  Academic ve General Training olarak düşünülmüş ve hazırlanmıştır. Katıldığınız  sınavın içeriği hangisi ise o bölümün kitabını temin etmeniz  gerekir.
Satın alınan kitabın içerik olarak 4 dil yeteneğini ( listening, speaking, reading ve writing ) eşit olarak içermesi çok önemli bir husustur. Kitabın içinde ki  soruların yanıtlarının ve bu yanıtların açıklamasının olması kitabın seçilmesi için iyi bir nedendir.
Şayet , yalnızca sınav soru formatı hakkında bilgi edinmek  isterseniz , bu konuda yayınlanmış IELTS sorularını içeren kitapları alabilirsiniz. Ama  bu kitaplar yalnızca sınavla ilgili alıştırma yapmaya yarar.
Eğer sınav sırasında size gerekecek sınav teknik,taktik ve yöntemlerini  geliştirmek isterseniz , bu konuda hazırlanmış kitaplara yönelmelisiniz.
Kendinize en uygun IELTS kitabını belirlemek  için , önceleri  sınava girenlerin de fikirlerinden yararlanabilir ya da IELTS Sınavı ile ilgili forumları izleyerek orada ki yorumları dikkate alabilirsiniz.

Kitap seçiminde tek bir kitaba bağlı kalmak yanlıştır.Her insanın her hangi bir konu çalışırken anlama tarzı ve hızı bir birinden farklıdır.Bu nedenle seçimi yapılan kitabın , alanın anlayabilme ve kavramasına katkı sağlayabilecek bir kitap olması çok önemlidir.Bu nedenle,kitap seçiminde, tek bir kitaptan ziyade bir kaç kitapla çalışmak ve aralarından yapı ve anlama becerinize uyanı seçmek en isabetli yoldur.

 

IELTS SINAVI HAZIRLIK KİTAPLARI