Genel 

IELTS Sınavı Hazırlık Kursu


IELTS Sınavı Hazırlık Kursu Programları

IELTS Sınavı Hazırlık Kursu Programı İçeriği

 1  – IELTS Sınavı Hazırlık Kursu ( Birebir  Özel IELTS Sınavı Hazırlık Kursu )
2 –  IELTS Sınavı Hazırlık Kursu (  4 kişiden oluşturulan  Gruplarla  IELTS Sınavı Hazırlık Kursu )

1 – IELTS SINAVI HAZIRLIK KURSU ( BİREBİR ÖZEL IELTS SINAVI HAZIRLIK KURSU ): IELTS sınavı hazırlık kursu eğitim merkezimizdeki  IELTS sınavı hazırlık kursunun özel programına katılan  adaylar, bu tür bir eğitim aldığı için ödül olarak çalışma gün ve saatlerini bizzat kendi belirleme önceliği kazanır. Bu şekilde, günlük yaşamında bir değişiklik yapmaksızın gereksinimi olan IELTS  sınavı hazırlık kursunu alabilir. IELTS sınavı hazırlık kursu merkezimizdeki IELTS sınavı hazırlık kursunda kaç ders verileceği konusu,  IELTS sınavı hazırlık kursu almak isteyen öğrencinin seviyesine ve sınavda elde etmek istediği skora göre değişiklik gösterir.

2 – IELTS SINAVI HAZIRLIK KURSU (  4 kişiden oluşturulan gruplarla IELTS SINAVI HAZIRLIK KURSU ): IELTS sınavı hazırlık kursu platformunda, seviyeleri bir birine denk olan 4 öğrenciden oluşmuş gruplara dahil olarak eğitim alınabilir. Grupların  IELTS sınavı hazırlık kursu programlarında 4 kişiden oluşturulması tamamen bilimsel amaç ve eğitimde kalite sağlanması için tasarlanmıştır. Böylece, eğitmen her öğrenci ile ayrı, ayrı iletişim kurabileceği gibi rahatlıkla ilgilenebilir. Bu durum, sonuçlara olumlu olarak yansır.

Programın Amacı:

• IELTS sınavının kontrol ettiği 4 beceriyi (dinleme, okuma, yazma, konuşma) detayları ile tam olarak IELTS sınavı hazırlık kursu programlarında öğrencilere tanıtmak, bu yetiler için strateji ve teknikler kazandırmak ve geliştirmek.
IELTS sınavı hazırlık kursu programlarında Sık aralıklarla test ve deneme imtihanı yaparak öğrencilerin gelişimlerini izlemek ve yenilenmesi ve takviye edilmesi gereken becerileri belirleyip geliştirilmesini sağlamak.
IELTS sınavı hazırlık kursu programlarında devamlı ve sık sık olarak verilen ilave çalışmalarla öğrencinin 4 beceriyi tam manasıyla  kazanmasına katkıda bulunmak.
• Adayları dallarında  uzmanlaşmış öğretim görevlileriyle IELTS  sınavı’na hazırlamak. 
• Cambridge Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli kurumlarca hazırlanmış dinleme, okuma, yazma ve konuşma materyalleri ile gerçek süreli ve aşamalı deneme sınavları yapmak. IELTS sınavı hazırlık kursu programlarında, Program Süresi adayların İngilizce seviyeleri ile doğru orantılı olup onların seviyelerine bağlıdır. IELTS sınavı hazırlık kursu süreleri hakkında bilgi almak için  Akademik Eğitimle iletişim kurabilirsiniz.

 Diğer Sınavlardan Farkı

Kağıt Kalem Uygulama ( Paper Based )

IELTS sınavını diğer imtihanlardan farklı kılan en önemli karakteristik, kağıt-kalem ile uygulanmasıdır. Adaylar, kendi eğitim ve sınav sistemlerinden aşina oldukları bu uygulamada gerçek bilgilerini daha iyi yansıtabilirler.

IELTS sınavında  tüm adaylar dinleme, okuma ve yazma bölümlerine aynı anda başlayıp aynı anda bitirirler. Konuşma bölümünde ise birbirlerinden hür olarak sınava iştirak ederler.

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment