Ielts Sınavı Hazırlık Merkezi

Ielts Sınavı Hazırlık Merkezi

Ielts Sınavı Hazırlık Merkezi Hakkında Bilgi

1  –  Ielts Sınavı Hazırlık Merkezi ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Sınavı Hazırlık )
2 –  Ielts Sınavı Hazırlık Merkezi ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  Ielts Sınavı Hazırlık)

1  –  Ielts Sınavı Hazırlık Merkezi ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Sınavı Hazırlık ) :  IELTS  Sınavı Hazırlık Merkezi programlarında bireysel özel ders almak üzere bulunan aday öğrencilere , programın uygulanacağı gün ve saatler konusunda bir avantaj sağlanır ve aday eğitim alacağı gün ve saatleri kendi yaşam tarzına göre, yaşamında bir değişikliğe neden olmayacak biçimde belirleyebilir. Bu şekilde aday öğrenci ihtiyaç duyduğu IELTS eğitimini IELTS  Sınavı Hazırlık Merkezi programlarında rahatça alabilir. Aday öğrenciye kaç ders verilmesi gerektiği adayın İngilizce seviyesine ve sınavda elde etmek istediği yada almak zorunda olduğu ” score ” a göre tayin edilir.

2 –  Ielts Sınavı Hazırlık Merkezi ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  Ielts Sınavı Hazırlık) : Ielts Sınavı Hazırlık Merkezi, eğitimleri grup şeklinde de uygulanır. İngilizce seviyeleri bir birine çok yakın olan aday öğrencilerden oluşan homojen gruplara katılarak birebir IELTS özel ders kalitesine ve aynı özellikleri taşıyan IELTS eğitimine ulaşabilirsiniz. IELTS  Sınavı Hazırlık Merkezi programlarında grup şeklinde uygulanan ielts sınavı hazırlık eğitimlerinde; eğitimin bireysel özel ders kalitesine ulaşabilmesi için ve eğitimin kalitesinden ödün vermemek için,grup sayıları 4 kişi ile sabitlenmiştir. Bu şekilde az sayıda aday öğrencinin bulunduğu gruplarda ki IELTS eğitiminde, adaylar anlamadıkları her hangi bir konu ile karşılaştıklarında, rahatlıkla soru sorabilir ve yanıt alabilirler. Bu imkan kalabalık gruplarda pek yoktur. İşin diğer bir yanı da , gruplar kalabalık olmadığı için, eğitmenler grubu oluşturan aday öğrencilerle birebir ilgilenebilirler ki işte tüm bu artılar grup eğitimlerine birebir IELTS  özel ders niteliği katar.


AMAÇ

Ülkeler arası, tüm dünyanın bildiği ielts sınavı akademik bir sınavdır. Ielts sınavı konusunda eğitim verebilecek eğitmen ve kurum hemen hemen yok gibidir. Bu nedenle bu alanda beliren bu açığı olabildiğince kapatabilmek ve ielts konusunda bilinen ve güvenilir bir eğitim kurumu olabilmek için yapılan çalışmalarımız var.  Ielts sınavı eğitiminde en önemli unsur, ielts sınavı hazırlık konusunda deneyimli ve ” öğretmeyi bilen eğitmene ” sahip  olmaktır. 30 yılın deneyimi bu eğitime yeter mi? Siz karar verin.


NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ ?

  • Ielts Sınavı Hazırlık Merkezinde verilen ielts eğitimlerinde görev alan hocalar konusunda deneyimli ve uzmanlaşmış gerçek ielts hocasıdır.
  • IELTS  Sınavı Hazırlık Merkezi programlarında verilene eğitimlerde, genel İngilizce ile ilgili bilgiler gerekmedikçe verilmez. Verilen eğitim çoğunlukla ielts sınav teknikleri ve sınav taktikleri ağırlıklıdır.
  • Ielts sınavı akademik bir sınav olduğundan, sınavda başarı kazanabilmek için olabildiğince çok sayıda akademik kelime bilgisi gerekir. Bu nedenle, IELTS  Sınavı Hazırlık Merkezi programlarında eğitim alan aday öğrencilere akademik kelimelerle ilgili özel alıştırmalar verilerek çalışmaları istenir ve yapılan bu çalışmalar çok yakından izlenir.
     IELTS  Sınavı Hazırlık Merkezi programlarında eğitim almak üzere programlara katılan aday öğrenciler ” senet ” uygulaması yoktur. Adayların yapacakları ödemeler takside bağlanır ve uygun aralıklarla tahsil edilir.


IELTS SINAVI HAKKINDA KISA BİLGİLER

  • Kağıt Kalem Uygulama ( Paper Based ) bazlı bir sınavdır.
  • IELTS’i diğer uluslararası akademik sınavlardan  ayıran en büyük özelliği kağıt-kalem kullanılmasıdır. Adaylar, kendi eğitim ve sınav sistemlerinden alışkın oldukları bu uygulamada sahip oldukları gerçek performanslarını gösterebilirler.
  • IELTS’te tüm adaylar dinleme, okuma ve yazma bölümlerine aynı anda başlayıp aynı anda bitirirler. Konuşma bölümünde ise birbirlerinden bağımsız olarak sınavı alırlar.
  • Diğer sınavlar genellikle “Computer Based” veya “Internet Based” diye isimlendirilir ve bilgisayar üzerinden uygulanır.  Bu sınavlarda yan yana oturan aday öğrenciler aynı anda farklı bölümleri yaparlar. Adaylardan biri yazma bölümünü, yanındaki aday konuşma bölümünü yapıyor olabilir ki bu durum sınava uyum problemi meydana getirebilir.
  • Ielts Sınavı Hazırlık Merkezi İngilizce seviyeleri ne olursa olsun, sınava girmek isteyen herkese açıktır. Seviyesi düşük olanlar özel yöntemlerle sınava hazırlanır.