Ielts Sınavı Hazırlık 

Ielts Sınavı Hazırlık

Ielts Sınavı Hazırlık Programı

Ielts Sınavı Hazırlık Program İçeriği

1  – Ielts Sınavı Hazırlık ( Ielts Sınavı Hazırlık için birebir Ielts Sınavı Hazırlık 
2 –  Ielts Sınavı Hazırlık ( Ielts Sınavı Hazırlık için 4 kişilik Grup  Ielts Sınavı Hazırlık)

1  –  Ielts Sınavı Hazırlık ( Ielts Sınavı Hazırlık için birebir Ielts Sınavı Hazırlık) :  IELTS Sınavı Hazırlık programı için  en etkin önlemlerin alındığı, en çağdaş yöntem ve sistemlerin kullanıldığı, içinde sınav sonuçlarını birebir en olumlu yönde etkileyen teknik bilgi ve sistemlerin kullanıldığı özel hazırlanmış IELTS Sınavı Hazırlık programları ile  öğrencinin her istediği amaç ve hedefini gerçekleştirebilecek kalite ve özellikte programların uygulandığı bire bir özel ders almak üzere katılan aday öğrenciler, bire bir özel ders almanın karşılığı olarak IELTS Sınavı Hazırlık programının uygulama gün ve saatlerini belirleme imtiyazı kazanır. Bu imtiyazı kazanan aday öğrenci, böylece günlük yaşamında bir değişikliğe gitmeksizin ihtiyaç duyduğu  eğitimi sorunsuz alır. Bire bir özel  eğitim almak isteyen aday öğrenciye kaç ders verilmesi gerektiği yapılan seviye sınavından elde edilen sonuçlara ve adayın almak istediği ” score ” bağlı olarak belirlenir.

2 –  Ielts Sınavı Hazırlık ( Ielts Sınavı Hazırlık için 4 kişilik Grup  Ielts Sınavı Hazırlık) : Kalabalık grupların gürültü patırtısından ve kargaşasından uzak, herkesin rahatça eğitim alabileceği ve en yeni yöntemlerin, bilgi ve tekniğin kullanıldığı en son sistemlerle sadece küçük gruplara uygulanabilecek tarzda  hazırlanmış IELTS Sınavı Hazırlık programları ile yapılan eğitimlere katılabilir ve yıllardır kafanızda olan hayal ve amacınıza ulaşabilirsiniz. Bu hayallerinizin gerçekleşmesi için İngilizce seviyeleri bir birine denk olan 4 kişilik  homojen gruplara katılarak, bire bir özel ders kalitesi ve özelliğinde eğitim alabilirsiniz. Grupların bu kaliteye ulaşabilmesi için IELTS Sınavı Hazırlık programında 4 kişiden oluşturulmuştur Bu şekilde, aday öğrenciler, kalabalık gruplarda var olayan soru sorma özgürlüğüne kavuşur ve eğitmenler grubu oluşturan aday öğrencilerle bire bir ilgilenebilir.

AMAÇ

İstanbul da var olan kaliteli ve nitelikli   IELTS Sınavı Hazırlık eğitimi açığını olabildiğince dengelemek ve aday öğrencilere girdikleri sınavda başarı kazanmalarına katkı sağlamak.

NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK ?

 •  IELTS Sınavı Hazırlık programlarında eğitim veren hocalar,  bu eğitim konusunda yılların deneyimine sahip , uzmanlık düzeyine ulaşmış gerçek, seçkin, saygın ve akademik kariyeri olan hocalarıdır.
 • Programlarda çok zorunlu bir durum var olmadıkça genel İngilizce dersleri verilmez daha çok ” sınav teknikleri ve sınav taktikleri ağırlıklı eğitim ” verilerek, sınava girecek olan aday öğrencilere soruları daha hızı ve doğru yanıtlamasına katkı sağlamak.
 • Bu sınav akademik kelime ağırlıklı bir sınavdır. Bu nedenle, akademik kelimeleri geliştirme konusunda konusunda, aday öğrencilere geliştirici özel hazırlanmış akademik kelime alıştırmaları verilir ve yapacakları çalışmalar yakından izlenir. Çalışmayanlar uyarılır.
 •  IELTS Sınavı Hazırlık programı için katılan aday öğrencilere onları eğitim aldıkları bu programa zorla bağlayan ve istedikleri taktirde ayrılmaları için bir engel oluşturan  ” senet “ yapılmaz ve ödemeler öğrenciler tarafından uygun taksitlerle gerçekleştirilir.

 

Ielts Sınavı Hazırlık Eğitimi

 • Sınavda yer alan konulara benzer konularla eğitim almanıza,
 • Yazılı ve sözlü İngilizcede geniş bir alanda akademik kelimeleri kullanabilmenize,
 • Zorluk dozu giderek artan dili anlayabilmenize ve kullanabilmenize,
 • Sınavda akademik seviyede makaleler yazabilmenize,
 • Akademik metinleri daha uzun süreli okuyarak, dinleyebilmenize,
 • Sınavın tüm aşamalarında başarılı olmanıza ve her bölümdeki elde edilen neticeleri  en yükseğe ulaştırabilmenize,
 • En iyi skoru almanıza katkı sağlayacak sınav tekniklerini kullanabilmenize,
 • Benzer sınavlara katılarak sınav kabiliyetinizi arttırmanıza   faydalı olur.
  IELTS Sınav Formatı ve Puanlama;

  IELTS, Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere 2 ayrı aşamada  uygulanır.

  • Akademik Eğitim modülünde, adayların lisans veya lisans üstü programlarda eğitim almaya ne kadar hazır oldukları ölçülür.
  • Genel Eğitim modülünde ise başka bir ülkeye göç etmek ve çalışmak isteyen adayların genel iletişim kurma becerileri ölçülür.

  Her iki modül de Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Writing (Yazma) ve Speaking (Konuşma) olmak üzere 4 bölümden oluşur. Sınav konuşma bölümü hariç toplam 2 saat 45 dakikadır. Konuşma bölümü ise 12-14 dakika sürmektedir.

  Listening ( Dinleme ) Akademik ve genel modüller için ortak yapılır. 4 bölümden ve 40 sorudan oluşur. Toplam 30 dakika kadar sürmektedir. Her dinleme bölümünden önce adaylara o bölüm hakkında kısa bilgi ve sınavda yer alan sorulara bakmaları için süre verilir. Her kısım sadece bir kez dinletilmektedir ve tekrar yoktur.

  Birinci bölümde biri günlük herhangi bir sosyal ortamda ve diğeri akademik bir ortamda yapılan konuşma dinletilir ve aday öğrencinin bunlarla ilgili sorulara cevap vermeleri istenir.

  İkinci bölümde tek bir konuşmacı belirli bir konu hakkında bilgi verir. Örneğin, radyo programları, okul oryantasyon programları.

  Üçüncü bölümde ise yine diyalog vardır. Bazen bu diyalog ikiden fazla kişi arasında geçebilir.

  Dördüncü bölüm ise akademik sunum veya ders formatında tek bir kişinin konuşmasından meydana gelir. Adayların bu bölümde dikkatlerinin dağılmamasına özen gösterilir.

  4 bölüm sonunda transfer için 10 dakika süre verilir. Bu süre adayların verdikleri cevapları cevap kağıdına geçirmeleri için verilir.

  Reading ( Okuma )

  3 okuma parçası ve bunlara yönelik toplam 40 sorudan oluşur. Okuma bölümü toplam 60 dakikadır.

  Her okuma parçası için 13-14 soru sorulur.

  Okuma parçaları 2150-2750 kelime uzunluğundadır.

  Akademik bölümdeki okuma parçaları kitap, gazete ve dergilerden alınmış, daha akademik bir dille yazılmıştır.

  Genel bölümdeki okuma parçaları İngilizce konuşulan ülkelerde gündelik hayatta karşılaşılan konularla ilgilidir. Bu modüldeki okuma parçaları akademik bölümdekilere  göre daha kısadır.

  Writing ( Yazma )

  Toplam süre 60 dakikadır.

  Akademik modülde ilk olarak adaya verilen şema, tablo veya diyagramdaki bilgileri içeren bir rapor yazması istenir. İkinci bölümde ise adayın verilen bir konu, durum veya kavram hakkında düşüncelerini bir metin ile belirtme  ve konuyu tartışması istenir. Bu bölümde kişinin görüşlerini ikna edici örneklerle desteklemesi ve kendini iyi belirtmesi çok önemlidir.

  Genel modülde ilk olarak aday öğrenciye  günlük hayatta karşılaşabileceği bir durum veya sorun sunulur ve bununla ilgili yetkili birinden yardım isteyen ya da durumu açıklayan bir mektup yazması istenir. İkinci bölümde ise aday öğrencinin yine bir bakış açısı, durum veya kavram hakkındaki düşüncelerini bir metin ile belirtmesi  istenir. Burada kullanılan dilin akademik modüldeki kadar resmi olması beklenmez.

  Speaking ( Konuşma )

  Akademik ve genel modül için ortak yapılmaktadır.

  Sınava katılan aday bir “examiner” (sınavı uygulayan kişi) ile sohbet eder. Examiner sınava katılan aday ile ilgili değerlendirmelerini not eder. Ayrıca tüm konuşma kayıt altına alınır.

  Üç bölümden oluşur ve toplam 11-14 dakika kadar devam eder.

  Birinci bölümde examiner kendini tanıtır ve adaydan da kendini tanıtmasını ister. Kimlik bilgilerinin teyidi yapılır ve genel konular hakkında konuşulur. Bu bölüm 4-5 dakika kadar devam eder..

  İkinci bölüm 3-4 dakika kadar devam eder . Adayın verilen bir konu üzerine 1 dakika kadar düşünme süresi bulunur ve sonrasında yaklaşık 2 dakika kadar konuşması istenir.

  Üçüncü bölüm de 4-5 dakika sürmektedir. Adayın önceki bölüme paralel bir konu ile ilgili examiner ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunması istenir. Bu bölümde daha soyut bir tartışma seviyesine ulaşma istenir..

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment