Ielts Sınavı Kursları

 Ielts Sınavı Kursları Programı

Ielts Sınavı Kursları Programı Hakkında Bilgi

1  –  Ielts Sınavı Kursları ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı Kursları ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Ielts Dersi 

1  –  Ielts Sınavı Kursları ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Özel Ders ) :  Ders programlarına bireysel olarak katılan aday öğrenciler, programların yapılacağı gün ve saatleri kendilerinin  belirleme hakkına sahip olurlar. Bu konuda öncelik tanınır aday öğrencilere. Yaşadıkları günlük yaşamda her hangi bir değişikliğe gitmeden kurs programlarına belirledikleri gün ve saatlerde katılabilir ve eğitim alabilirler.  Kurs eğitimine katılan adayla öğrenciye verilecek olan ders sayısını belirlemek amacı ile, seviye sınavı yapılır ve sınav sonucuna ve aday öğrencinin sınavda elde etmek istediği ” ielts skoruna ” göre, tüm bunlar hesap edilerek ders sayısı belirlenir. Ders sayısının belirlenmesinden sonraki aşamada aday öğrenciye gereken ve en uygun eğitim verilir.

2 –  Ielts Sınavı Kursları ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Ielts  Dersi ) :  Grup şeklinde yapılan  kurs programlarına katılan adaylara, gruba katılan tüm aday öğrencilerin aynı seviyede olmasını sağlamak amacı ile, seviye sınavı yapılır ve bu seviye sınav sonuçlarına göre seviyeleri aynı yada olabildiğince bir birine denk olan öğrencilerden 4 er kişilik gruplar oluşturulur. Grubu oluşturan aday öğrenci sayısının 4 ile limitlendirilmesi adaylara önemli katkılar sağlar :
1. Grubun az sayıda adaydan oluşmasının sonucu, adaylar kalabalık gruplarda pek elde edilemeyen anlamadıkları konularla ilgili soru sorma ve ” konu tekrarı ” hakkı kazanır.
2. Grup 4 kişi gibi çok az bir sayıdan meydana geldiği için,  hocaların her bir öğrenci ile teker teker ilgilenebilme imkanı olur.

AMAÇ

Ielts sınavı hazırlık eğitiminde bulunan kaliteli eğitim açığını kapatmak ve ielts eğitiminde bir numara olmak hedeflerimiz arasındadır.

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ

Ielts Sınavı Kursları♣ Gerek ielts academic ve gerekse  general training sınavı hazırlık kursu  programlarında, yıllarca  konusunda eğitim vermiş ve konusunda çok tecrübeli  olan gerçek  sınav hazırlık hocaları yer alır.

♣ Gerek ielts academic ve gerekse  general training sınavlarında başarı kazanabilmenin en önemli etkenlerinden biri çok sayıda akademik kelime bilgisine sahip olmak gerekmesidir.. Bu nedenle eğitim programlarına katılan aday öğrencilere “akademik kelime haznesini genişletici  ” özel çalışmalar verilerek yapılan çalışmalar yakından izlenir.

♣ Bir yabancı dil istendiği kadar iyi bilinsin  bu dilde yapılan akademik seviyede uygulanan sınavda başarılı olabilmenizin en önemli unsurlarından biri , yapılan sınavın özelliğini  ve sorulan sorulara ne şekilde cevap verilmesi gerektiğinin tekniklerini bilmektir. Bu yüzden programlarımızda aday öğrencilere gramer  bilgisinin beraberinde  ielts sınav teknikleri ve ielts sınav taktikleri eğitimi de verilir ve böylece aday öğrencinin sınavda yer alan soruları daha hızlı ve daha doğru yanıtlamasına katkıda bulunulur.

♣ Bu  sınavın hazırlık programlarını uygulayan tüm kurumlarda var olan senet imzalatma olayı burada yoktur.

IELTS SINAVI HAZIRLIK PROGRAMI

Reading : Ielts okuma parçasında yer alan tüm soru türlerine teker teker değinilir ve her biri için ayrı ayrı aday öğrenciler soruların nasıl cevaplandırılacağı konusunda bilgilendirilir.

Writing : Ielts sınavının yazım bölümünde yer alan 2 yazım türü konusunda aday öğrencilere eğitim verilir ve bazı essay yazılımları kalıp şeklinde aday öğrencilere aktarılır.


Ielts Sınavı KurslarıListening :
 Ielts sınavının dinleme bölümünde yer alan dinleme parçalarının nasıl dinlenilmesi gerektiği ve parçaları dinlerken neler yapılması ve ne tür bir dinleme stratejisi uygulanması gerektiği konusunda aday öğrencilere özel eğitim verilir.

Speaking : Aday öğrencilere gerçek bir sınavda olduğu gibi ortam yaratılır ve aday öğrenciler yaratılan bu gerçeğe yakın ortamda, gerçek sınavlardan alınma konuşma bölümleri ile sanki sınavda gibi eğitilir.

NOT : Sınavda yer alan bu 4 kısım için aday öğrenciler ayrı ayrı eğitim alabilir.Arzu edenler sadece listening, sadece reading, sadece writing yada sadece speaking eğitimi alabilirler.