Ielts Sınavı Nedir

IELTS SINAVI NEDİR SORUSUNUN YANITI

Ielts Sınavı Nedir Sorusunun Açıklaması

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Dersi )

 1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ders ) : IELTS sınavı için bire bir özel IELTS dersi alan aday öğrencilere derslerin yapılacağı gün ve saatleri seçme hakkı verilir.Aday öğrenci kazandığı bu öncelikle istediği gün ve saatlerde yaşamında bir değişime gitmeksizin IELTS dersi  alabilir.

Birebir özel derslerde uygulanan IELTS sınavı ders programı kesinlikle ” kişiye özel ve özgü “ bir nitelikte olduğu gibi tüm ayrıntı, özellik ve incelikleri ile uygulanır ve uygulama bittiğinde öğrenci % 100 sınava hazır bir hale gelir.

2 –  
Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Dersi ) : 4 kişiden oluşturulan gruplarda yer alarak,bire bir IELTS sınavı için özel ders kalite ve özelliğinde ders alabilirsiniz.Grupların 4 kişiden oluşturulması aday öğrencilere ders sürecinde rahatlıkla soru sorabilme imkanı ve eğitmenlere de öğrencilerle bire bir ilgilenebilme imkanı verir. Bu durum,grup şeklinde uygulanan  derslere ,bire bir “IELTS sınavı  özel ders “ niteliği kazandırır.

Bu küçük gruplarla uygulanan programlarda mevcut az olduğu için öğrenci çok rahat eder ve grup sayısı az olduğu için eğitmen her öğrenci ile rahatlıkla iletişim kurabilir ve ilgilenebilir.

IELTS SINAVI : International English Language Testing System, İngilizce’nin kabul gördüğü memleketlerde  İngilizce öğrenmek veya çalışmak isteyen adayların ingilizce dil seviyelerini tespit etmek  için düzenlenmiş  bir sınavdır.

IELTS SINAVI British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP)  eşliğinde  birlikte beraberce geliştirdikleri  bir İngilizce dil sınavı’dır.

IELTS sınavı Türkiye’de, İstanbul, Ankara ve İzmir kentlerinde  uygulanır fakat bu imtihanın bütün müracaat işlemleri sadece British Council İstanbul ofisinden yapılır.

SINAV , Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Amerika gibi birçok ülkelerdeki üniversite ve şirketler nezdinde kabul görür.  Türkiye’de IELTS Sınavı neticelerini kabul eden üniversite ve şirket sayısı ise zaman ilerledikçe çoğalmaktadır.  Boğaziçi, Bilkent, Bilgi, Yeditepe Üniversiteleri ve THY, Yapı Kredi ve Akbank gib müessese ve üniversiteler IELTS  sınav neticelerini  geçerli saymaktadır.. Ayrıca göçmenlik büroları ve devlet kurumları da bu  sınavı geçerli saymaktadırlar.

Bu sınav Academic ve General Training olmak üzere iki modül seçeneğine sahiptir. General Training modülü umumiyetle göçmenlik müracaatları için tercih edilir, Academic modül ise eğitim alanında yapılan müracaatlar’da tercih edilmektedir. IELTS sınavı hangi modülde almanız gerektiğini, mutlaka sizden bu sınavı almanızı isteyen kuruma sorarak emin olunuz.

IELTS SINAVI ve  FORMATI

IELTS Exam Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Writing (Yazma) ve Speaking (Konuşma) olmak üzere 4 bölümden meydana gelir. Konuşma bölümü hariç, toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır.

IELTS SINAVI’NA TÜRKİYE’DE HANGİ ŞEHİRLERDE GİREBİLİRİM?

IELTS sınavı’na Istanbul, Ankara ve Izmir şehirlerinde girebilirsiniz.

TEST SONUÇLARI

Sınav tarihinden sonra 13. gün Test Sonuç Raporunuz kurye ile adresinize gönderilecektir. Test Sonuç Raporunda, ielts Listening, ielts Reading, ielts Writing ve ielts Speaking bölümlerinin ayrı olarak 9 üzerinden değerlendirmesi ve bunların ortalaması olan sonuç notunuz bulunmaktadır.

HANGİ MÜESSESELER  IELTS SINAVI’NI KABUL EDİYOR?

IELTS sınav sonuçları Avusturalya, Yeni Zelanda, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere başta olmak üzere birçok ülkede, üniversite başvurularında kabul görür
Amerika Birleşik Devletlerinde, 1400’den fazla üniversite ve kurum  sınavı kabul etmektedir.
Amerika’da öğrenim görmek ya da çalışmak isteyenler için bu sınav hizmet ve kalite sunmaktadır. IELTS  , dünya çapında 120 ülkede 300 test uygulama merkezinde, senede 48 test ile hizmet vermektedir. Teste bir kere girenler bir sonraki sınav’da tekrar şanslarını deneyebilirler. Amerika dışında, İngiltere, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda ve göçmenlik ofisleri dahil olmak üzere İngilizce konuşulan eğitim kurumu ve profesyonel kurum bu sınavın neticelerini kabul etmektedir. IELTS, dil değerlendirmede en yüksek uluslararası standartlara sahiptir. Test , IELTS SINAVI ‘na  en güvenilir test sonucu itibarını kazandıran, yüz yüze (face to face) konuşmanın yanı sıra okuma, yazma ve dinleme bölümlerinden meydana gelir.