IELTS Sınavı, Sık Sorulan Sorular

IELTS Sınavı, Sık Sorulan Sorular için yanıtlarIELTS Sınavı, Sık Sorulan Sorular Hakkında Açıklamalar

IELTS Sınavı, Sık Sorulan Sorular Konusunda Bilgiler;

IELTS Sınavı, Sık Sorulan Sorular sınava gireceklerin gündemidir. Onları IELTS Sınavı, Sık Sorulan Sorular konusunda doyurucu bilgiler gerek. Bu nedenle IELTS Sınavı, Sık Sorulan Sorular hakkında aşağıda verilen bilgileri hazırladık.

IELTS sınavınız ertelenebilir veya iptal edilebilir mi?

IELTS Sınavı, Sık Sorulan Sorulardan ilki yukarıdakidir. Evet. Bu, aday tarafından telefonla değil, şahsen veya e-posta ile yapılmalıdır. Sınavınızı 5 haftadan daha uzun süre önce iptal ederseniz,% 24 idari ücret alınacaktır.

Ya hasta olduğum için IELTS sınavını kaçırırsam?

IELTS Sınavı için  Sık Sorulan Sorulardan biri, gerçekten hasta olduğunuz için sınavı kaçırırsanız, planlanan IELTS sınavınızdan sonraki 5 gün içinde bir sağlık raporu sunmanız gerekir , aksi takdirde erteleyemez veya para iadesi alamazsınız.

IELTS sınavı için kaç sınav tarihi vardır?

IELTS Sınavı, Sık Sorulan Sorulardan bir diğeri de bu. Genel olarak IELTS sınavına ayda en az 4 kez girilebilir. IELTS adayları, sınava girmek için 48 tarih arasından herhangi birini seçebilirler.

IELTS sınavının maliyeti nedir?

IELTS sınavının ücreti, sınava girdiğiniz yere göre değişir.

IELTS sınavı 140 ile 310 $ arasında değişmektedir.

IELTS sınavına ne kadar sürede yeniden girebilirim?

Sınav merkeziniz yeterli sınav tarihleri ​​verebildiği sürece IELTS’e kaç kez girebileceğiniz konusunda bir sınırlama yoktur.

IELTS sınavına tekrar girmeli miyim?

Son IELTS sertifikanız 2 yıldan daha eski ise ve üniversiteye kabul edilmek, iş veya göçmenlik başvurusu yapmak için bir puan vermeniz gerekiyorsa, EVET, IELTS sınavına yeniden girmeniz gerekir.

Ya IELTS sonuçlarımı beğenmezsem değiştirilebilir mi?

Evet, sınav tarihinizden itibaren altı hafta içinde yeniden değerlendirme için başvurabilirsiniz . Yalnızca sonuçlarınız değişirse iade edilecek bir ücret ödemeniz gerekecektir.
Kaç test segmentinin yeniden değerlendirilmesini istediğinize bağlı olarak 2 ila 21 gün sürebilir .

IELTS sınavına hazırlanmanın en iyi yolu hangisidir?

IELTS Sınavı, Sık Sorulan Sorulardan en önemlisi bu sorudur. Bunun mükemmel bir cevabı yok. Bazı öğrenciler kitapları kullanmayı ve kendi başlarına kağıt üzerinde testler yapmayı tercih eder, diğerleri bir eğitmenle bire bir dersler için ödeme yapar ve son olarak, diğerleri kapsamlı konuşma ve yazma alıştırmaları için kurslara kayıt olurlar.

Tüm bu yaklaşımlar, yalnızca hedefinize odaklanmışsanız ve çok çalışmaya hazırsanız etkilidir. Şüphesiz, yapı, yön ve yapıcı geri bildirim olduğunda çalışmak biraz daha kolaydır. Ve dışarıdan herhangi bir yardım almadan veya herhangi bir soru sormadan,  kendinizi motive etmek daha zordur.

Yine de, deneyimli bir öğretmenin rehberliğinde iyi yapılandırılmış bir IELTS Sınavı kursuna kayıt olursanız ,kısa bir sürede IELTS sınavına hazır olabilirsiniz.

.