Ielts Sınavı ve 6,5 almak

Ielts Sınavı ve 6,5 almak

Ielts Sınavı ve 6,5 almak Nasıl Olur

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Sınavı Hazırlık )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  Ielts Sınavı Hazırlık)

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Sınavı Hazırlık ) : Ielts sınavı ve sınavdan  6,5 almak, isteyen aday öğrencilere tavsiye edilen birebir ielts özel ders eğitimine katılan aday öğrenciler, eğitim programının uygulanacağı gün ve saati kendi öğrenciye verilmiş bir avantajdır bu durum . Bu şekilde aday öğrenci özel günlük yaşamında bir değişiklik yapma gereği duymaksızın, ihtiyacı olan ielts eğitimini alır. Aday öğrenciye kaç ders verilmesi konusu ise, yapılan seviye sınav sonuçlarına ve adayın sınavda elde etmek zorunda olduğu ” score ” a göre şekillendirilir.

2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  Ielts Sınavı Hazırlık) : 4 kişiden meydana gelen ve İngilizce seviyeleri denk olan homojen gruplara katılarak ta birebir özel ielts eğitimi kalitesinde dersler alınabilir. Gruplarda verilen ielts eğitimlerinin bireysel özel ders kalitesinde olabilmesi için, bilimsel veriler baz alınarak grup sayısı 4 kişi ile sınırlandırılmıştır. Bu şekilde, grubu oluşturan aday öğrenciler; kalabalık gruplarda pek mevcut olmayan anlamadıkları konularla ilgili soru sorma özgürlüğü bulur ve grup eğitimlerini veren ielts eğitmenleri de, aday öğrencilerle teker teker ilgilenebilir. Bu nedenle , grup eğitimleri bireysel özel ielts eğitimi kimliği kazanır.

IELTS SINAVINDA 6,5 ELDE ETMEK

IELTS sınavı,  geçme yada kalma gibi bir konunun var olmadığı bir sınavdır. Sınav sonuç belgesi elinize ulaştığında  ” geçtiniz ” yada ” kaldınız ” gibi ifadeler sınav sonuç belgesinde yoktur. Sınav sonuç belgesinde 9 üzerinden kaç aldığınız yazılıdır. O halde başarı bu sınavda neye bakılarak belirlenir ? Başarı sizin sınavdan almak istediğiniz ve de alabildiğiniz ” score ” dur. Bir örnek vermek gerekirse, varsayalım master için başvurmak istediğiniz İngiltere deki bir üniversite sizden ielts sınavından 6,5 gibi bir score elde etmenizi istemişse, bu durumda almanız gereken ve alabilirseniz 6,5 sizin için bir başarı olacaktır. Şayet sınav sonucu  6.0 gelmişse sınav sonuç belgesinde ” kaldınız 1 diye bir ifade göremezsiniz. Zira, Bambaşka bir üniversite sizi aldığınız bu 6 ile kabul edebilir. O üniversitenin kabul şartlarına aldığınız 6 uyabilir. Tüm bunlardan da anlaşılır ki IELTS SINAVI sınava girenlerin İngilizce bilgisini ölçer. Alınan score ile ilgilenmez size içinde bulunduğunuz durumu bildirir. Sınava girenler ihtiyacı olan score u elde etmeye çalışır. Nitekim, foundation programlarına başlamak için 5.0 skoru yeterli olmaktadır, ama bu skor master programına girmek isteyen bir öğrenciye yetmez.

IELTS sınavında kimin ne kadar puan alacağı belli değildir ve tahmini de zordur. Zira, bu sınav (speaking-writing-listening and reading) gibi 4 modülden meydana gelir. Her öğrencinin bu 4 modülden de iyi olması beklenemez. Bazılarında iyi bazıların da ise vasat olabilir. Sınav notu ; dört bölümden oluşan bu bölümlerin ortalaması olacağından ( Overall Score ) sınav sonucunu tahmin edebilmek için sınava giren aday öğrencinin her bölümdeki bilgi seviyesini tam olarak bilmek gerekir. Ayrıca, sınava giren aday öğrencinin sınava girdiği anda ki İngilizce seviyesini ve çalışma tempo ve hırsını da bilmek zorunludur.

Bu sınavdan iyi bir skor elde etmenin aslında biraz da taktik ve sınav teknikleri ile bağlantılı olduğunu bilmemiz gerekir. Bu sınava hazırlanmanın bir taktiği ve tekniği  var,  bu isin püf noktaları var. Sınavın püf noktalarını bilmek sınavda Ingilizceyi iyi bilmek kadar önem kazanır. Ayrıca, zamana karsı bir yarış olarak yapılan IELTS sınavında bazen neyi nasıl yapacağını bilmek, dil bilgisinin bile önüne geçebiliyor. Bu nedenle , IELTS hazırlık amacıyla kitaplar okunmasını, mali durum elverişli ise sınava hazırlayan (ama kaliteli olan) bir kursa gidilmesini veya bu konuda bu işi iyi bilen bir hocadan özel ders alınması başarılı bir sonuç elde etmek açısından iyi olabilir.