Genel 

Ielts Sınavı ve Yds Sınavı Kıyaslaması


Ielts Sınavı ve Yds Sınavı Kıyaslaması

Ielts Sınavı ve Yds Sınavı Mukayesesi Hakkında

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Dersi )

Bu Sınav ve Yds Sınavı Kıyaslaması, yapıldığında bu imtihanı, YDS imtihanından daha değişik ve daha güç bir imtihandır. YDS imtihanı sadece bilgiye dönük bir imtihan niteliği taşırken bu  imtihan yazma, okuma, dinleme ve konuşma gibi bölümlerden oluşan güçlü bir imtihandır. Bu imtihanda yazma, okuma ve dinleme bölümlerine  bölüm başı 1 saat süre tanınır. Bunun dışında ise konuşma bölümünde süreniz daha sınırlıdır. Adayların 10 veya 15 dakikalık bir zaman diliminde  konuşma bölümünde istenileni yapması gerekmektedir.

Bu imtihan sizin bilgi ve becerizi sınav süresince takip eden öğretmenlerin sizi değerlendirmesi ile  neticelenir.. İmtihan neticeleri imtihandan yaklaşık bir ay  sonra adaylara duyurulur. Sonuç kağıdı ise bölümlerde aldığınız kıymetlendirme değerlerini bünyesinde  barındırır. Puantajlama sistemi 0 ile 9 arasındadır. İngilizceyi en iyi bilen kişiler 9 puan almaktadır. Ancak bu durum çok ender görülmektedir. Alınan puanlara göre aday Türkiye’de bu imtihanı onaylayan yerlerde veya İngiltere, Yeni Zelanda, Kanada, Amerika gibi ülkelerin en ünlü ve gözde  şirketlerinde çalışma hakkı kazanabilirler.

Bu imtihan sizin İngilizce bilginizin  ne durumda olduğu hakkında tam bir bilgi vererek ; durumunuzu tam olarak öğrenebilmenizi sağlayacağından başka test imtihanlarına göre daha ayrıntı içeren daha faydalı ve daha belirleyicidir. Her İngilizce bilgisini ölçtürmek isteyenlerin mutlaka kendini test edebilmesi amacıyla bı sınava bir kere girmesi tavsiye edilmektedir.  Sınav ile ilgili bilgiler.

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment