Ielts Sınavı Zordur

IELTS SINAVI ZOR MU ?

Ielts Sınavı Zordur Derler

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ielts Listening Kursu)
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik  Ielts Grup Listening Kursu )

Ielts sınavı zor mu gibi bir soru ile karşılaşıldığında yanıt vermek için acele etmemek gerek.  Çünkü bu sınavı kazanmak zordur. Bunun zorluğu sınavın içeriği ve gramer yapısındandır. Gerçekten yeterli bir altyapı yoksa sınavı kazanmak bir hayli zor olur. Ielts sınavı diğer sınavlar gibi alelade bir sınav değildir. Çok emek verilmesi gereken disiplinli ve düzenli bir çalışmanın sonunda başarılı olunabilir.

Ielts sınavı İlkokulda, ortaokulda ve lise yıllarında girilen sınavlara gerçekten de benzemez. Muhtevası ve içeriği çok farklıdır. Ayrıca Ielts sınavına girildiği zaman insan kendisini de denemiş olur. Çünkü sınav bir yarış olduğu için diğer adaylardan da üstün olmak gerekir. Sınavda baraj puanını geçmek aynı zamanda İngilizceyi orta seviyelerde bilindiğini gösterir. Baraj puanının üstünde not almak İngilizce’nin iyi bilindiğinin göstergesidir. Yani Ielts sınavı İngilizceyi hangi derecede bilindiğini de gösterir. Kalkıp kimseye yalandan bu kadar iyi biliyorum denilemez. Ielts sınavına ilk defa girecek kişiler için bu sınavın nasıl bir şey olduğunu bilmemeleri gayet normaldir.
Fakat eğitimini aldıkça ve sınav süreci ilerledikçe sınava karşı bir rahatlık da gelişebilir. Önemli olan başarılacağına olan inançtır. Hiç stres yapmadan kendinden emin bir şekilde ıelts sınavına hazırlanan kişilerin daha başarılı olduğuna dair istatistiklerde mevcuttur. Fakat heyecan yapıp, aman ne olacak alt tarafı bir sınav diyenlerin başarısız olduğuna dair istatistiklerde vardır.

Bu işin üstesinden gelmenin en iyi yolu üstün gayret ve disiplinli çalışmadır. Gerçekten insan kendine güvendi mi Ielts sınavının bir formaliteden ibaret olduğunu anlar. Onun için ilk yapılacak iş, sınav sürecini dikkatli bir şekilde izlemek ve kendine güvenmektir. Ielts sınavının diğer sınavlardan ayrılan yönleri de bulunmaktadır. İleri seviyede bir dil sınavı olması ve diğer sınavların içeriğinden de farklı olmasındandır. Ielts sınavına hazırlanırken nasıl hazırlanılması gerektiğini, hangi tekniklerle soru sorulduğu bunları nasıl çözmek gerektiği gibi tekniksel yöntemleri de öğrenmek gerekir. Tekniksel yöntemleri öğrenmek sınavda daha başarılı olmanın göstergesidir. Ayrıca bu sınavda başarılı olmak insanın kendisini de bir testten geçirmesidir. Birinci sınavda başarılı olunamayabilir. Ama daha sonra girilecek Ielts sınavlarında bir tecrübe ve deneyim aşamasından geçilmiş olunur.
Bu da sonraki sınavların muhakkak kazanılacağının göstergesi olur. Ielts sınavının ayrıca bir takım prosedürleri de vardır. Bunlar sınava ilk girecek kişiler için biraz zor olabilir. Fakat çok basit şeylerdir. Bankaya para yatırmak, nüfus cüzdan fotokopisi, diplomanın onaylı sureti vs… Bu işlemleri bir – iki gün içerisinde halledip sınav şartları yerine getirilmiş olur. Sınava girerken yanınızda olup – olmayacaklar gibi ayrıntılara da dikkat etmek gerekir.

Ielts sınavında kopya çekmek, teşebbüs etmek veya çektirmek gibi eylemler gerçekten cezası ağır olan suçlardandır. Böyle bir hataya kesinlikle düşülmemelidir. Kanuni soruşturmadan tutun da, bir çok şeylere sebebiyet verilebilir. Her şeyden önce sicil olarak fişleniyor insan.
En güzel şekilde hazırlanıp sınavda başarılı olmak kadar güzel bir şey yoktur. İnsan gerçekten Ielts sınavını kazandı mı sevinçten dört köşe oluyor. Çok sevinçli bir hale geliniyor.


Ielts sınavına hazırlanırken dikkat edilecek daha bir çok kural ve yöntemler vardır. Bu yöntemleri zaten iyi bir kursa gidildiği zaman kurs hocası öğretmektedir. Tabi ki bu kus hocasının da kaliteli bir hoca olması gerekmektedir. İyi bir sınav hazırlığında kurs hocasının rolü çok büyüktür. Bunlara dikkat edildikten sonra Ielts sınavı hiç de zor bir sınav olmaz. Rahat bir şekilde kazanılabilir. Tabi ki Ielts sınavı gibi bir sınava girmenin verdiği faydalar da vardır. Örneğin, etrafınızda ki insanlar eş – dost, arkadaş çevresi vs… böyle bir sınava girdiğiniz için hava atmak mümkün olabiliyor. İnsan kendisini ispat etmiş oluyor. Kişinin kendisine öz güveni yükseliyor. İnsanın kendisini hayatın pek çok sahasında da iyi görebilmesini sağlıyor.