IELTS Sınavı Zormu

IELTS Sınavı Zor mu olur ?

IELTS Sınavı Zor mu  geçer ?

1  – Ielts Sınavı kursu ( Birebir – Özel Ielts Sınavı kursu )
2  – Ielts Sınavı kursu ( 4 kişilik grup Ielts Sınavı kursu )

IELTS Sınavı Zor mu  diye merak edenlerden biriyseniz yanıt sınav günü hazırlıksız gelirseniz, IELTS Sınavı Zor mu sorusuna verilecek en güzel yanıt ” evet ” olur. IELTS  sınavına katılan diğer kişilerden sınavın zor olabileceğini duymuş olabilirsiniz. IELTS sınavına hazırlanmak için aşağıdakiler de dahil olmak üzere İngilizce’nin çeşitli alanlarına odaklanmanız gerekir:

• Konuşma
• Dinleme
• Yazma
• Okuma Endişelenmeye

Sınav için hazırlıklara başlamadan önce, algılanan IELTS Sınavı zorluğunun  bir kişiden diğerine değişeceğini hatırlamanız gerekir. Bir kişi size dinleme ve okuma bölümlerinin sınavın  en zor tarafı olduğunu söylerken, bir başkası size yazma ve konuşma bölümlerinin onlar için en zor olduğunu ve başa çıkamadıklarını söyleyebilir.

IELTS sınavını ne kadar zor bulduğunuz, önceden ne kadar pratik yaptığınıza, özel öğrenme stilinize ve öğrendiklerinizi koruma yeteneğinize bağlı olacaktır. Sınav hazırlığına başlamak için en iyi yer, çeşitli sınav alanlarının kendi değerlendirmelerini yapmaktır.

Konuşma

IELTS sınavında konuşma bölümü, birçok kişi için düzenli olarak İngilizce konuşma pratiği yapıyorsa, kolay görünebilir. Ancak, soruları tam olarak yanıtlamak ve bunu yaparken konu üzerinde kalmak önemlidir. Ana başlıktan sapmak, bazı insanların sınavda en çok zorluk çektiği yerdir.

Dinleme

IELTS sınavında dinleme bölümü, soruları yanıtlamadan önce dikkat etmenizi ve size söylenenleri dinlemenizi gerektirir. Birçok kişi, test hazırlık araçlarını kullanarak veya İngilizce müzik dinleyerek veya İngilizce televizyon şovlarını izleyerek önceden hazırlanmamışlarsa bu test bölümünü en zorlarından biri olarak görür.

Yazma

IELTS Sınavının bu bölümü iki yazma görevini tamamlamanızı gerektirir. İnsanların en zorlayıcı buldukları şey, her görev için izin verilen süre içinde tam cevaplar yazabilmektir. Bu bölümü tamamlamak için sadece bir saatiniz var, ilk görev için 20 dakika ve ikinci görev için 40 dakika ayrıldı. Ayrıca her görev için minimum kelime sayısını da karşılamanız gerekir.

Okuma

IELTS sınavında okuma bölümü bir saatlik zaman sınırına sahiptir. 2.000 kelimeyi iyi okurken 40 soruyu cevaplamalısınız. İnsanlar İngilizce kelime hazneleri uygulamadılarsa bu bölümü zor bulabilir ve test metnini tarama ve gözden geçirme konusunda sorun yaşayabilirler. İngilizce kelime bilginizin yanı sıra tarama ve gözden geçirme becerilerini geliştirmek için İngilizce kitaplar, gazeteler ve dergiler okumak için zaman harcamak isteyeceksiniz.

Zorlandığınız herhangi bir alanda, nitelikli bir eğitmenden dışarıdan yardım almak isteyebilirsiniz. Sınav alanlarının her birinde İngilizce becerilerinizi geliştirirken, bölümleri tamamlamak için daha az zorlayıcı olup olmadığınızı görmek için uygulama testlerine tekrar tekrar girmeyi unutmayın.