IELTS Sınavı Zor mu

IELTS Sınavı Zor mu Diye  Düşünenler

IELTS Sınavı Zor mu Sorusu Hakkında Bilgiler

1  – IELTS   Sınavı ( Birebir – Özel   IELTS   Sınavı kursu )
2  – IELTS   Sınavı ( 4 kişilik grup IELTS  Sınavı kursu )

IELTS Sınavı Zor mu diye düşünenlerden biriyseniz ve   IELTS Sınavı Zor mu diye düşünmenize rağmen  zamanınızı ve paranızı IELTS eğitimine yatırmaya karar verdiyseniz,  Egzersizleri tamamlarken ve yapıları incelerken, kendinize “IELTS’i geçmek ne kadar zor?” Diye düşünüyorsunuzdur.

IELTS Sınavı Zor mu cevaplanması zor bir soru çünkü IELTS sınavını geçememek mümkün değil . Evet, bu doğru – endişelenecek bir geçiş veya başarısız not yok. Bunun yerine IELTS, yarım puan (0.5) dahil 1-9 arasında değişen bir ölçek sisteminde puanlanır. IELTS , bir kullanıcı olmayandan uzman bir kullanıcıya kadar İngilizce dilindeki yeterliliğinizi ölçmeye yarar.

Amacını bilmek

IELTS’de  teknik olarak başarısız olsanız da, giriş için almanız gereken puan hakkında net bir fikriniz olmalıdır.

Kurumlar giriş şartı olarak sizden belirli puanlar talep etmektedir. Çoğu orta öğretim sonrası eğitim kurumu en az IELTS 6,0 veya daha yüksek bir gruba ihtiyaç duysa da, İngilizce konuşulan bir ülkeye göçmenlik için ön koşul başvurduğunuz ülkeye göre değişebilir.

Toplam puanlar ile minimum gereksinim puanları arasında da bir tutarsızlık olabilir. Örneğin, bazı okullar, her bir puanı  en az 6,5 olmak üzere toplam 7,0 gerektirdiklerini belirtebilir.

Bu kesinlikle IELTS sınavının zor olmadığını söylemek değildir. IELTS sınavı tüm İngilizce seviyelerini test eder ve bu sınav sorularına yansır. Örneğin, IELTS okuma bölümü sınava giren farklı düzey ve yetenekleri hesaba katmak için her bölümdeki basit ve zor soruları karıştırır. Dahası, Dinleme bölümünde test devam ettikçe pasajlar zorlaşır. Bu faktörlerin her ikisi de son derece cesaret kırıcı olabilir ve motivasyonunuzu kaybetmenize neden olabilir.

Hedefleriniz ve beklentileriniz için makul olun

IELTS Sınavı Zor mu  dendiğinde herkese göre değişen bir kavramdır. Çünkü, zorluk seviyesi sübjektiftir ve  IELTS Sınavı Zor mu konusu  kişinin kişisel zayıflıklarına dayanırken, İngilizce dilindeki eksikliklerin farkında olmak, neyi ve nasıl geliştireceğinize odaklanmanızı daraltmanıza yardımcı olabilir. Kendinizi farklı konulara sokmaya başlayın ve mümkün olduğunca çok İngilizceye maruz bırakın. Bu, en sevdiğiniz dizileri TV’de izlemenin yanı sıra  bulduğunuz gazete makalelerini okumayı da içerir.

Ayrıca, IELTS Sınavı Zor mu konusunda zorluğun bir kısmı sınavı bilmemekle birlikte gelir. Her görevle ilişkili stratejileri öğrenmek, ihtiyacınız olan puanı almanıza veya “geçmenize” yardımcı olacaktır.

Buna göre, resmi grup açıklamalarını tanımak da yararlıdır. 6.5 ve 7.0 arasındaki fark, dilbilgisi yapılarının karmaşıklığı ve konuya özgü kelime dağarcığını içerecek kadar ince olabilir.

Özetle, IELTS sınavı bir mücadeledir.