Genel 

IELTS sınavına hazırlanmak ne kadar zaman alır?

IELTS sınavına hazırlanmak ne kadar zaman alır? Sorusunun Yanıtı

IELTS sınavına hazırlanmak ne kadar zaman alır? Konusu

1 – IELTS Sınavına Hazırlık ( Birebir Özel IELTS Ders )
2 – IELTS Sınavına Hazırlık (4 öğrenciden oluşturulan gruplarla  IELTS Ders )

IELTS sınavına hazırlanmak ne kadar zaman alır? sorusu birçok öğrenci tarafından sorulan yaygın bir sorudur, ancak mevcut yeteneğinize ve hangi puana ulaşmanız gerektiğine bağlı olarak cevap özneldir. Genel olarak 6,5’i hedefleyen bir öğrencinin, daha yüksek puan isteyen bir öğrenciden daha fazla iş yapması gerekebilir, çünkü mevcut yetenekleri daha kötüdür.

IELTS sınavına hazırlanmak ne kadar zaman alır sorusunun yanıtı:  öğrencilerin temel gramer, okuma hızı, test stratejileri ve yazma becerilerine odaklanarak IELTS sınavına hazırlanmak için en az 6-8 hafta geçirmelerini öneriyoruz. IELTS sınavının her bölümü farklıdır , bu yüzden sizden ne beklendiğini tam olarak anladığınızdan emin olun.

Yazma yeteneğinizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bu dört ipucu puanınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

1. Bir IELTS sınav tarihi seçmeden önce zaman ayırın

Sınava hazırlanmak için yeterli zaman ayırmanız önemlidir. İki, dört veya beş hafta uzakta olup olmayacağına karar vermek için zaman ayırın – size bir hedef belirleyin, çünkü size bir amaç vermeniz önemli. Dört hafta , IELTS yazma sınavına hazırlanmak için fazlasıyla yeterli .

2. IELTS Sınavına hazırlık dersleri alın

IELTS sınavına hazırlanmak ne kadar zaman alır şeklindeki sorunun yanıtı IELTS sınıfları daha hızlı öğrenmenize ve sizi doğru yola koymanıza yardımcı olabilir şeklindedir.. Bu, alakasız alanları incelemekten kaçınacağınız ve yaygın hataların hızlı bir şekilde düzeltileceği anlamına gelir. Öğretmenler ayrıca güveninizi geliştirmenize yardımcı olabilir ve İngilizcenizin genel kalitesi artar. Yazma becerilerinizi değerlendirmek için bir  IELTS uygulama testine  katılın.

3. Yazınızı planlayın

Yazma bölümünde iki soruya cevap vermelisiniz – birinci görev ve ikinci görev. Birinci görev, 20 dakika harcamak zorunda olduğunuz 150 kelimelik bir sorudur. Size pasta grafik, çubuk grafik, diyagram, harita vb. Verilecektir ve ikinci görev, 40 dakika harcamanız gereken 250 kelimelik bir deneme sorusudur. Size bir konu verilecek ve kısa bir makale yazmanız gerekecek.

4. Doğru dilbilgisi ve yazımı kullanın ve resmi olarak yazın

Doğru ve biçimsel İngilizce kullanımına büyük önem verilmektedir. Yanlış yazım ve noktalama işaretleri kullanılırsa genel puanınız cezalandırılır. Konuşma diline özgü kelimeler ve ifadeler kullanmaya çalışın

IELTS sınavına hazırlanmak çok önemlidir.

Mevcut seviyenizi ve okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerileriniz üzerinde ne kadar çalışma yapılması gerektiğini değerlendirmek için bir IELTS uygulama testi yapmanızı öneririz . IELTS’e hazırlanmak için yardıma ihtiyacınız varsa, IELTS derslerine kaydolun veya  bizim  IELTS uzmanıyla tutarlı bir toplantı düzenleyin

Diğer Yazılar

Leave a Comment