IELTS SINAVINI GEÇMEK NE KADAR ZOR?

IELTS SINAVINI GEÇMEK NE KADAR ZOR OLABİLİR ?

IELTS SINAVINI GEÇMEK NE DERECE  ZOR KONUSUNDA YAPILAN AÇIKLAMALAR?

1 – Ielts Sınavı ( Birebir Özel IELTS Sınavı Hazırlık Dersi 
2 – Ielts Sınavı ( 4 Öğrenci ile  IELTS Sınavı Hazırlık Dersi )

IELTS sınavını  geçmek ne kadar zor konusunda bir inceleme sonunda bilgi edinemediniz ve  IELTS sınavını  geçmek ne kadar zor konusunda bir bilginiz olmadan  zamanınızı ve paranızı IELTS eğitimine yatırmaya karar verdiniz. Egzersizleri tamamlarken ve yapıları incelerken, kendinize IELTS sınavını  geçmek ne kadar zor?” Diye düşünüyorsunuz.

IELTS sınavını  geçmek ne kadar zor cevaplanması zor bir soru çünkü IELTS sınavını geçememek diye bir şey yok . Evet, bu doğru. Bunun yerine IELTS, yarım puan (0.5) dahil 1-9 arasında değişen bir ölçek sisteminde puanlanırIELTS sınavı, bir kullanıcı olmayandan uzman bir kullanıcıya kadar İngilizce dilindeki yeterliliğinizi ölçmeye yarar.

Amacını bilmek.

Kurumlar giriş şartı olarak sizden belirli puanlar talep etmektedir. Çoğu orta öğretim sonrası eğitim kurumu en az IELTS 6.0 veya daha yüksek bir grup gerektirse de, İngilizce konuşulan bir ülkeye göçmenlik için ön koşul başvurduğunuz ülkeye göre değişebilir.

Toplam puanlar ile minimum gereksinim puanları arasında da bir tutarsızlık olabilir. Örneğin, bazı okullar, her bir puanı (Dinleme, Okuma, Yazma, Konuşma) en az 6,5 olmak üzere toplam 7,0 gerektirdiklerini belirtebilir.

Bu kesinlikle sınavın zor olmadığını söylemek değildir. IELTS sınavı tüm İngilizce seviyelerini test eder ve bu sınav sorularına yansır. Örneğin, IELTS okuma bölümü sınava giren farklı düzey ve yetenekleri açıklamak için her bölümdeki basit ve zor soruları karıştırır. Dahası, Dinleme bölümünde test devam ettikçe pasajlar zorlaşır. Bu faktörlerin her ikisi de son derece cesaret kırıcı olabilir ve motivasyonunuzu kaybetmenize ve odaklanmanıza neden olabilir. IELTS sınavını  geçmenin ne kadar zor olduğunu gerçekten anlamanız için ücretsiz bir IELTS uygulama testine katılın.

Hedefleriniz ve beklentileriniz için makul olun

Zorluk seviyesi sübjektiftir ve kişinin kişisel zayıflıklarına dayanırken, İngilizce dilindeki eksikliklerin farkında olmak, neyi ve nasıl geliştireceğinize odaklanmanızı daraltmanıza yardımcı olabilir. . IELTS sınavını  geçmek ne kadar zor diye düşünmeden kendinizi farklı konulara sokmaya başlayın ve mümkün olduğunca çok İngilizceye maruz bırakın.

Ayrıca, IELTS sınavını  geçmenin ne kadar zor olduğunu anlamanın bir kısmı sınavı bilmemekle birlikte gelir. Her görevle ilişkili stratejileri öğrenmek, ihtiyacınız olan puanı almanıza veya “geçmenize” yardımcı olacaktır.

Buna göre, IELTS sınavını  geçmenin ne kadar zor olduğu unutmak için resmi grup açıklamalarını tanımak da yararlıdır. 6.5 ve 7.0 arasındaki fark, dilbilgisi yapılarının karmaşıklığı ve konuya özgü kelime dağarcığını içerecek kadar ince olabilir.