IELTS Sınavları Hakkında Önemli Bilgiler

IELTS Sınavları Hakkında Önemli Bilgiler

IELTS Sınavları Hakkında Önemli Bilgiler ve Ayrıntıları

Neden IELTS?

IELTS Sınavları Hakkında Önemli Bilgiler arasında neden IELTS sorusu yer alır. Çünkü, IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi), eğitim, göçmenlik ve mesleki akreditasyon için İngilizce iletişim kurma becerisinin güvenli, geçerli ve güvenilir bir göstergesi olarak kabul edilmektedir.

IELTS Sınavları Hakkında Önemli Bilgiler arasında yer alan geçen yıl, tüm dünyada 2 milyondan fazla kişi testleri yaptı olayı da var. . IELTS, dünya çapında 9.000’den fazla kuruluş tarafından İngilizce yeterliliğinin kanıtı olarak kabul edilmektedir.

IELTS sınavı hakkında
IELTS Sınavları Hakkında Önemli Bilgiler kapsamında IELTS sınavına katılanlar, akademik veya mesleki amaçlarına veya vize gereksinimlerine bağlı olarak sınavın iki sürümü (Akademik (AC) veya Genel Eğitim (GT)) arasından seçim yapabilir. Tüm adaylar aynı dinleme ve konuşma bileşenlerini, ancak farklı okuma ve yazma bileşenlerini alırlar.

IELTS Sınavları Hakkında Önemli Bilgiler kısmına Testin okuma, dinleme ve yazma kısımları kağıt veya bilgisayarda alınabilir de eklemek gerekir. . Konuşma testi, eğitimli bir IELTS sınav görevlisi ile yüz yüze yapılır.

Bilgisayar tarafından teslim edilen IELTS
Şimdi, sınavınıza girmenizi kolaylaştırmak ve kolaylaştırmak için bilgisayarda IELTS sınavı sunuyoruz. Bilgisayar tarafından teslim edilen IELTS ile:

Daha fazla test tarihi var
IELTS’i sizin için uygun bir zamanda seçebilirsiniz
sonuçlarınızı beş ile yedi gün içinde alacaksınız

IELTS Sınavı neden gereklidir?

IELTS 2020 sınavı Avustralya, İngiltere, Yeni Zelanda, ABD ve Kanada gibi İngilizce konuşulan ülkelerde yurtdışında göçmenlik ve akademik amaçlar için gereklidir. Hem Birleşik Krallık dışında hem de Birleşik Krallık içinde başvuran vize başvuru sahipleri için Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik (UKVI) tarafından onaylanan tek İngilizce Dil Testidir. IELTS puanlarının neden gerekli olduğu konusunda birçok öğrenci kafası karışıyor. Bunun basit cevabı, yabancı üniversitelerin ve vize veren makamların, ülkede kalırken iletişim sorunları
yaşamayacağınızdan emin olmaları gerektiğidir. İngilizceyi iyi anladığınızı ve güçlü bir şekilde hakim olduğunuzu göstermeniz gerekir.  Öğrencilerin bir diğer yaygın şüphesi de IELTS’in zorunlu bir sınav olup olmadığıdır. Hayır, IELTS tüm üniversite kayıtlarında zorunlu değildir.

IELTS türleri

İki tür IELTS sınavı vardır: IELTS Academic ve IELTS General Training . Dinleme ve konuşma bölümleri her iki test için de aynıdır, ancak yazma ve okuma bölümlerinin konusu hangi sınava girdiğine bağlı olarak farklılık gösterir. IELTS sınavlarının Okuma, Yazma ve Dinleme bölümleri, sınavın aynı günü aralarında ara verilmeden tamamlanır. Ancak, Konuşma bölümü diğer sınav tarihinden bir hafta önce veya sonra tamamlanabilir. Bu bilgiyi , sınav merkezinizden alınabilir.