IELTS Sınavına Neden Girelim?

IELTS Sınavına Neden Girelim? ile İlgili Bilgiler

IELTS Sınavına Neden Girelim? Sorusunun Yanıtı

Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi (IELTS), dünyanın en popüler İngilizce dil sınavıdır.
Ama neden IELTS sınavına girelim? Ve neden IELTS hazırlık kursuna  katılmak gerekiyor ? Görünen o ki, birçok harika neden var, ama önce, IELTS'in nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi verelim.

IELTS nasıl çalışır?

IELTS sınavı öğrencileri dört alanda değerlendirir: dinleme, konuşma, okuma ve yazma. İlginç bir şekilde, testin bir başarılı veya başarısız sistemi yoktur. İngilizce konusunda uzman bir kullanıcı olmak üzere 0 ile 9 arasında bir ölçekte sıralanacaktır. Sınava girme nedeninize (kariyer, yabancı bir ülkede yaşamak, ders çalışmak) bağlı olarak, belirli bir puan almanız gerekecektir. Genel Seviye 4 Öğrenci Vizesi için İngiltere'de, genel olarak 5.5 ve test ettiğiniz dört alanın her birinde elde etmeniz gerekir.

Bu, sadece sınava girmeniz ve en iyisini ummanız gerekmeyeceği, aynı zamanda buna da hazırlanmanız gerektiği anlamına gelir . İngilizce Akademik Eğitimin IELTS sınavı hazırlık kursu ile başarılı olmanız için gereken beceri ve bilgiler size verilecektir.

1. Uluslararası üniversitelere girmenize yardımcı olacaktır

IELTS yeterliliğine sahip olmak, beraberinde birçok fırsat getirir. İngiltere veya İrlanda'daki bir üniversitede okumak istiyorsanız, IELTS tam da ihtiyacınız olan şey! Birçok büyük üniversite kabul koşulları için bu İngilizce dil sınavını ister ve ihtiyacınız olan puan hangi üniversiteye gitmek istediğinize bağlıdır.

2. Kariyeriniz için harika

Dünyanın en popüler İngilizce dil sınavı olan IELTS yeterliliği, dünya çapında tanınmakta ve 140'tan fazla ülkede 10.000'den fazla kuruluş tarafından kabul edilmektedir . İster çok uluslu bir şirkette, ister eğitimde, hatta devlette çalışmak isteyin, IELTS sertifikanızdaki iyi bir sonuç kariyer hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir.

IELTS sınavı, dinleme, konuşma, okuma ve yazma konusunda adayları değerlendirir ve sınavın katı niteliği nedeniyle, sonuçlarınızın İngilizce dil becerilerinizin gerçek bir yansıması olduğundan emin olabilirsiniz.

4. Amerikan ve İngiliz İngilizcesini kapsar

Bildiğimiz gibi, Amerikan ve İngiliz İngilizcesi arasında bazı farklılıklar vardır ve İngilizce dil sınavına girme nedenlerinize bağlı olarak, birini diğerinden daha fazla bilmeniz gerekebilir. Neyse ki, IELTS sınavı hem Amerikan hem de İngiliz İngilizcesini kapsar , bu nedenle İngilizcenizi hangi ortamda kullanırsanız kullanın, IELTS sınavınız için öğrendiğiniz İngilizce alakalı olacaktır.

5. Yaygın olarak kullanılabilir

Sınava girmek ve ihtiyacınız olan puanı almak için bir hazırlık kursu gereklidir.  İngilizce Akademik Eğitim'deki  hazırlık kursları IELTS  İstanbul'da sınav zamanı geldiğinde başarılı olmanızı sağlamak için burada Bakırköy'de.

 

No Comments Yet.

Leave a comment