Kanada göçmenliği için IELTS

Kanada göçmenliği için IELTS konusuKanada göçmenliği için IELTS Programı

Kanada göçmenliği için IELTS Programı İçeriği

Her yıl, dünya çapında on binlerce insan Kanada göçmenlik sürecinin bir parçası olarak Kanada göçmenliği için IELTS Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi  Genel sınavına giriyor . Kanada göçmenliği için IELTS sınavına girmek ürkütücü bir olasılık olabilir, ancak biraz bilgi ve tavsiye ile elde edebileceğiniz Kanada göçmenliği için IELTS   puanını alabilir  ve Kanada göçmenliği için  iyi bir konum elde edebilirsiniz.

Kanada göçmenliği için IELTS

Kanada göçmenliği için IELTS sınavı nedir? IELTS, Kanada’nın çeşitli ekonomik göçmenlik programları açısından nasıl işliyor? Kanada göçmenliği için gerekli IELTS puanı nedir? Ve nasıl olabilir ? Kanada göçmenliği için IELTS sınavına  nerede ve nasıl girilir ?

Bu IELTS rehberi ve Kanada’ya göçmenlik, Kanada’yı kalıcı evleri yapmak isteyen bireyler ve aileler için   önemli cevaplar sağlar.

IELTS hakkında

Kanada göçmenliği için IELTS, küresel göç ve yüksek öğrenim için dünyanın en popüler İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. 1989’da kurulan IELTS sınavı, dil değerlendirmesinde dünyanın önde gelen uzmanlarından bazıları tarafından geliştirilmiştir.

Kanada göçmenliği için IELTS , Kanada hükümeti tarafından göçmenlik amacıyla tanınan dört dil sınavından biridir . Diğerleri Kanada İngilizce Dil Yeterlilik İndeksi Programı (CELPIP) , Test de connaissance du français pour le Canada (TCF Kanada) ve Test d’Évaluation du Français (TEF) ‘dir. CELPIP sınavları çoğunlukla Kanada’da (Dubai ve New York City’deki ek uluslararası test merkezleriyle) yapılır ve TCF ve TEF yalnızca Fransızca beceriyi değerlendirmek için kullanılır.

Kanada tarafından göçmenlik amacıyla tanınan dört dil testi olduğunu ve her testin farklı sonuçları / işaretleme yöntemleri olduğunu akılda tutarak, Kanada farklı testler için bir eşdeğerlik puanlama sistemi geliştirmiştir. Her bir testin sonuçlarına 1’den 10’a kadar bir Kanada Dil Ölçütü (CLB) eşdeğeri verilir.

IELTS ve Ekspres Giriş

Kanada’nın federal ekonomik göçmenlik programlarının çoğuna gönderilen başvurular, Hızlı Giriş göçmenlik seçim sistemi altında yönetilir .

Havuza girmek

Ekspres Giriş kapsamındaki tüm potansiyel göçmenlerin İngilizce veya Fransızca olarak (veya ekstra puan için her ikisinde) yeteneklerini kanıtlamaları gerekir. Buna, nereden geldiklerine veya hangi okula gittiklerine bakılmaksızın anadili İngilizce ve Fransızca konuşanlar dahildir. Ekspres Giriş, seviyeli bir oyun alanıdır ve adaylar , kalıcı ikamet başvurusu için tüm önemli davetiyeye (ITA) yönelik rekabet ettikleri için her puan önemlidir .

Bir an için Fransızca yeteneğiniz olmadığını ve coğrafi olarak CELPIP İngilizce testine girecek konumda olmadığınızı varsayalım. Böyle bir senaryoda, Express Entry havuzuna girmek için Kanada göçmenliği için IELTS sınavını geçmeniz gerekecektir. Ekspres Giriş için IELTS Genel Eğitim sınavına girmelisiniz.