Lys 5 Sınavı Hazırlık Kursu

Lys 5 Sınavı Hazırlık Kursu

Lys 5 Sınavı Hazırlık Kursu Program İçeriği

1 –  Lys 5 Sınavı Hazırlık Kursu ( Bireysel – Lys 5 Sınavı Hazırlık Kursu)
2 –  Lys 5 Sınavı Hazırlık Kursu ( 4 kişilik Gruplarla – Lys 5 Sınavı Hazırlık Kursu)

1 –  Lys 5 Sınavı Hazırlık Kursu ( Bireysel – Lys 5 Sınavı Hazırlık Kursu) : Bu tür programlara katılan Lys 5 adayları,programların uygulama gün ve saatleri istedikleri gibi seçme önceliğine sahip olurlar. Lys 5 adayı kendi hayatında her hangi bir değişim yapmadan ,kendisine uygun olan günlerde ve saatlerde ders alabilirler.Bu programların uygulanışında bireysel Lys 5 sınavı hazırlık kursu alan öğrenciye verilmesi gereken ders sayısını belirlemek önemlidir.Bunu tayin etmek için ,Lys 5 adayına ingilizce seviye sınavı tatbik edilir ve bu sınavın sonucunda elde edilen neticelere adayın sınavda elde etmek istediği ” not ” da eklenir ve verilmesi gerekli olan ” ders sayısı ” belirlenir.

NOT : Bu programlarda seviyeleri intermediate ve üzeri olanlara 40 derslik bir program Seviyeleri intermediate altı olanlara 60 derslik bir program uygulanır.

2 –  Lys 5 Sınavı Hazırlık Kursu ( 4 kişilik Gruplarla – Lys 5 Sınavı Hazırlık Kursu) : Dört kişiden oluşan ve ingilizce seviyeleri mümkün olduğunca bir birine yakın olan Lys 5 adaylarından oluşturulan grup şeklinde ki eğitimlere katılmak isteyen adaylar,bu homojen gruplarda ,grupların öğrenci sayısı az olduğundan bireysel özel ders kalite ve niteliğinde eğitim alırlar.Grupları oluşturan aday sayısının az olması en ideal olan 4 sayısı nedeni ile Lys 5 hocaları herkesle bire bir ilgilenebilir ve grup dersleri özel ders niteliği kazanır.
Ayrıca,grup sayısının az olmasından ötürü,adaylar derslerin işlenmesi süresince anlamadıkları konularla ilgili soruları hocaya sorma imkanı bulurlar.

A. Seviyeleri intermediate ve üzeri olanlar : Bu gruplara 60 derslik bir program uygulanır.
B. Seviyeleri intermediate altı olanlar : Bu gruplara 80 derslik bir program uygulanır.

NOT : İngilizce seviyeler sıfır yada elementary olanlarla özel görüşmeler yapılarak , programa katılan adayların durumlarına ve içinde bulundukları koşullara göre ders sayısı belirlenir.

NEDEN BİZ

♦Lys 5 sınavı hazırlık kursu bireysel ve Lys 5 sınavı hazırlık kursu grup programlarında yer alan hocalar,yılların deneyimine sahip,bu konuda yıllardır eğitim veren ve herşeyden önemlisi lys 5 sınavına bir öğrencinin nasıl hazırlanması gerektiğini bilen gerçek Lys 5 hocalarıdır.

♦Lys 5 sınavında başarılı olmayı etkileyen en önemli unsurlardan biri kelime haznesinin genişliğidir.Kelime haznesi geniş olan öğrencilerin bu sınavda başarılı olma şansı diğerlerine oranla daha yüksektir.Bu nedenle gerek Lys 5 sınavı bireysel hazırlık gerekse Lys 5 sınavı grup şeklinde yapılan hazırlık kurslarında bununla ilgili ciddi önlemler alınır.Lys 5 adaylarına bu konu ile ilgili özel kelime çalışmaları verilir ve bu çalışmaları öğrenciler tarafından yapılıp yapılmadığı yakından izlenir.

♦( Bireysel – Lys 5 Sınavı Hazırlık Kursu) ve ( 4 kişilik Gruplarla – Lys 5 Sınavı Hazırlık Kursu) programlarına katılan lys 5 adaylarına sadece gramer ile ilgili bilgiler verilmez bunun yanında , sınavda soruları daha kısa sürede ve doğru yanıtlanmasına katkıda bulunacak lys 5 sınav teknikleri ve lys 5 sınav taktikleri eğitimi de verilir.

Lys 5  gibi akademik seviyedeki sınavlara hazırlanan adaylar 2 türlü olur :  .

1 –  İngilizce ağırlıklı eğitim görmemiş olanlar :

Bu çeşit adaylar lys 5 sınavına girmek için önceden çalışmalara başlamaları gereklidir. İngilizce ağırlıklı eğitim görmemiş olan bu tarz öğrenciler İngilizce eğitimlerini daha çok Gramer ve Kelime haznelerini (Vocabulary) geliştirmek üzerine  dayandırmalıdır. Lys 5 Sınavı  daha çok okuduğunu anlama ve Gramer bilgisi üzerine oturtulmuş bir sınav tarzıdır. Bu yüzden sağlam bir gramer ve kelime bilgisi Lys 5 sınavında  başarı oranını yükseltir.Elbette ki kelime haznesinden bahsederken bu kelimelerin Akademik Seviyede kelimeler olması  gerekliliği unutmamak gerekir.

Ayrıca bu çalışmalar sırasında kullanılacak materyaller de oldukça önemlidir . Kullanılan materyallerin Akademik düzeyde olması ve bu amaca yardım etmesi gereklidir.

Bu tür bir çalışma için İngilizce kursları elverişli değildir. İngilizce kurslarında Genel İngilizce türünde bir çalışma yapıldığından işin içine Konuşma ,Yazma ve dinlemede girer ki buda gayeye erişim de  yolu uzatan bir faktör olur .Bu nedenle İngilizce özel ders almak çok daha yararlıdır. Ancak  bu işi bilen doğru hocayı bulmak çok önemlidir. Doğru hoca sizi yukarıda anlattığım şekilde eğiterek Lys 5  Sınavına hazırlar ( Kurumumuzda sıfırdan Lys 5 sınavına hazırlık Programı adı altında bu tür program mevcuttur.)

2 –  İngilizce ağırlıklı eğitim görmüş olanlar :

 İngilizce ağırlıklı eğitim görmüş olan öğrencilerin  Lys 5  Sınavına hazırlanmaları diğerlerine oranla daha kolay gibi görünse de  yinede bazı dikkat edilmesi gereken konular vardır. Bunlardan en önemlisi Türkiyede ki İngilizce eğitiminin yetersiz oluşudur. Ne yazık ki  İngilizce bildiğini sananların aslında pek de o kadar bir şey bilmedikleri dersler sırasında  açığa   çıkmaktadır. Bu durumda yapılacak şey geçmiş bilgileri  yeniden bir gözde geçirmek   olmalıdır.

Ayrıca İngilizce seviyesi olanların da bu sınavda başarılı olma şansı azdır. Çünkü İngilizce bilmek bu sınavda başarılı olmaya yetmez . Lys 5 için kullanılan  sınav tekniğini bilmekte gereklidir. Sınav tekniği ile İngilizce bilgisini birleştirmek  bu sınavda başarı kazanmanın tek yoludur.

Lys 5 Sınavı Hazırlık Kursu

 

Lys 5 Sınavı Hazırlık Kursu