Özel IELTS Kursu

Özel IELTS Kursu
ÖZEL IELTS KURSU PROGRAMI 

Özel IELTS Kursu Programı  İçeriği

1 - Özel Ielts Kursu ( Birebir - Özel ielts Kursu )
2 - Özel Ielts Kursu ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Özel Ielts Kursu)

Özel IELTS Kursunda Yapılanlar

 •  Özel IELTS Kursunda IELTS'in Akademik ve Genel Eğitim modülleri için çevrim içi kaynaklar da kullanılır.
 • Özel IELTS Kursunda Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma testlerine hazırlanmak için  özel çalışmalar yapılır.
 • Önceki adaylardan ipuçlarıyla örnek sınavlar uygulanır.
 • Testinizde ne yapılacağını ve ne yapılmayacağını vurgulayan öğretmen dersleri verilir.
 • Zamanlı uygulama testleri yapılır.
 • Performansınızı dünya çapındaki diğer öğrencilerle karşılaştırmanıza yardımcı olacak sınav soruları hazırlanır ve Özel IELTS Kursunda uygulanır.
 • Test tarihinizi hatırlatmak için “ özel ” bölüm

Özel IELTS KURSU  SİZE NASIL YARDIMCI OLACAK?

IELTS AKADEMİK EĞİTİM Özel IELTS Kursu , bazı önemli şekillerde size yardımcı olur:

 • Kişisel gelişiminizi izlemek için performansınız hakkında anında geri bildirimde
 • bulunulur.
 • Uygulama alıştırmaları için doğru cevaplara erişin, böylece hatalarınızı anlayabilirsiniz.
 • Test performansınızı artırmanıza yardımcı olacak ipuçları ve püf noktaları
 • Teste girmeden  önce güven kazanmanıza yardımcı olacak Özel IELTS Kursu içeriğinde ki gerçek IELTS sınavlarına dayalı egzersizler.

 1 - ÖZEL IELTS KURSU ( BİREBİR ÖZEL IELTS KURSU ):  Özel IELTS kursu etkinlikleri çerçevesindeki Özel IELTS kursu seminerlerinde düzenlenen, özel IELTS kursu kapsamında , IELTS öğrencileri kendilerine yüzde yüz katkı sağlayacağını, en kısa zamanda başarılı olacaklarını ve yüksek bir skor elde edeceklerini bilen ve amaçlarına kavuşmak için bu her türlü bilgi, teknik ve yöntemin içinde bulunduğu, IELTS sınav sorularının nasıl çözülmesi gerektiğinin açıklandığı, akademik kelimelerin özel yöntemler kullanılarak nasıl geliştirileceği,  nasıl essay yazılması gerektiği gibi konuları içeren özel IELTS  kursu  programını birebir  alan aday öğrenciler, kurumun tanıdığı bir öncelikten yararlanarak,  özel IELTS kursu alacakları gün ve saatleri kendi istekleri doğrultusunda belirleyebilir.

Özel IELTS kursu  seminerlerinde uygulanan ve  Özel IELTS kursu bünyesinde bulunan,  özel IELTS kursu  öğretilerinde, aday öğrenciye verilmesi gereken diğer bir deyiş ile kaç derslik bir program uygulanması gerektiği, adayın sınavda almak zorunda olduğu " skor " a ve bilgisine bağlıdır. Birebir özel IELTS kursları tamamen öğrenci odaklı ve kişiye özgü bir eğitim şeklinde ve tarzındadır.

2 - ÖZEL IELTS KURSU ( 4 KİŞİDEN OLUŞTURULAN GRUPLARLA ÖZEL IELTS KURSU ) : Son zamanlarda özel IELTS kursları'nda kalabalık gruplarla yapılan kursların kötü sonuçlarından, çıkan sorunlardan bıkan ve her şeye rağmen yine de türlü nedenlerle toplu gruplar içinde kurs almak isteyen öğrenciler için  Özel IELTS kursu kampüslerinde verilen özel IELTS kursu  hakkında ki organizasyonların içeriğinde yer verilen  özel IELTS kursu  etkinliklerinde  , grup şeklinde verilen, içeriğinde öğrencinin sınavda kullanabileceği tüm temel bilgiler hakkında açıklamalar bulunan, bilgilerin herkes tarafından anlaşılır bir biçimde yazılması nedeni ile  öğrencilerin okuyunca ve öğrendikçe rahatlamasını ve moralinin IELTS öncesinde yükselmesini sağlayan, uzman eğitmenlerin gözetiminde uygulanan özel IELTS kurs programlarında, birebir özel IELTS kursu sonuçlarına yakın sonuçlar elde edebilmek amacı ile, gruplar  seviyeleri bir birine olabildiğince yakın 4 kişilik homojen gruplar şeklinde oluşturulur. Bundan amaç öğrenci odaklı bir kurs vermek ve yapılan her aktivitenin öğrencinin yararına olmasını sağlamaktır.

  ÖZEL IELTS KURSU için NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

 • Özel IELTS kursu kampüslerindeki özel IELTS kursu  faaliyetleri içeriğinde yer alan IELTS programlarına,  özel IELTS kursu vermek amacı ile katılan   eğitmenler, konularında çok büyük tecrübeye sahip  uzman ve gerçek hocalardır ve her şeyden önemlisi de " öğretmeyi bilen " eğiticilerdir. 
 • Dileyen aday öğrenciler sadece yetersiz olan  bir yanları için, mesela sadece " writing yada listening " dersi alabilir.
 • Özel IELTS kursu departmanlarında verilen özel IELTS kursu öğretilerinde, uygulama alanında  IELTS sınavına hazırlanan aday öğrencilere, tek amacı sınavda öğrencinin başarılı olmasını sağlayacak olan, başarı odaklı " IELTS sınav çözüm teknikleri " hakkında bilgi de verilir. Bu yolla  aday öğrencinin başarılı olması kolaylaştırılır.
 • Akademik sınavlarda, sınava girenlerin akademik kelime bilgisi başarılı olmasında çok  önemli rol oynar. Bu nedenle, Özel IELTS kursu konusunda tertiplenmekte olan özel IELTS kursu çalışmalarında  kurs alan aday öğrencilerin akademik kelime bilgilerini geliştirici ve sayısını arttırıcı özel alıştırmalarla öğrenciler desteklenir. Bu yöntemle bildikleri kelimelerin sayısı artan öğrenciler özellikle sınavın en zor bölümlerinden olan reading bölümünde daha rahat hareket eder. 
 • Özel IELTS kursu birimlerinde hizmet veren Özel IELTS kursu seminerlerinde ki süreçte yer bulan  özel IELTS kursu   eğitim faaliyetlerinde yer alan aday öğrencilere onları güç durumda bırakan, programlarda aksayan bir şey görüp ayrılmak isteseler dahi ayrılmalarına yasal olarak engel oluşturan "  SENET "  yapılmaz. Ödemeler taksitle ve öğrencinin de onayladığı gün ve tarihlerde tahsil edilir.

NEDEN  BİREBİR ÖZEL KURS

Özellikle, sınavdan yüksek not almak isteyen aday öğrenciler için önerilir. Zira bire bir yada face to face denilen yüz yüze yapılan kurslarda, IELTS sınavına giren aday öğrencinin istediği soruları sorabilmesi ve sorulan sorulara nitelik ve niceliğine bağlı olarak hoca tarafından cevap verilmesi kesin bir sükunet ve odaklanma ister ki bu da ancak birebir karşılıklı kurslarda sağlanabilir.

Özel IELTS kursunun grup kurslarına oranla daha fazla para tuttuğu düşünülse de gerçek hiçte sanıldığı gibi değildir. Çünkü, sınava hazırlanan öğrenci gereken bilgiye sahipse ve düzeyi sınav için yeterli ise çok sayıda ders almasına gerek yoktur.


IELTS SINAVINA GİRECEK OLANLARA ÖNERİLER

Yıllarını eğitim vererek geçiren bir uzman hoca olarak diyebilirim ki,  IELTS sınavında % 100 başarılı olmak hele yüksek bir " score " elde etmek  ve istenen  amaca ulaşmak için birebir  özel IELTS kursu almak her zaman grup kursu almaktan çok daha iyi sonuçlar verir. Daha hazırlıklara başlandığı ilk andan itibaren sınavda başarılı olunacağına tam olarak inanmak ve çok iyi bir sınav öncesi hazırlık dönemi yaşamak olumlu sonuç elde etmeye büyük katkı sağlar. Elbette, burada , kurs alınan hocanın" öğretmeyi bilen " bir IELTS hocası olması ve çalışılması istenen konuların boş verilmeden çalışılması sınavda başarıya giden yolun açılmasını sağlar.