Sabancı Üniversitesi Ielts Sınavı

Sabancı Üniversitesi Ielts Sınavı Hazırlık

 Sabancı Üniversitesi Ielts Sınavı Hazırlık Programı

1  –  Sabancı Üniversitesi Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Özel Ders )
2 –  Sabancı Üniversitesi  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Ielts Dersi ,

Üniversite  tarafından eşdeğerliliği onaylanmış ulusal veya uluslararası yabancı dil sınavlarının birinden ( Ielts Sınavı )  yine üniversite  yönetimi tarafından belirlenen düzeyde başarı kazandığını  belgeleyen öğrenciler öğrenimlerine birinci sınıftan başlar ve  devam ederler.

YÖK tarafından Yüksek öğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretim ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uyarınca 15 Temmuz 2009 tarih ve 2009/14 sayılı SÜ Akademik Kurul Kararı ile Temel Geliştirme Yılı’ndan muafiyeti sağlayacak sınavlar ve puanları tabloda belirtilmiştir.

* Sabancı Üniversitesinde elde edilen sınav puanının değerlendirmeye tabi olabilmesi  için sınavın yapıldığı tarihten  başlayarak en fazla 3 yılın geçmiş olması gereklidir. 3 yıldan fazla olan süreler dikkate alınmaz ve değerlendirme kapsamı dışında tutulur.

* Sabancı Üniversitesi muafiyet yada yeterlilik sınavı olarak kabul gören sınav sonuçları gibi tüm sınavlar için özgün  sınav sonuç belgesi kabul  edilir.

Kabul Edilen Sınavlar ile Temel Geliştirme Yılı’ ndan Muaf Olabilecek Öğrenciler

2009-2010 Akademik Yılı ve sonrasındaki yıllarda kayıt hakkı kazanan,
ENG 003 (Upper Intermediate) seviyesini tamamlamış ve bu seviyede başarılı olan,
TGY Yönetmeliği madde 19 (e) kapsamında muafiyet sınav hakkı bulunan ilişiği kesilen öğrenciler.

 SABANCI ÜNİVERSİTESİ IELTS SINAVI EĞİTİM PLANI

Üniversitenin  sınav programlarına bireysel özel ders alarak yada 4 kişiden oluşan gruplara dahil olarak eğitim alabilirsiniz.

Bireysel – Özel Sabancı Üniversitesi  Sınav programlarına katılan aday  öğrenciler bireysel eğitim aldıklarında Sabancı Üniversitesi sınav programlarının yapıldığı gün ve saatleri kendileri belirleme hakkı kazanır. Böylece , günlük yaşamlarında her hangi bir değişiklik yapmadan eğitimi alabilirler.Bireysel olarak Sabancı Üniversitesi  Sınav programlarına katılan aday öğrencilere verilecek ders sayısı , yapılan seviye sınavı sonuçlarına ve aday öğrencinin sınavda almak zorunda olduğu ” skora ” bağlı olarak belirlenir.
Dört (4) kişiden oluşan gruplarda Sabancı Üniversitesi Sınav programlarında yer almak isteyen aday öğrencilere ilk aşamada  seviye sınavı yapılarak seviyeleri ölçülür daha sonra seviyeleri bir birine denk olan aday öğrencilerden 4 kişilik gruplar oluşturulur. 4 kişiden oluşan bu gruplarda Sabancı Üniversitesi Sınavı eğitimi almanın bir çok yararı olur.Grup küçük olduğundan aday öğrenciler istedikleri gibi anlamadıkları yerlerle ilgi sorular sorabilir . Grubun küçük olmasının aday öğrenciler açısından diğer bir yararı da eğitim veren hocanın kendileri ile bire bir ilgilenebilmesidir.

AMAÇ

İstanbul da eksikliği hissedilen Sabancı Üniversitesi  Sınav eğitimi konusunda kaliteli eğitim sunmak ve bu konuda aranılan bir isim haline gelmek.

NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

  • Üniversitenin sınav programlarında eğitim veren hocalar, sınav hazırlık konusunda uzmanlaşmış yılların tecrübesi ile yoğrulmuş uzman niteliğinde kişilerdir.
  • Üniversitenin  sınav programları sürecinde aday öğrencilere sadece gramerle ilgili bilgiler verilmez , beraberinde  sınavdaki soruların yanıtlanmasını kolaylaştıran ve daha hızlı yanıt verilmesini de sağlayan sınav teknikleri ve sınav taktikleri eğitimi de verilir.
  • Üniversitenin sınav programlarında yer alan aday öğrencilere ” senet “ uygulaması yapılmaz.Ödemeler uygun taksitlerle , eğitim bitiminden önce ödenmesi şartı ile zamana yayılır.
  • Sabancı Üniversitesi Sınavı gibi akademik seviyedeki sınavlarda başarının altın anahtarlarından  biride çok sayıda akademik kelime bilmektir.Bu nedenle  üniversitenin sınav programına dahil olan aday öğrencilere özel hazırlanmış akademik kelimelerle ilgili çalışmalar verilir ve yapılan bu çalışmalar çok yakından izlenir ve olumsuzluk halinde aday öğrencilere gerekli uyarılar yapılır.
  • Üniversitenin   sınav  programlarında gerek bireysel gerekse grup içinde yer alarak katılmak isteyen aday öğrencilere sitemizde mevcut bulunan ” REFERANSLAR “ sayfasına girmeleri tavsiye edilir.Bu sayfada bulunan eski öğrencilerimizden yanlarında bulunan telefon numaraları aracılığı ile ulaşarak hakkımızda bilgi alabilirsiniz.