Ielts Sınavı Hazırlık Kursu

IELTS SINAVI HAZIRLIK KURSU BİLGİLERİ

Ielts Sınavı Hazırlık Kursu Programı

1 - Ielts Sınavı Hazırlık Kursu ( Birebir Ielts Sınavı Hazırlık Kursu )
2 - Ielts Sınavı Hazırlık Kursu ( 4 Kişilik Ielts Sınavı Hazırlık Kursu )

 

1 - IELTS SINAVI HAZIRLIK KURSU ( BİREBİR ÖZEL IELTS SINAVI HAZIRLIK KURSU ) : Hedefi IELTS de  yüksek not almak ve kısa sürede sınavı sonuçlandırmak  isteyenler için uygulanır. Birebir özel hazırlık kursu gören aday öğrenciler, kendi istedikleri gün ve saatlerde hazırlık kursu alabilir. Kaç ders verilmesi gerektiği konusu, sınava girecek olan aday öğrencinin almak istediği not ve seviyesi ile doğru orantılı bir biçimde belirlenir. Birebir Ielts Sınavı Hazırlık Kursu  programlarında, eğitim kesinlikle kişiye  özel ve kısa bir zaman diliminde  başarı elde etmeye yöneliktir.

2 - IELTS SINAVI HAZIRLIK KURSU ( 4 KİŞİLİK IELTS SINAVI HAZIRLIK KURSU : IELTS e girmek için acelesi olmayan ve maddi açıdan daha uygun bir biçimde kurs almak isteyen aday öğrenciler için uygulanır. Grup şeklinde uygulanan bu programlarda yer alan aday öğrenciler özel olarak, İngilizce seviyeleri denk olan öğrencilerden seçilir ve homojen grup oluşturulur. Grubu meydana getiren  öğrenci sayısının az olmasından dolayı, alınan eğitim birebir özel hazırlık dersi kalitesine çok yakındır.

NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

  • Programlara Ielts hazırlık kursu  vermek gayesi ile katılan eğiticiler, konularında çok büyük tecrübeye sahip  uzman ve gerçek Ielts hocalarıdır ve " öğretmeyi bilmek " şeklinde bir şöhrete sahiptirler. 
  • Sınava hazırlık kursu için müracaat eden aday öğrenciler eksik yada yeterli bulmadıkları yalnızca tek bir bölüm için de eğitim alabilir., mesela sadece " listening yada essay yazım" dersi alabilir.
  • Ielts sınavına hazırlanan aday öğrencilere, sınavda soruların çözümünü kolaylaştıran ve öğrencinin başarılı olmasını sağlayan, sınav çözüm teknikleri bilgileri de verilir. Böylece aday öğrencinin sınav sırasında işi kolaylaşır.
  • Ielts sınavında, sınava girenlerin bildikleri akademik kelimelerin sayısı,  başarılı olmasında çok  önemli bir etkendir.  Bu sebepten, eğitim alan aday öğrencilerin  akademik kelime bilgilerini geliştirici ve sayısını arttırıcı özel çalışmalarla öğrenciler takviye edilir..
  • Ielts sınavı hazırlık kursuna katılan aday öğrencilere  "  SENET "  uygulaması yoktur. Ödemeler taksitle ve öğrencinin de onayladığı gün ve tarihlerde öğrenci tarafından yapılır.

NEDEN  BİREBİR IELTS SINAVI ÖZEL KURSU

Özellikle, sınavdan yüksek not almak isteyen aday öğrenciler için önerilir. Çünkü, bire bir yada face to face denilen yüz yüze yapılan derslerde, sınava giren aday öğrencinin istediği soruları sorabilmesi ve sorulan sorulara nitelik ve niceliğine bağlı olarak tatmin edici tam bir yanıt alabilmesi kesin bir sükunet ve odaklanma ister ki bu da ancak birebir eğitimde sağlanabilir.

Özel hazırlık kursunun grup derslerine oranla daha yüksek ücretler ödenmesi gereken bir olay olduğu düşünülse de  gerçek hiçte sanıldığı gibi değildir. Gerçekte, sınava hazırlanan öğrenci gereken bilgiye sahipse ve düzeyi sınav için yeterli ise fazla ders almasına ihtiyaç olmayabilir.

Ielts Sınavı Hazırlık KursuIELTS SINAVINA GİRECEK OLANLARA ÖNERİLER

Yıllarını Ielts eğitimi vererek geçiren bir uzman hoca olarak diyebilirim ki,  Ielts sınavında % 100 başarılı olmak hele yüksek bir " NOT " elde etmek  ve istenen  amaca ulaşmak için birebir ielts hazırlık kursu almak her zaman grup şeklinde kurs almaktan çok daha iyi netice verir. Daha hazırlıklara başlandığı ilk andan itibaren sınavda başarılı olunacağına tam olarak inanmak ve çok iyi bir sınav öncesi hazırlık dönemi yaşamak olumlu sonuç elde etmeye büyük katkı sağlar. Elbette, burada , eğitim alınan hocanın" öğretmeyi bilen " bir  hoca olması ve çalışılması istenen konuların aday öğrenci tarafından hakkı ile çalışması başarılı sonuçların elde edilmesinde  önemli bir etkendir.

 

Comments are closed.