IELTS Nedir ? , Nedir Ielts


IELTS Nedir ? , Nedir Ielts
Ielts Nedir, 
Nedir Ielts

Ielts Nedir Hakkında İnceleme Yazısı

1 –  Ielts Sınavı ( Bireysel – Özel Ielts Sınavı)
2 –  Ielts Sınavı ( 4 kişilik gruplarla  Ielts Sınavı)

Ielts Nedir, Nedir Ielts

 IELTS nedir, nedir IELTS ile ilgili bir bilgi istendiğinde verilecek en güzel yanıt; IELTS sınavı , British Council, University of Cambridge ve International Development Programme of Australian Universities tarafından geliştirilen bir dil imtihanıdır şeklinde olur.  İngiltere, Avusturalya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri gibi birçok ülkedeki yüksek eğitim ve öğretim müesseseleri ve Türkiye’de bazı üniversitelerin hazırlık derslerinden sorumlu sayılmaktan kurtulmak ve bunun dışında bazı resmi yada resmi olmayan müesseselerde çalışanların İngilizce düzeylerini ölçmeyi hedef edinen ve bu amaca uygun olarak yapılan  bir imtihandır.

Exam ( Test) e Kimler Katılabilir :  Bu imtihana İngilizce seviyesi ileri aşamalara varmış olan herkes sınava katılma hakkına sahiptir. Herhangi bir sakınca yoktur bu sınava katılmak için  ülke  üniversitelerine İngilizce dilinde devam edecek, vatan dışında eğitim alacak, yüksek  eğitime katılacak ve master programlarına iştirak edecek öğrenciler tarafından seçilmenin yanında iş dünyasında da işe giriş , statü-maaş yükselmesi ve performans kıymetlendirmelerinde yaygın olarak tercih edilen bir imtihan türüdür. 

Hangi kurumlar IELTS sertifikasını kabul eder

IELTS sınavı yeryüzünde mevcut olan 135 ülkede 7.000′in üzerinde kuruluş tarafından kabul edilir. Bunların arasında; üniversiteler, göçmen ofis (yazıhane) lerı, devlet daireleri, iş kuruluşları ve milletler arası özel kurumlar ve firmalar  yer almaktadır.

IELTS Exam ( Test) e Nasıl müracaat edilmeli

IELTS sınav  duyurusu yapılan tarihlerde iki oturum olarak uygulanır. Müracaatların online gerçekleştirebilmesi için imtihan ücretinin bankaya ödenmesi gerekmektedir. 

IELTS Sınavının Süresi Ne Kadardır

IELTS sınavının toplam periyodu 2 saat 45 dakikadır. The Dinleme, Okuma ve Yazma imtihanları tek bir seansta gerçekleştirilir. Konuşma testi ise en çok 7 gün arayla olmak kaydıyla ayrı yapılır.

 IELTS imtihanının neticeleri  kaç sene geçerlidir

İmtihanın geçerlilik süresi 2 senedir

IELTS (Exam) için Hangi Seviyede Hazırlanılmalıdır

Ielts sınavına  iştirak etmek isteyen öğrencilerin İngilizce seviyesi yapılan seviye tespit imtihanında en az Upper-Intermediate ve üzerinde olmalıdır.

IELTS Sınavında Geçerli , Yaygın Manada Kabul Gören Skor Nedir

Adaylar 1`den 9`a kadar olan bir puanlama yöntemiyle kıymetlendirilirler. Sınavın Listening, Reading, Writing and Speaking bölümleri için ayrı ayrı 0 ile 9 puan arasında bir puantaj yapılır. Sınava göre her puantaj grubu ayrımlı bir İngilizce yeterlilik seviyesine karşılık gelir. Kabul gören skor müracaat yapılacak kurum ve kuruluşlara göre ayrıcalıklar gösterir genellikle tüm firma ve kuruluşlarda kabul gören skorlar 5,5 -7 arasını kapsamaktadır. Tüm bu anlatılanlar IELTS nedir sorusunun yanıtını oluşturur.

Leave a Comment