Genel 

IELTS

IELTS  Sınav Bilgileri

IELTS Sınavı Açıklaması

1 – IELTS ( Birebir IELTS Özel Ders )
2 – IELTS ( 4 Öğrenciden Kurulan Gruplara IELTS Dersi )

Milletlerarası İngilizce Dil Test Sistemi ,  veya IELTS / ˈ aɪ . t l t s / , esas dili İngilizce olmayanlar için İngilizce  yeterliliğinin milletler arası  standartlaştırılmış sınavıdır . British Council , IDP: IELTS Avustralya ve Cambridge Değerlendirmesi İngilizce , tarafından ortak bir şekilde   yönetilmektedir. 1989 yılında kurulmuştur.

Uluslararası İngiliz Dili test Sistemi ( IELTS )

Standart IELTS   testi. 2 modül halinde mevcuttur: “Akademik”, “Genel eğitim”. IELTS sınav ortakları ayrıca İngiltere Vizeleri ve Göçmenlik için kullanılan bir konuşma ve dinleme testi olan IELTS Yaşam Becerilerini sunar.

Test edilen bilgi / beceriler
İngilizceyi dinleme, okuma, yazma ve konuşma.

Amaç
IELTS sınavı ile esas dili İngilizce olmayanların İngilizce yeterliliklerini değerlendirmek.

Hangi Yıl başladı
 IELTS 1980 ; 40 yıl önce başladı.

Süre
Dinleme: 40 dakika (10 dakikalık aktarım süresi dahil),
Okuma: 60 dakika,
Yazma: 60 dakika,
Konuşma: 11–14 dakika.
Toplam: 2 saat, 55 dakika.

Puan / derece aralığı
0 ila 9, 0,5 bantlı artışlarla.

Puan / not geçerliliği
2 yıl

Sunulan
Ayda 4 kereye kadar. Yılda 48 defaya kadar.

Ülkeler / bölgeler
140’tan fazla ülkede 1.200’den fazla sınav merkezi

Diller
İngilizce

Yıllık IELTS sınavına giren kişi sayısı
2017’de 3 milyondan fazla

Önkoşullar / uygunluk kriterleri
Resmi ön koşul yok. IELTS sınavı anadili İngilizce olmayanlar için hazırlanmıştır.

Ücret
IELTS sınav  ücretini yerel para biriminde öğrenmek için IELTS Worldwide aramasını kullanarak yerel bir merkez belirleyin.

Tarafından kullanılan puanlar / notlar
140’tan fazla ülkede 10.000’den fazla kolej, ajans ve diğer kurumlar

İnternet sitesi
www .ielts .org

IELTS, çoğu Avustralya , İngiliz , Kanada , İrlanda ve Yeni Zelanda akademik kurumu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 3.000’den fazla akademik kurum ve dünyadaki çeşitli profesyonel kuruluşlar tarafından kabul görmektedir.

IELTS, Birleşik Krallık Vizeleri ve Göçmenlik (UKVI) tarafından Birleşik Krallık içinde ve dışında başvuran vize müşterileri için onaylanan tek Güvenli İngilizce Dil Testi’dir. Ayrıca TOEFL ve Pearson English of Academic’in de kabul edildiği Avustralya’ya göçmenlik şartlarını karşılamaktadır.

IELTS sınavını geçmek için minimum puan gerekmez. “Bant 1” (“kullanıcı olmayan”) ile “bant 9” (“uzman kullanıcı”) skoru olan tüm sınav katılımcılarına IELTS sonucu veya Test Raporu Formu verilir ve her kurum farklı bir eşik belirler. Ayrıca, sınavı denemeyenler için “bant 0” puanı da vardır. Kullanıcıların seviyelerini korumak için çalıştıklarını kanıtlamadığı sürece, kurumlara iki yıldan eski bir raporu geçerli saymamaları tavsiye edilir.

2017 yılında, 2012’deki 2 milyon test, 2011’deki 1.7 milyon test ve 2009’daki 1.4 milyon testten 140’tan fazla ülkede 3 milyondan fazla test yapıldı. 2007’de IELTS, tek bir 12- yüksek öğrenim ve göçmenlik için dünyanın en popüler İngilizce sınavı haline geldi

Diğer Yazılar

Leave a Comment