Ielts Akademik Sınavı

IELTS AKADEMİK SINAVI PROGRAMI 

Ielts Akademik Sınavı Program İçeriği

  1  – Akademik Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ders )
2 –  Akademik  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Dersi )


IELTS Akademik sınavı ve  general training sınavı  iki modülde yapılır. IELTS Akademik sınava girmek için hazırlanmaya karar veren aday öğrencilerin  kesinlikle  seviyesinin Upper- intermediate olması gerekir fakat bu daha alt düzeylerde olanların IELTS Akademik sınavına katılamayacağı manasına  yada başarılı olmayacağı manasına gelmez. Akademik sınavda başarılı olabilmek için seviyesi düşük olanlarında yüksek olanlarında mutlaka çok ciddi bir biçimde İngilizce çalışması gerekir. Bu çalışmalar boyunca sadece kitaplardan çalışmakta yetmez. Bunun için kitap dışındaki materyallerden de yararlanmak gerekir. Mesela İngilizce filmleri altında yazı olmadan izlemek yada sürekli tek şarkıcıların ( grupların değil ) söylediği İngilizce şarkılar dinlemek listening denilen  akademik sınavdaki modülün başarılmasında ve  de  speaking denilen konuşma modülü sınavında önemli roller oynayabilir. Akademik  sınava hazırlanmak bir mantık bir felsefe işidir. Konsantrasyon işidir. 

IELTS Akademik sınava hazırlanıldığında  sadece bu sınava odaklanmak ve başarmak için gerekli olan her şeyi yapmak gerekir. Akademik seviyede bilinen kelime sayısı bu sınavın can damarıdır. Ne kadar çok kelime bilinirse Akademik  sınav o kadar kolaylaşır. Bu iş için ideal olan 4000-5000 kadar kelime bilmektir. Bunun içerisine daha alt seviyelerde öğrenilen kelimeleri dahil etmemek gerekir.

 IELTS Akademik sınava hazırlık aşamasında seviyeleri sorulanların söyledikleri İngilizce seviyelerinin % 90 ı yanlış çıkıyor. Genellikle söylenen seviyelerin çok altında oluyorlar. Bunun tek nedeni saçma sapan bir kursta yapılan sadece oldukça kolay olarak düzenlenmiş ve sadece gramer sorularından oluşan rezalet denecek derecede ki sınavlar.


Ielts adayları ; bu size hazırlanmış bir tuzaktır. Seviyenizi yüksek göstererek kurslara katılmanızı vede paranızı almayı amaçlayan bir tuzak. Geçek bir  seviye belirleme sınavında gramer sorularının yanında kelime haznenizi ölçümlemeye yarayan vocabulary , okuduğunuzu analyı anlamadığınızı ölçümlemeye yarayan reading comprehension soruları , fill in the blanks ve True , False soruları , mutlaka bir writing sorusu hatta bizde yapıldığı gibi listening sorusu bile olması gerekir. Ancak bu tür bir seviye tespit sınavından sonra % 100 olmasa bile gerçeğe çok yakın bir seviye belirlenmiş olur. Sizin kurslarda girmiş olduğunuz seviye tespit sınavı denilen şey sadece gramer bilginizi yalan yanlış ölçmeye yarar.

Bu yalan yanlış bilgiler size ders veren ciddi bir hocayı yanlış yollara sürükler ve sonuçları da onu değil sizi üzer.