Ielts Dersleri

IELTS DERSLERİ PROGRAMI

Ielts Dersleri Program İçeriği

1  –  Ielts Dersleri (  Birebir Özel Ielts  Dersleri )
2 –  Ielts Dersleri ( 4 kişilik Gruplarla Ielts  Dersleri )

1 – Ielts Dersleri ( Bireysel – Özel Ielts Dersleri) : Ders  programlarına bireysel olarak uygulanan özel sistem ile devam etmek isteyen aday öğrencilere , derslerin yapılacağı gün ve saatleri kendilerine uygun olan gün ve saatlerde seçme hakkı verilir ve böylece aday olan öğrenci kendi günlük hayatındaki düzenini, bozmadan istediği gün ve saatlerde ders alabilir.Bireysel özel ders programlarına katılmak isteyen aday öğrencilere verilmesi gereken ders sayısı,aday öğrenciye yapılan seviye sınavının sonuçlarına ve aday öğrencinin sınavdan elde etmek istediği puana göre belirlenir.

2 – Ielts Dersleri ( 4 kişilik gruplarla – Özel Ielts Dersleri) : Grup dersleri programlarında yer almak isteyen aday öğrenciler yapılan seviye tespit sınavından sonra ,seviyeleri eş yada bir birine olabildiğince çok yakın olan aday öğrencilerden 4 er kişilik gruplar oluşturulması sonucunda başlar.Grupların dört kişi ile sınırlandırılmasındaki amaç : A. Eğitim yapılan gruplarda 4 sayısının en ideal sayı olduğu araştırmalar sonucunda ortaya çıktığı için,
B. Sayı ne kadar az olursa hocanın aday öğrencilerle teker teker ilgilenebilmesi ve grup derslerinin bireysel özel ders niteliği ve kalitesi kazanması için,
C. Aday öğrencilerin kalabalık gruplarla yapılan eğitim programlarında imkan bulamadıkları anlamadıkları yerlerle ilgili ” soru sorma ” imkanına kavuşmaları içindir.

AMAÇ

Yurdumuzdaki  sınava girme gereksinimi olan aday öğrencilere gerek yurt dışında yapacakları master yada doktora gibi eğitimlerinde gerekse yurt içinde bazı üniversitelerce kabul gören ve hazırlık atlama sınavından aday öğrencilere muafiyet sağlayan yada hazırlık sınıfı bitiminde devam edeceği üniversitenin ilk sınıfına devam hakkı kazandıran sınav ile ilgili kaliteli bir eğitim vermek.

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ

♣ Gerek ielts academic ve gerekse  general training sınavı hazırlık programlarında,yıllarca konusunda eğitim vermiş ve konuda çok deneyimi olan gerçek  sınav hazırlık hocaları yer alır.

♣ Gerek ielts academic ve gerekse  general training sınavlarında başarı kazanabilmek için çok sayıda akademik kelime bilgisine sahip olmak gerekir. Bu nedenle eğitim programlarına katılan aday öğrencilere “akademik kelime dağarcığını geliştirici “ özel çalışmalar verilerek yapılan çalışmalar yakından izlenir.

♣ Bir yabancı dili istediğiniz kadar iyi bilin bu dilde yapılan akademik seviyede başarılı olabilmenizin en önemli unsurlarından biri , yapılan sınavın formatını ve sorulan sorulara nasıl yanıt verilmesi gerektiğinin tekniklerini bilmektir.Bu yüzden programlarımızda aday öğrencilere dil bilgisinin yanı sıra ” sınav teknikleri ve sınav taktikleri eğitimi de “ verilir ve böylece aday öğrencinin sınavda yer alan soruları daha hızlı ve daha doğru yanıtlamasına katkıda bulunulur.

♣Sınav hazırlık programları uygulayan tüm kurumlarda var olan senet imzalatma olgusu yoktur.

Ielts DersleriIELTS SINAV HAZIRLIK PROGRAMI

Reading : Okuma parçasında yer alan tüm soru türlerine teker teker değinilir ve her biri için ayrı ayrı aday öğrenciler soruların nasıl cevaplandırılacağı konusunda bilgilendirilir.

Writing : Sınavın yazım bölümünde yer alan 2 yazım türü konusunda aday öğrencilere eğitim verilir ve bazı essay yazılımları kalıp şeklinde aday öğrencilere aktarılır.

 Listening : Sınavın dinleme bölümünde yer alan dinleme parçalarının nasıl dinlenilmesi gerektiği ve parçaları dinlerken neler yapılması ve ne tür bir dinleme stratejisi uygulanması gerektiği konusunda aday öğrencilere özel eğitim verilir.

Speaking : Aday öğrencilere gerçek bir sınavda olduğu gibi ortam yaratılır ve aday öğrenciler yaratılan bu gerçeğe yakın ortamda,gerçek sınavlardan alınma konuşma bölümleri ile sanki sınavda gibi eğitilir.

NOT : Sınavda yer alan bu 4 kısım için aday öğrenciler ayrı ayrı eğitim alabilir.