Genel 

Ielts Eğitimi

Ielts Eğitimi Programı 

Ielts Eğitimi Programı İçeriği

1  –  Ielts  Eğitimi ( Ielts Sınavı için birebir IELTS Sınavı Eğitimi)
2 –  Ielts  Eğitimi ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  IELTS Sınavı Eğitimi)

1  –  Ielts Eğitimi  ( Ielts Sınavı için birebir IELTS Sınavı Eğitimi) : Bu IELTS Eğitimi programını  birebir özel olarak almak isteyen  aday öğrenciler, birebir özel IELTS Eğitimi  aldıklarından ötürü kendilerine IELTS Eğitimi programının yapılacağı gün ve saatleri seçme önceliği verilir. Aday öğrencinin kaç ders alması gerektiğine yapılan seviye sınav sonuçlarına bakılarak ve adayın sınavda almak istediği ” skor” göz önünde tutularak karar verilir.

2 –  Ielts  Eğitimi ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup  IELTS Sınavı Eğitimi) : IELTS Eğitimi programında 4 kişiden oluşan gruplara dahil olarak, birebir verilen özel IELTS Eğitiminin  kalitesi ve niteliklerinde de  IELTS Eğitimi  alabilirsiniz. Grup IELTS Eğitiminde, bu kalite ve niteliklerin sağlanması amacı ile gruplar 4 kişi gibi çok az sayıda öğrenciden oluşturulur. Bu şekilde, grup şeklinde yapılan IELTS Eğitimlerinde aday öğrenci aynı birebir özel IELTS Eğitimi programında olduğu gibi soru sorabilme fırsat ve şansını yakalar. Üstelik, IELTS Eğitimini  veren eğitmen her öğrenci ile başa baş ilgilenebilme imkanını bulur ki bu durum grup halinde yapılan IELTS Eğitimlerine bireysel nitelik katarak kalitenin yükselmesine yol açar.

NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ

  • IELTS Eğitimi  programlarının uygulamasında , hazırlık sürecinde , aday öğrencilere genel İngilizceden daha çok, sınavda soruların daha kolay, doğru ve daha hızlı yanıtlanmasına katkı sağlayan “sınav teknikleri ve sınav taktikleri ” üzerine özel bilgi ve eğitim verilir.
  •  IELTS Eğitimine katılan aday öğrencilere senet yapılmaz. Ödemeler karşılıklı anlaşılarak takvime bağlanır ve taksitle senetsiz olarak ödenir.

 

Sınavın Özelliği Nedir?

Bu sınav Academic ve General Training şeklinde 2 türlü uygulanır.General Training şeklinde olanı  genellikle  göçmenlik için müracaatlarda uygulanan bir tercihtir, Academic şeklinde uygulananı   ise eğitim ile ilgili  alanlarda yapılan müracaatlarda  tercih edilmektedir. Sınavın hangi bölümüne girmeniz  gerektiğini, kesinlikle  bu sınavın alınmasını isteyen kuruma  danışarak sizi bilgilendirmelerini isteyin.

 
 Sınavda  OKUMA-YAZMA-KONUŞMA-DİNLEME bölümleri mevcuttur.
DİNLEME 4 BÖLÜM / 40 SORU – 30 Dakika
OKUMA (Genel İngilizce) 3 BÖLÜM / 40 SORU – 60 Dakika
OKUMA (Akademik İngilizce) 3 BÖLÜM / 40 SORU – 60 Dakika
YAZMA (Genel İngilizce) 2 KONU / 150-250 KELİME, 60 Dakika
YAZMA (Akademik İngilizce) 2 KONU / 150-250 KELİME, 60 Dakika
KONUŞMA 11-14 Dakika
TOPLAM SÜRE 2 SAAT 45 DAKİKA

 

Sınav Nasıl Değerlendirilir ve En Az Kaç Puan Alınmalıdır?

 IELTS Sınavının bitiminde   geçme ya da kalma biçiminde bir sonuçlandırma yoktur. Sınava katılanın elde etmiş olduğu not 1’den 9’a kadar yapılan değerlendirme ile tespit edilir. Ancak bir çok üniversite veya kurum başvurularda  en az 6,5 puan almış olanları tercih eder.

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment