IELTS Genel Eğitimini ve IELTS Akademik Formatını Anlama

IELTS Genel Eğitimini ve IELTS Akademik Formatını Anlama Hakkında

IELTS Genel Eğitimine ve IELTS Academic’e Hazırlanma

IELTS Genel Eğitimini ve IELTS Akademik Formatını Anlamak için İngilizce  seviyenize ve istediğiniz puanlara bağlı olarak, sınav tarihinizden önce hazırlanmanız için gereken zamanı göz önünde bulundurmanız gerekir. IELTS Genel Eğitimini ve IELTS Akademik Formatını Anlamak açısından  tam olarak hangi puanlara ihtiyacınız olduğunu bildiğinizden  kesinlikle emin olun. IELTS Genel Eğitimini ve IELTS Akademik Formatını Anlamak vede akıllı ve dengeli bir zaman yönetimi fark yaratabilir!

Okuma Bölümü  . Bu bölüm için, metinleri okumak ve 40 soruyu cevaplamak için bir saatiniz olacak. IELTS Genel Eğitimi için kullanılan metinler   reklamlardan, kitaplardan, dergilerden ve gazetelerden alınır. IELTS Academic’in  metinleri  diyagramlar, grafikler veya resimlerle birlikte gelebilir. Buradaki en önemli şey, bir metni eleştirel bir şekilde okumayı öğrenmek ve metinden mümkün olduğunca hızlı bir şekilde bilgi almaktır. Belirli bir soru üzerinde çok fazla zaman kaybetmeyin. Hazırlanışınız için mümkün olduğunca çok benzer metni okuyun. Metinlerden bilgileri mümkün olduğunca hızlı bir şekilde kavramak ve taramak için öğrenin.

Yazma Bölümü . İki görevi tamamlamak için bir saatiniz olacak. İçin  Genel Eğitim , kişisel veya resmi tarzında 150 kelimelik bir mektup yazmak ve kompozisyon yazmaları istenir. Akademik  versiyonu bir grafiktir, tablo, grafik veya diyagram (150 kelime) açıklama ve tekrar 250 kelimelik kompozisyon içerir. El yazınızda 150 ve 250 kelimenin nasıl göründüğünü tanımayı öğrenin. Bir ana fikir içeren net paragraflar yazmaya odaklanın.

Dinleme Bölümü . Dinleme bölümü 30 dakika sürer, dört bölüm ve toplam 40 soru içerir. Bazı kelimeleri anlamıyorsanız cesaretiniz kırılmasın. Her şey soruları cevaplamak için uygun olmayabilir. Yanlış cevaplar için ceza olmadığından odaklanmanız, dinleme akışına  yak uydurmanız ve tüm soruları denemeniz gerekir. Aynı anda dinlemeyi ve not almayı öğrenin. İnternette birçok dinleme örneği bulacaksınız, ancak olabildiğince ana dili İngilizce olan   birileriyle fazla İngilizce konuşmaya çalışın.

Konuşma Bölümü . Muhtemelen Konuşma Sınavına diğer üç bölümden farklı bir günde gireceksiniz. Test yüz yüze görüşme şeklinde yapılır ve günlük tanıdık konular hakkında konuşursunuz. Rahatlamak ve akıcı bir şekilde konuşmak için kendinizi eğitin. Bu bölüm için çevrimiçi ortak konular bulabilir ve denetçiye vereceğiniz cevapları hayal edebilirsiniz. Etrafınızdaki İngilizce konuşanlardan sizinle İngilizce konuşmasını isteyin. Ayrıca kendinizi konuşurken kaydedebilir ve ilerlemenizi zamanında gözlemleyebilirsiniz.
Kendi kendine öğrenen tür değilseniz veya daha rehberli bir öğrenme programına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, IELTS hazırlık kursuna kayıt olabilirsiniz. Her yerde birçok dil öğrenim okulu, IELTS Genel Eğitimini ve IELTS Akademik Formatını Anlamanız  için sınav hazırlık kursları sunmaktadır.