IELTS Hazırlığı: İpuçları ve Stratejiler

IELTS Hazırlığı: İpuçları ve Stratejileri hakkında ayrıntılı açıklamalar. IELTS Hazırlığı: İpuçları ve Stratejiler Hakkında 

IELTS Hazırlığı: İpuçları ve Stratejiler Hakkında Açıklamalar

İpucu 1: IELTS hazırlığınız  hakkında gerçekçi olun

IELTS Hazırlığının İpuçları ve Stratejileri için yapılan tartışmalarda ileri sürüldüğü gibi IELTS mutlaka  korkutucu olmak zorunda değildir. Bu yüksek miktarlı test sizin de başarınıza bağlı olabilir. IELTS Hazırlığının İpuçları ve Stratejileri için yapılan test hazırlığının uzun, sıkıcı,  veya yorucu olması gerekmez. IELTS Hazırlığının İpuçları ve Stratejileri için başarıya ulaşmak için hazırlanabileceğiniz birçok yol var, sonuçta IELTS’de başarılı olmak istiyorsanız hazırlık bir numaralı anahtardır.

İlk olarak, kendinize makul bir zaman ayırın – en az dört haftalık özverili bir çalışma yapın.  Test formatını öğrenmek için birkaç gün geçirin. Testin farklı bölümlerini anlayacaksınız.

2. İpucu Test formatını öğrenin

Test formatının yapısını bilmek, testteki her bölüm için yeterince hazırlık yapabilmenizi sağlayacaktır. İşte hızlı bir döküm:

Dinleme :
30 dakika
4 ses kaydı
40 soru
Okuma :
60 dakika
4 bölüm (akademik) 3 bölüm (genel)
40 soru
Yazma :
60 dakika
Görev 1 : 150 kelime (20 dakika)
Mektup (genel) – Şemayı / grafiği açıklayın (akademik)
Görev 2 : 250 kelime (40 dakika)
Deneme (genel ve akademik)
Konuşma :
11-14 dakika
Bölüm 1: Röportaj (kişisel bilgiler)
Bölüm 2: Kısa sunum (2 dakika)

3. Bölüm: Tartışma

Yöntemleri öğrenmek ve bunları pratiğe uygulamak için her gün resmi çalışma zamanı ayırın. Testte karşılaşacağınız soru türlerine kendinizi alıştırmanız önemlidir. Bunlar IELTS’e çok özeldir, bu nedenle pratik yapmak gereklidir.

3. İpucu Zamanlanmış biraz pratik yapın

Test sırasında zaman yönetimi, başarılı bir sonuç elde etmenin bir başka önemli anahtarıdır. Testin bölümlerini öğrendikten ve yöntemleri uyguladıktan sonra, biraz zamanlanmış alıştırma yapın. 3-4 makale okumak ve 40 soruyu cevaplamak için kendinize 50 dakika ayırın.

IELTS’e çok özel olan yazma formüllerini öğrenin. Ardından, 20 dakikada bir mektup veya tablo açıklaması ve 40 dakikada bir makale yazma alıştırması yapın. Bir ana dili İngilizce olan biri veya bir İngilizce öğretmeninin onlara bakmasını ve size biraz geri bildirim vermesini sağlayın.

Konuşma testinin üç bölümünü uygulayın. Bir arkadaşla rol oynamak, bunu yapmanın iyi bir yoludur. Bu şekilde, soruları yanıtlamanın, kısa bir sunum oluşturmanın ve farklı konular hakkında spontane konuşmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimleyebilirsiniz. Tahsis edilen zamanda konuşma, okuma ve yazma yeteneğinize güvenmek için tüm bunları test gününden önce yapabileceğinizi bilmeniz gerekir.

4. İpucu İlgilendiğiniz konuları uygulayın

İngilizce makaleler okuyarak veya İngilizce klipler dinleyerek kendi gündelik çalışmanızı yürütün; kelime dağarcığının yanı sıra çok ihtiyaç duyulan okuma ve dinleme becerilerini geliştirmenin harika bir yoludur. Bunu işe ya da okula giderken trende ya da öğle yemeği molasında ya da boş zamanınız olduğunda yapabilirsiniz.