IELTS Hazırlık

IELTS Hazırlık Programı

Ielts Hazırlık Programı İçeriği

IELTS Hazırlık merkezimizdeki IELTS Hazırlık eğitimi bölümünde  uygulanan bu IELTS Hazırlık uygulaması, IELTS sınavı, IELTS veya Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi hakkında sizi bilgilendirir, IELTS İngilizce dil yeterliliği için  uluslararası standart bir sınavıdır. Cambridge Üniversitesi ESOL Sınavları, British Council ve IDP Education Pvt Ltd tarafından ortaklaşa yönetilmektedir ve 1989’da kurulmuştur. IELTS’nin iki versiyonu vardır: Akademik Sürüm ve Genel Eğitim Sürümü. Dinleme- Modül, artan zorluk derecesinde dört bölümden oluşmaktadır. 40 dakika sürer: 30 – testler için artı, cevapların bir cevap kağıdına aktarılması için 10. Bir monolog veya diyalog olabilen her bölüm, IELTS Hazırlık adayları için  durum ve konuşmacıları anlatan kısa bir giriş ile başlar. O zaman sorulara bakmak için biraz zamanları var. İlk üç bölüm, ortada adayların kalan sorulara bakmalarına izin verecek bir mola veriyor. Her bölüm yalnızca bir kez duyulur. Bu bölümün sonunda öğrencilere cevaplarını bir cevap kağıdına aktarmaları için 10 dakika süre verilir.

Okuma – Akademik modülde okuma testi üç bölümden oluşmaktadır, 3 metin normalde, ardından toplam 40 soru için 13 veya 14 soru takip edilmektedir. Genel test ayrıca 3 bölümden oluşmaktadır. Ancak metinler daha kısadır, bu yüzden okunacak 5 metin olabilir. Yazma- Akademik modülde iki görev vardır: Görev 1’de adaylar bir diyagramı, grafiği, süreci veya grafiği tanımlar ve Görev 2’de bir tartışmaya cevap verirler. Genel Eğitim modülünde ayrıca iki görev vardır: Görev 1’de adaylar bir mektup yazarlar veya bir durumu açıklarlar ve Görev 2’de IELTS Hazırlıkta öğretilen bir makale yazarlar.

IELTS Hazırlık eğitimi bölümünde  uygulanan IELTS Hazırlık Programı, öğrencileri Akademik veya Genel IELTS sınavına hazırlar. IELTS Hazırlık programımız öğrencileri sınav soruları ile tanıştırmak ve sınava girme stratejilerini öğretmekten daha fazlasını yapar. IELTS Hazırlık programı IELTS sınavını basit adımlara böler, İngilizce dilinin en temelleri ile başlar ve her gün bunlar üzerine inşa eder. IELTS Hazırlık eğitimi bölümündeki   IELTS Hazırlık departmanında uygulanan   IELTS Hazırlık programını başarıyla tamamlayan tüm öğrenciler, resmi sınavın tüm dört becerisinin hepsinden 6.5 veya daha fazla puan elde edebilirler. Eğer bu puana ulaşamazlarsa, IELTS Hazırlık merkezimizdeki IELTS Hazırlık kursunu tekrar yarı fiyatına alabilirler.

IELTS, dört dil öğrenme becerisini test eder. IELTS Hazırlık merkezimizdeki IELTS Hazırlık öğretilerinde uygulanan  IELTS Hazırlık programlarıyla şu becerilerinizi geliştireceksiniz:

  • Dinleme: not alma, belirli bilgileri dinlemeyi
  • Konuşma: fikir ve düşünceleri ifade etme, açıklama ve  telaffuz
  • Okuma: hızlı okuma stratejileri, grafik ve çizelgeleri anlama, IELTS örnek belgelerini analiz etme
  • Yazma: soruları yorumlama, içeriği düzenleme, gramer doğruluğu.

 

.