Genel 

IELTS Hazırlık Kursu

IELTS Hazırlık Kursu Programları

IELTS Hazırlık Kursu Programlarının İçeriği

IELTS hazırlık kursu eğitim merkezimizde ki IELTS hazırlık kursumuzda dil seviyenizi bir Üniversiteye veya potansiyel işverene göstermek için IELTS hazırlık kursu programları ile uluslararası düzeyde bir nitelik kazanın.

IELTS hazırlık kursu merkezimizdeki IELTS hazırlık kursumuz IELTS sınavının içeriği ve yapısı hakkında kapsamlı bilgi sahibi olan öğretmenler tarafından IELTS hazırlık kursu programlarıyla dört alanda – yazma, dinleme, okuma ve konuşma – öğretilir

IELTS  hazırlık kursumuz esnektir:

 • Kaç hafta ve ay çalışmak istediğinizi seçin
 • Ayrıca haftada kaç saat çalışmak istediğinizi de seçebilirsiniz (15, 20 veya 25 saat)
 • Öğretmenler, hedefinize nasıl ulaşacağınızı bilmenize yardımcı olmak için ilerlemenizi düzenli olarak 1’e 1 olarak inceler.

IELTS hazırlık kursu temel birimlerindeki IELTS Akademik Eğitim IELTS hazırlık kursumuzda zamanınız boyunca, sizin için kişiselleştirilmiş interaktif öğrenme ortamımıza da erişebileceksiniz.

Bilgisayar Tabanlı IELTS

 • Artık İngiltere’de bilgisayar tabanlı bir IELTS sınavına girebilirsiniz.
 • Bu seçeneği kullanmak istiyorsanız, IELTS hazırlık kursunuz bu tür testlerde kendinizi rahat ve hazır hissetmenizi temin edecektir.

  Bu IELTS  hazırlık kursunda şunları yapacaksınız:
 • IELTS sınavının içeriği ve yapısı hakkındaki anlayışınızı güçlendirin
 • Farklı soru türlerini ele almak için etkili stratejiler kazanın
 • Verileri açıklama, analiz etme veya tanımlama ve anlamı bağlamdan yorumlama gibi faydalı beceriler geliştirmek
 • Sınav için konuşma veya makale yazarken etkili bir şekilde iletişim kurmayı ve görüşlerinizi sunmayı öğrenin.

Ayrıca, IELTS hazırlık kursu departmanında uygulanan   IELTS hazırlık kursunda size dil öğrenme yöntemimiz aracılığıyla genel öğrenme, yaşam ve iş için yararlı olacak pratik ve günlük becerileri geliştirmenize yardımcı oluruz.

IELTS Yazma: Örnek sınav kağıtları hakkında bilgi edinin ve yeni sözcük dağarcığınızı geliştirerek yazma ve yapılandırma verilerinizi yapılandırın.

IELTS Dinleme: Dinleme sınav sorularınızı cevaplarken gereken dinleme becerilerinizi geliştirin ve yorumlama ve eş anlamlıları tanıma gibi kritik beceriler kazanın.

IELTS Okuma: Okuma sorularınıza yaklaşmak için farklı stratejiler deneyin ve akademik makale ve raporları okuma alıştırması yapın.

IELTS Konuşma: Sınavla ilgili konulardaki kelime dağarcığınızı genişletin ve fikirlerinizi ifade etmeyi ve gerekçelendirmeyi, örnekler vermeyi ve yapılandırılmış bir şekilde yanıt vermeyi öğrenin.

IELTS testi hakkında daha fazla bilgi edinin

IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi) – İngilizce dil testi – dünya çapında 9.000’den fazla kuruluş tarafından tanınır.

Üniversiteler tarafından bir öğrencinin İngilizce seviyesini değerlendirmek, eğitim, göç ve mesleki akreditasyon için günlük İngilizce iletişim yeteneğinizi değerlendirmek için yaygın olarak kullanılır.

IELTS sınavının dört bölümü vardır:

Dinleme (30 dakika)
Okuma (60 dakika)
Yazma (60 dakika)
Konuşma (11–14 dakika)
Dinleme, okuma ve yazma testleri aynı anda tamamlanır.

Diğer Yazılar

Leave a Comment