Genel 

Ielts İçin Seviye

Ielts İçin Seviye Sorunu

IELTS SINAVINDA SEVİYE NE OLMALI

1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Ielts Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik  Ielts Grup Dersi )

IELTS için seviye Ielts sınavını kazanmanın ilk yoludur ve  yeterli İngilizce bilgisine sahip olmaktan geçer. Bunun için en ideal seviye ortanın üstünde  bir bilgidir. Bu bilgiye sahip olanların Ielts başarılı olmaları kesin değildir ama çok düşük bir ihtimalle mümkündür. Ortanın altında bilgi sahibi olanların ise uzman bir hoca denetiminde neler çalışması gerektiğini bilerek yapacağı hazırlıklar sonuç verebilir.

IELTS  için seviye denildiğinde, sınava hazırlananların hangi seviyede olmaları gerektiği sorgulanmaktadır. Zaman, zaman  seviyesi yeterli olmadığı halde henüz bu seviyeye ulaşmamış kişilerin bile IELTS  sınavı için hazırlanmaya başladıkları görülüyor ki bu çok saçma bir şey. Bu tür bir hazırlığın sonunda mutlaka hüsrana uğramak var.


Ielts sınavı için hazırlık yapmak ve sınava çalışmak isteyenlerin IELTS için seviyesi  kesinlikle upper-intermediate  olmalıdır. Ancak IELTS için seviyesi  bu olanların ielts sınavı için hazırlık yapmaları tavsiye edilir. Henüz bu seviyeye ulaşmamışların da önce bu seviyeye gelmeleri ve sonra sınav için hazırlık yapmaları, yapılması gereken en doğru harekettir.

Hemen şunu söyleyelim ki, IELTS için seviyesi orta üstü olanların bile, bu sınava hazırlanırken yapmaları gereken bir çok fazladan çalışma var iken daha alt seviyede olanların ielts sınavı için hazırlanmaları mantıksız olur.

Orta üstü düzeyde İngilizce bilgisine sahip olanların bile yapmak ve çalışmak zorunda oldukları bir çok konu mevcuttur IELTS sınavını kazanmak için:


Mesela, IELTS sınavın kazanmak isteyenlerin ilk aşamada akademik kelime bilgilerinin çok güçlü olması gerekir. Şayet, bu tür bir eksiklik mevcutsa, sınavı kazanmak için bu eksikliğin derhal giderilmesi ve güçlendirilmesi ilk hedef olmalıdır. Bunun için çok özel çalışmalar yapılması gereklidir.

Ayrıca, okuma parçalarında ki soruları yanıtlamak için kesinlikle, okuma parçalarının okuma tekniklerinin bilinmesi gereklidir IELTS sınavında başarı kazanmak için. Bu tekniklerin kazanılması da sınava tek başına  çalışanlar için mümkün değildir . Bu konuda mutlaka uzman bir IELTS hocasından destek sağlanmalıdır.

Essay yazımını çözmek için, çok iyi bir dil bilgisine sahip olmak gereklidir. Özellikle, bağlaçlı ve İngilizce dilinde yazımda  çok önem verilen bazı cümle yapılarını bilmek ve bunları yazımda kullanmak puan elde etmek ve skor yükseltmek açısından önemlidir.

Dinleme modülü için yapılan hazırlıklar da ise , sınavda çıkması olası olan yapıda dinlemeler yapmak ve kulağı bu konuda geliştirmek ve hazırlamak çok önemlidir.

Ielts İçin Seviye

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment