Genel 

IELTS için Sınavdan Önce Bilinmesi Gereken 3 Şey

IELTS için Sınavdan Önce Bilinmesi Gereken 3 Şey Hakkında Bilgi

IELTS için Sınavdan Önce Bilinmesi Gereken 3 Şey Konusunda Ayrıntılar

IELTS puanına ihtiyacınız varsa, IELTS için Sınavdan Önce Bilinmesi Gereken 3 Şey şudur.

1. IELTS için Sınavdan Önce Bilinmesi Gereken 3 Şeyden biri Neden IELTS almanız gerektiğine karar vermenizdir: British Council, IDP: IELTS Avustralya ve Cambridge İngilizce Dil Değerlendirmesi’nin ortaklaşa sahip olduğu IELTS, Avustralya , İngiltere , Kanada , İrlanda , Yeni üniversiteler için tercih edilen İngilizce yeterlilik testlerinden biridir. Zelanda ve Güney Afrika . Örneğin, University College London bir dizi sınavı kabul eder, ancak web sitesinde IELTS’in tercih edildiğini belirtir . Test, ABD’deki çok sayıda okul ve diğer birçok ülkede İngilizce programları tarafından da kabul edilmektedir.

TOEFL’de uzmanlaşmak için ipuçları.

2. İhtiyacınız olan puan:  IELTS sınavına katılanlara, sınavın her bölümü için 1’den 9’a kadar bir puan verilir; dört alt testten elde edilen sonuçların ortalaması daha sonra genel bant skoru olarak bilinen şeyi belirlemek için kullanılır. Üniversiteye giriş için gereken puanı belirlemek için, IELTS web sitesinde yayınlanan çeşitli üniversitelerin ihtiyaç duyduğu farklı genel grup puanlarına bakmayı deneyin veya katılmak istediğiniz üniversiteye danışın.
Örneğin, Oxford Üniversitesi, gelen uluslararası lisans öğrencileri için 7,0 puan almayı gerektirirken, Princeton

3. Nasıl hazırlanır: IELTS’e hazırlanmanın en iyi yolu onu kullanmaktır. Bu size sınav deneyimini ve mevcut seviyeniz hakkında bilgi verir, bu da mevcut zamanda elde etmek istediğiniz puanı belirlemenize yardımcı olur.

IELTS için Sınavdan Önce Bilinmesi Gereken 3 Şeyden diğeri   , dinleme becerilerini geliştirmek için günlük rutininize İngilizce podcast eklemeyi deneyin . Ayrıca, haberleri çeşitli İngilizce seviyelerinde okuyabileceğiniz ve zaman içinde okuma seviyenizi artırabileceğiniz  newsinlevels.com adresini ziyaret etmeyi deneyin .

Kelime ile ilgili bir endişeniz varsa, test katılımcılarının büyük olasılıkla göreceği kelimeleri sağlayacağından bir frekans listesini gözden geçirin. Ardından, bilinmeyen terimler için aşağıdaki Wikipedia makalelerine göz atmayı düşünün: iş, eğitim, eğlence, gıda, oyunlar, hükümet, politika, bilim (ve birçok alt grubu), spor ve teknoloji. IELTS için Sınavdan Önce Bilinmesi Gereken 3 Şeyden üçüncüsü de güçlü bir kelime dağarcığına sahip olmak da yazınızda size yardımcı olacaktır.
McKinnon, makalenin hazırlanmasının en iyi yolunun birçok deneme makalesi yazmak ve “zamana karşı çalışmak” olduğunu söylüyor.

Son olarak, konuşma bölümü var. Bu hobileriniz, memleketiniz, okulunuz vb. Hakkında dört ila beş dakikalık tartışmalar içerecektir; bir ila iki dakika konuşma süresine sahip olacağınız belirli bir konu hakkında bilgi istemi; ve son olarak bu konu ile ilgili dört ila beş dakikalık ek tartışma.

Diğer Yazılar

Leave a Comment