IELTS İpuçları, Reading

IELTS Sınavında İpuçları, Reading

IELTS İpuçları, Reading Hakkında Açıklama

 1  –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için birebir Özel Ders )
2 –  Ielts Sınavı ( Ielts Sınavı için 4 kişilik Grup Dersi )

Bu sınavda ilk aşamada okuma parçasını mı yada ilk aşamada soruların mı okunması gerektiğini bilmek gibi her iki strateji de geçerlidir ama bu stratejilerden her ikisi de farklı insanlarda farklı çalışır. Bunu anlamanın da en iyi yolu, her iki stratejiyi de denemekten geçer. Hangisi uygunsa ,  hangi durum sizin için uygunsa onu kullanmanız gerekir.
 Bu yöntem sizin için de işe yarayabilir, ancak gerçekte, bir dizi faktöre bağlıdır . Bu faktörler  ne kadar iyi ya da ne kadar hızlı okuyabildiğinize , size ne kadar zaman kazandırabileceğine, ne kadar zor soruları yanıtlayabileceğinize, sahip olduğunuz zamana,  soruların türüne , vs. içerir . Yani, bir takım insanların tavsiyelerine ya da en iyi arkadaşınızın ne  yapacağına boş verin . Her iki yolu da  deneyin ve size en yardımcı hangisinin olacağını görün .

Sınav Talimatlarının sınavda  dikkatli bir biçim ve tarzda  okunması gerekir . Bu bölümü atlayarak zamandan tasarruf etmeye çalışmayın . Talimatlar size soruların yanıtlanmasında umulmadık bilgiler verir. Daha önceden yüzlerce soru çözmüş ve bu konuda alıştırmalar yapmış olsanız bile, verilen talimatları kesinlikle ve mutlaka dikkatle okuyun. Bir çok durumlarda sorular okuma parçasında verilen bilgiyi izler ki bu da size okuma parçalarında ki soruları hızlı bir biçimde yanıtlamanıza katkı sağlar, Yazım konusu çok önemlidir. Kısa yanıtların yazımında , yazılması gereken kelimenin yanlış yazılması puan kaybettirir. Bu nedenle, okuma pasajından alınan bir kelimenin yazılması gereken boşluğa yazımında. Özel bir dikkat gösterin ve bunu yaparken özel bir dikkat sarf ettiğinizden emin olun. Cümle tamamlama konusunda cümleleri tamamlarken seçtiğiniz kelimenin anlamına odaklanın .

IELTS İpuçları, ReadingZor seviyede hatta daha da zorun da sorular çözün bu tür çalışmalar size sınav formatına yakınlaştırır ve sınavda alışkın olduğunuz formatlardaki soruları daha rahat, kolay ve hızlı çözersiniz.

Genel okuma yeteneğinizi güçlendirmek ve kelime haznenizi güçlendirmek ve zenginleştirmek için, çok geniş bir alanda her tür kitapları okuyun.
Okuma parçalarında ve sorularda kullanılan anahtar kelimelere ve eş anlamlı kelimelere dikkat edin . Bunlar okuma parçasını daha rahat ve doğru yanıtlamanızı sağlar.