IELTS Kelime Bilgisi

IELTS Kelime Bilgisi Hakkında Ayrıntılı Açıklamalar

Tüm IELTS Kelime Bilgisi için Bilinmesi gerekenler.

IELTS  kelime bilgisi nedir? Size bir cevap vermeden önce hatırlamanız gereken bir şey var:  IELTS bir test değil . Gerçekten dört test. IELTS’in (Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma) bölümlerinin her biri kendine has bir kelime dağarcığına sahiptir.

Yine de, bu bölümlerin ortak bir yönü vardır: IELTS’in her bir bölümü ya akademik  IELTS  kelime bilgisi , konuşma kelime hazinesi veya her ikisinin bir kombinasyonunu içerir

IELTS Kelime dağarcığınızı nasıl genişletirsiniz

Yeterli kelime bilip bilmediğinizi görmenin asıl yolu, belli bir sayıyı ezberlemektir. Bunun yerine, IELTS pratik soruları yaparak başlamalısınız. IELTS sorularını uygularken, IELTS  kelime bilgisini  nasıl yapıyorsunuz? Kaç kelime bilmiyorsun Bu, IELTS performansınızı nasıl etkiler?

Bunun için bir fikir edinmenin hızlı bir yolu tam uzunlukta bir IELTS alıştırma sınavına girmek . Bir IELTS alıştırma testine girerken kendinize sorun: Kayıtlardaki ve okuma bölümlerindeki tüm gerekli bilgileri anlayabilir miyim? Fikirleri hem yazılı hem de sözlü dilde etkili ve doğru bir şekilde, çeşitli kelimeler kullanarak ifade edebilir miyim? IELTS  kelime bilgim buna elverişli mi?

Bir uygulama sınavına girdikten ve şu anki IELTS  kelime bilginiz  hakkında bir fikir edindikten sonra, IELTS  kelime bilginizi  genişletmek için çalışmaya başlayabilirsiniz.

IELTS Üzerine Akademik Kelime Bilgisi

IELTS Reading’de akademik bölümleri bulacaksınız ve bu bölümler akademik kelimelerle doludur. Bu, hem IELTS Akademik Okuma hem de IELTS Genel Eğitim Okuma için geçerlidir. Sınavın herhangi bir versiyonunda, belirli akademik konularla ilgilenen kurgusal olmayan eğitim makalelerini okuyacaksınız. Bu, bilim, tarih, ekonomi vb. İle ilgili IELTS  kelime bilgisine sahip olmanız gerektiği anlamına gelir.

IELTS Yazma Görevi için Akademik Kelime 1

IELTS Akademik Yazımında, Görev 1 Yazma için kullanılan kelime, gerçek bilginin özetlenmesi ile ilgilidir. Görev, ayrıntılı bir bilgi grafiği veya grafiğinin içeriğini tanımlamanızı gerektirir. i

IELTS için Akademik Kelime Bilgisi

Hem IELTS Akademik hem de IELTS Genel Eğitiminde, ikinci Yazma görevi aynıdır. Burada, üniversite tarzı kısa bir kompozisyon için uygun olan IELTS  kelime bilgisine  ait kelimeleri kullanmanız gerekir.

IELTS Yazma Görev 2 için IELTS  kelime bilgisi , size verilen soruya büyük ölçüde bağlıdır.

IELTS ve GRE Üzerine Akademik Kelime Bilgisi

Ayrıca, IELTS’teki akademik sözlüğün diğer standartlaştırılmış testlerdeki akademik sözlüğe benzer olduğunu belirtmekte fayda var. Bu IELTS  kelime bilgisi hem IELTS hem de GRE’yi alması gereken birçok öğrenci için uygundur.

Akademik IELTS Kelime Listelerine Bağlantılar

IAE, IELTS’de görünen genel akademik   kelimelerini tanımlayan çok sayıda mesaja sahiptir.