Genel 

Ielts Kursu

IELTS KURSU HAKKINDA

Ielts Kursu Program İçeriği

1  – Ielts Kursu ( Birebir  Özel Ielts Kursu)
2 –  Ielts Kursu (  4 kişilik  Gruplarla Ielts Kursu )

IELTS Kursu, programları ile Akademik Eğitim, IELTS sınavı hazırlığına yönelik en fazla  4 aday öğrenciden  meydana gelen  grup dersleri ve ayrıca birebir hazırlık IELTS Kursu programları sunar.

IELTS Akademik Eğitim de , 4 yada 6 kişilik gruplarda şu anda ülkede yürütülen İngilizce  eğitiminin aksine, sınav hazırlık eğitimi aday öğrencilerin bireysel İngilizce becerilerini geliştirmeye yöneliktir ve bu sebeple  kesinlikle kalabalık gruplar kurulmaz ve 4 öğrenciden daha fazla gruplarla eğitim yapılmaz.

Hazırlanan IELTS Kursu programları grup şeklinde icra edildiğinde niteliğini kaybetmektedir grup sayısı 4 öğrenciyle  sınırlıdır. Aşağısı olur fakat 4 öğrenciyi geçmez. Bunun nedeni bilimsel verilere dayalıdır. Yapılan araştırmalarda 4 kişiden fazla öğrenciden oluşturulan gruplarda eğitim özellikle sayı arttıkça niteliğini kaybetmekte şeklinde ortaya çıkınca bu düzenlemeye geçtik.

Üstelik özel gruplarda alacağınız IELTS Kursu  için ödeyeceğiniz ücret kalabalık gruplar için ödeyeceğiniz ücretten pek farklı değildir. IELTS Kursu hafta sonu ve hafta içi programları şeklinde olup sadece Bakırköy şubelerimizde düzenlenmektedir.

Gruplarda IELTS Kursu alacak olan aday öğrencilerin İngilizce beceri düzeyinin homojen olması esastır ve gruplar seviye tespit sınavı neticesinde elde edilen verilere göre kurulur. Her aday öğrenci IELTS Kursunda ayrı ayrı yazılı ve sözlü sınava tabi tutulur. Elde edilmesi amaçlanan score göre aday öğrencilerin, orta seviye ( intermediate) (5-7 puan için) ya da Upper Intermediate ( orta üstü seviye ) (7 ve üzeri puan için) seviyede olması gereklidir.

Aday öğrenciler talep ederse, birebir ya da 2 veya 3 kişilik gruplar da oluşturulabilir. 20 skora götüren program hazırlanır. Programda yer alan  materyaller  Ielts Akademik Eğitim tarafından aday öğrencilere ücretsiz olarak verilir.

IELTS (International English Language Testing System)


IELTS sınavının 2 şekli mevcuttur.

ACADEMIC IELTS

Yurt içinde ve yurt dışında herhangi bir üniversite ya da bir yüksek eğitim kurumuna girmek isteyen öğrencileri  kapsar.

GENERAL IELTS

Ülke içi ve ülke dışında  belli dönemlerde yapılan eğitim programlarında yer almak  isteyen aday öğrenciler ile belli kurum ve kuruluşlara (bankalar, konsolosluklar vs.) İngilizce yeterlik belgesi temin edecek  çalışanlar içindir.

Dinleme ve konuşma becerileri her iki tür için standarttır fakat okuma ve yazma yetileri  için modüller Academic ve General olarak ayrılmaktadır. Ielts sınav  süresi toplam 2 saat 45 dakikadır:

Dinleme (4 bölüm, 40 soru, 30 dakika)
Konuşma (11-14 dakika)
Genel İngilizce Okuma (3 bölüm, 40 soru, 60 dakika)
Akademik İngilizce Okuma (3 bölüm, 40 soru, 60 dakika)
Genel İngilizce Yazma (2 konu,150-250 kelime, 30 dakika)
Akademik İngilizce Yazma (2 konu, 150-250 kelime, 60 dakika)

Her ünite 9 üzerinden hesaplanır ve son olarak bunların ortalaması alınır..

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment