Ielts Kursu

IELTS KURSU PROGRAMLARI İSTANBUL, BAKIRKÖY

Ielts Kursu  Programları İÇeriği

1 – IELTS KURSU ( BİREYSEL ÖZEL IELTS KURSU )
2 – IELTS KURSU ( 4 KİŞİLİK GRUPLAR ŞEKLİNDE UYGULANAN IELTS KURSU )

IELTS kursu programlarına  sınava hazırlanmak için dahil olan aday öğrencilere IELTS kursu programları 2 türlü uygulanır.

 1 – IELTS KURSU ( BİREYSEL ÖZEL IELTS KURSU ) : Bireysel olarak IELTS kursu programlarına katılan adaylara , IELTS kursu programlarının uygulanacağı gün ve saatleri kendi belirleme hakkı verilir. Böylece,  k IELTS kursu programlarında yer alan aday öğrenciler günlük yaşamlarında bir değişikliğe gitmeksizin ,yaşam düzenlerini bozmadan kendi belirledikleri gün ve saatlerde  IELTS kursu programlarına katılırlar ve eğitimi istedikleri gün ve saatlerde alırlar.Bireysel olarak IELTS kursu programlarına dahil olan aday öğrencilere verilmesi gereken ders sayısının belirlenmesi amacı ile , aday öğrencilere İngilizce seviye sınavı uygulanır ve uygulanan  seviye sınavı sonuçlarına ve aday öğrencinin sınavda elde etmek zorunda olduğu ” skora ” bağlı olarak verilmesi gereken ders sayısı belirlenir. Bu aşamadan sonra aday öğrenciye  IELTS kursu programı uygulama aşamasına sokulur.

2 – IELTS KURSU ( 4 KİŞİLİK GRUPLAR ŞEKLİNDE UYGULANAN IELTS KURSU ) : Gruplar şeklinde uygulanan IELTS kursu programlarında aday öğrencilerin İngilizce seviyelerinin bir birine denk olması amacı ile,aday öğrencilere ilk aşamada İngilizce seviye sınavı yapılarak seviyeler ölçülür ve daha sonra seviyeleri eşit yada denk olan 4 öğrenci seçilerek gruplar oluşturulur. Grupların sayısının 4 kişi ile sınırlandırılması tamamen bilimsel verilere dayalı olarak alınmış bir karardır. Grup sayısının 4 kişiden oluşması grup IELTS kursu programlarına katılacak olan aday öğrencilerin lehine olan bir durumdur. Zira, sayı azlığından ötürü aday öğrenciler istedikleri gibi anlamadıkları konularla ilgili sorular sorma imkanı bulur ve hatta ders tekrarı bile yapılabilir.Ayrıca, yine küçük grup olması nedeni ile,  kurs hocası aday öğrencilerle bire bir ilgilenebilir ki tüm bunlar ,grubu meydana  getiren aday öğrenciler için bir avantajdır.Sayılan bu nedenler yüzünden , AKADEMİK EĞİTİM   IELTS kursu programları için ilk akla gelen isim olmaktadır.

NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

  • Kursta  bireysel yada grup şeklindeki IELTS kursu programlarında yer alan  hocalar konularında uzmanlaşmış yılların deneyimine sahip hocalardır.
  • IELTS kursu programlarına iştirak eden  aday öğrencilere senet imzalatılmaz . Bu tür bir uygulama AKADEMİK EĞİTİM IELTS kursunda  yoktur.
  • Bu  sınav gibi akademik seviyedeki sınavlarda akademik kelime sayısı başarı kazanmak için çok önemli bir rol oynar.Bu nedenle ne kadar çok akademik kelime bilinirse sınavda başarı kazanmak o derce kolaylaşır.Bu nedenle IELTS kursu programlarında yer alan aday öğrencilere özel hazırlanmış kelime çalışmaları verilir ve aday öğrencilerin gerçekleştirdikleri çalışmalar yakından izlenir.Böylece, aday öğrenciler kelime çalışmalarına itilerek başarı sağlamaları sağlanır.