Genel 

Ielts Kursunun Kalitesi

 IELTS KURSUNUN KALİTESİ NASIL OLUR

Ielts Kursunun Kalitesi Hakkında

1 – Ielts Kursu ( Birebir – Özel Ielts Kursu )
2 – Ielts Kursu ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Ielts Kursu)

IELTS kursunun kalitesi, içindeki hocaların kalitesi ile belli olur. Kaliteli bir IELTS kursunda gerçek ıelts hocası çalıştırır. çalıştırılan ıelts hocalarının normal bir İngilizce öğretmeni olması, eğitim alan öğrencileri çok zor duruma düşürür. Genelde, ülkemizde yapılan bu. ıelts kursu açarlar sonra hoca ararlar. Ielts gerçek hoca bulamayınca da normal bir İngilizce hocasını derslere sokarlar. Oysa, ıelts hocası olmak bu kadar basit bir iş olmadığından öğrenciler ile birlikte eğitim vermeye çalışan hocada çok zor durumda kalır. Kursu düzenleyen kurumun umurunda bile olmaz. Onlar gelen paraya bakar. Ama bu öğrenci bir daha gelir mi yada kurumu Ielts kursu isteyen başka birine tavsiye eder mi ? Kalite falan vız gelir bu paragöz kurumlara. Onlar anı ve günü kurtarma peşindedir. Hocanın gerçekten iyi bir Ielts hocası olup olmadığına bakmazlar. Onlara eğitim verilen gruptan şikayet gelmedikçe her şey yolundadır. Hele paralar da tahsil ediliyorsa dünya yansa kılları kıpırdamaz.

Zaten çoğuda eğitimci değildir kurs sahiplerinin. Eğitimin ne olduğunu hem anlamazlar hemde bilmezler. Onlar için Ielts kursu ticari bir işletmedir. IELTS kursunun kalitesi onları ilgilendirmez. Gelen öğrencinin ielts sınavında başarılı olup olmadıkları da önemli değildir. Nasıl olsa kandırabilecekleri 20-25 kişi yine bulabilirler. Geçemeyenler önemli değildir. Şunu düşünmezler yani. IELTS kursunun kalitesini muhafaza edelim ve kaliteli eğitim verelim  ki gelenlerin  çoğu başarılı olsun ki kurumu başkalarına da tavsiye etsinler. Bu şekilde öğrenci sayımız artar. Zira tavsiye ile gelen öğrenci en verimli ve olumlu öğrencidir. 

Her tavsiye i,le gelen öğrenci,reklam masrafını azaltan bir etkendir. Ama bu tür tavsiye ile gelen öğrencinin artması için eğitim veren hocaların gerçek Ielts Hocası olmaları ve bu işi çok iyi bilmeleri gerekir. Bu tür iyi ıelts hocaları da diğer soytarılar gibi 20-25 liraya Ielts dersine girmez. İşte asıl konu da burada başlar. Sadece parayı düşünerek 20-25 liraya ders vermeyi kabul eden sıradan bir öğretmeni derse sokarsan, evet para kazanırsın ama ne kadar zaman ? Bu ne kadar sürer. Bir yerde tıkanırsın. Öğrenci bulamazsın. Seni tanıyan ve bilen öğrenci gelmez. Reklam vermeye başlanır. Verilen reklamlar sayesinde 10-15 kişi gelir, gelirde bu kadar öğrenci kurumun masraflarını karşılamaz. Oysa, reklama verilen paralar kaliteli hocalara bulunup verilse, uzun zaman içinde, kurum hem reklam masrafından kurtulur yada tamamen kurtulamasa bile çok azalır ve sürekli artan bir biçimde öğrenci gelir.

Ielts Kursunun Kalitesi

Diğer Yazılar

Leave a Comment