İngiltere’de İngiltere’de Vizeler ve Göçmenlik için IELTS ile Çalışma, Çalışma ve Yaşamak (UKVI)

İngiltere’de çalışmak veya okumak istiyorsanız, bir İngiltere Vizesi için başvurmanız ve UKVI için IELTS gibi bir İngilizce Ofisi onaylı Güvenli İngilizce Dil Testi (SELT) alarak gerekli İngilizce seviyesini karşıladığınızı kanıtlamanız gerekebilir. (Akademik ve Genel Eğitim) veya IELTS Yaşam Becerileri.

UKVI için IELTS ve IELTS arasındaki test formatındaki fark nedir?

IELTS (Akademik / Genel Eğitim) ile UKVI için IELTS (Akademik / Genel Eğitim) arasında test biçiminde bir fark yoktur. Test içerik, format, zorluk seviyesi ve puanlama açısından aynıdır. Ancak, sonuçlarınızı içeren Test Rapor Formları, testi İngiltere Ana Ofisi tarafından onaylanan resmi bir IELTS UKVI lokasyonunda yaptığınızı göstermek için biraz farklı olacaktır.

Hangi test formatını almalıyım?

Tier 4 Sponsoru olan bir üniversitede doğrudan lisans veya yüksek lisans derecesine girmek için bir yüksek öğretim kurumunda Öğrenci Vizesine (Tier 4) başvuruyorsanız, kurum tarafından belirlenen İngilizce seviyesine uymalısınız. Tüm İngiliz üniversiteleri ve kolejleri IELTS Akademik sonuçlarını kabul eder. Bu, UKVI (Academic) sınavına IELTS sınavına girmenize gerek kalmayacağı, ancak bir IELTS Akademik sonucunu sunabileceğiniz anlamına gelir.

British Council ile UKVI için IELTS Alınması

UKVI için IELTS (Akademik ve Genel Eğitim) testleri ve IELTS Yaşam Becerileri, UKVI onaylı bir test merkezinde alınır. British Council, dünya çapında UKVI onaylı mekanlara sahiptir.

UKVI için IELTS (Akademik)

Başvurduğunuz üniversite veya kuruluş, IELTS for UKVI (Akademik) sınavına girmenizi talep etmişse bu sınava katılın.

UKVI için IELTS (Genel Eğitim)

Bu sınav, İngiltere’de lisans derecesinin altında eğitim almak veya çalışmak isteyenler içindir. Ayrıca, işle ilgili eğitim almak veya çalışmak veya İngiltere’ye göç etmek için de kullanılabilir.

IELTS Yaşam Becerileri

IELTS Life Skills, Birleşik Krallık Vize başvurusu amacıyla Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi’nin (CEFR) A1, A2 veya B1 seviyelerinde sadece konuşma ve dinleme becerilerini kanıtlaması gereken insanlar için yapılan bir İngilizce sınavıdır.

IELTS Yaşam Becerileri iki düzeyde mevcuttur:

IELTS YAŞAM BECERİLERİ A1

İngilizce konuşma ve dinleme becerilerinizi, ‘yerleşik bir kişinin ailesi’ vizesi için İngiltere Vizeleri ve Göçmenlik başvurusuna uygulamanızın bir parçası olarak kanıtlamanız gerekiyorsa, bu testi yapın.

IELTS YAŞAM BECERİLERİ B1

İngilizce konuşma ve dinleme becerilerinizi İngiltere Vizeleri ve Göçmenlik başvurularınızın bir parçası olarak, süresiz kalmanız ya da vatandaşlık için kanıtlamanız gerekiyorsa, bu testi yapın.