Genel 

IELTS Nedir Ki

IELTS  Nedir ki ? Konusu

IELTS Nedir ki Konusunda Açıklama

IELTS nedir ki diye sorulduğunda IELTS, Uluslararası İngilizce Dil Test Sisteminin kısaltmasıdır şeklinde bir yanı vermek adettir . İngilizce’nin iletişim dili olduğu yerlerde çalışmak ya da çalışmak isteyen kişilerin dil yeterliliğini değerlendirmek için tasarlanmış bir İngilizce dil sınavıdır.

IELTS puanları, İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Kanada’daki üniversitelerin ve kolejlerin çoğuna giriş için kabul edilmektedir .

4 IELTS testi türleri
4 sınav türünden herhangi birine girebilirsiniz: Genel Eğitim, Akademik, Yaşam Becerileri ve UKVI.

IELTS Genel Eğitim testi nedir?
Genel eğitim IELTS, akademik olmayan eğitim veya iş deneyimi almayı planlayan adaylar veya göçmenlik amaçları için uygundur.

IELTS Akademik sınavı nedir?
Akademik IELTS, bir lisans veya lisansüstü kursa girmek isteyen öğrenciler için uygundur . 2018’de adayların% 80’i Akademik IELTS,% 20’si Genel Eğitim IELTS aldı.

IELTS Yaşam Becerileri testi nedir?
IELTS Yaşam Becerileri yeni bir testtir. Birleşik Krallık’ta aile ile yaşamak için vize başvurusu yapan kişiler için tasarlanmış bir testtir . Sadece konuşma ve dinleme becerilerinizi test eder. Testte CEFR A2, A1 ve B2 seviyelerine uygun 3 farklı zorluk seviyesi vardır.

UKVI için IELTS nedir?
Birleşik Krallık’a eğitim almak, çalışmak ya da yaşamak için vize başvurusunda bulunuyorsanız, IELTS for UKVI almanız istenebilir. Bu temelde Akademik veya Genel Eğitim IELTS’dir, ancak biraz farklı idari prosedürler vardır, örneğin konuşma testi videoya kaydedilir.

Sınav
IELTS Genel Eğitim ve Akademik sınavında dört bölüm vardır: dinleme, okuma, yazma ve konuşma .

Testin dinleme, okuma ve yazma bölümlerini aynı oturuşta alırsınız . Test için toplam süre 2 saat 40 dakikadır . Testin her bir parçası arasında ara yoktur.

Genel Eğitim ve Akademik sınav arasındaki tek fark testin okuma ve yazma kısımlarındadır. Testin konuşma ve dinleme bölümleri hem Genel hem de Akademik IELTS için aynıdır.

IELTS’i kim yönetiyor?
IELTS, Cambridge Examations, British Council ve IDP tarafından ortaklaşa yönetilmektedir .

IELTS sınavına kaç kişi giriyor?
2018’de IELTS’i 3 milyondan fazla kişi aldı.

Hangi IELTS grup puanına ihtiyacım var?
Bu, başvurduğunuz kuruluşa ve hangi amaç için başvurduğunuza bağlıdır.

İhtiyacım olan grup skorunu alamazsam ne olur?
Testi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. Bununla birlikte, testi tekrarlamadan önce fazladan çalışma ve pratik yapmak iyi bir fikirdir.

IELTS puanı ne kadar süredir?
IELTS puanı için bir geçerlilik süresi belirlemek her kuruluşa bağlıdır, ancak önerilen normal geçerlilik süresi 2 yıldır.

IELTS testini nerede ve ne zaman alabilirim?
IELTS  140’tan fazla ülkede 1.200’den fazla yerde bulunmaktadır ve yılda 48 test tarihi vardır.

Diğer Yazılar

Leave a Comment