IELTS Sınav Formatı

  1. IELTS Sınav Formatı Hakkında Bilgiler

    

   IELTS Sınav Formatı Hakkında Açıklamalar

IELTS sınav  formatı hakkında bir şey bilmiyor ama   IELTS sınavına girmeyi planlıyor, ancak IELTS sınavının   zamanını merak ediyorsunuz. Bunun için IELTS sınav  formatı içinde bildirilen zaman çizelgesini bulun.

Adaylar IELTS sınav  formatına göre verilen bölümlerde yeteneklerini aşağıdaki alanlarda sergilemek zorundadır:

1. Dinleme (30 dakika): IELTS sınav  formatında dinleme, kişinin dikkatini çeker ve bu nedenle adaylar, konsantrasyonlarını ve dikkat güçlerini göstermek için bu testten geçmek zorundadır. 4 bölümden oluşmaktadır:

 1. İki kişi arasındaki sohbet, günlük sosyal bağlamda belirlenmiştir.
 2. Monolog günlük sosyal bağlamda, örneğin yerel tesislerle ilgili bir konuşmada yer aldı .
 3. Eğitim veya öğretim bağlamında belirlenmiş 4 kişiye kadar konuşma.
 4. Herhangi bir akademik konuyla ilgili monolog.
 1. Okuma (60 dakika): IELTS sınav  formatında Bu bölüm 40 sorudan oluşmaktadır. Okuma, dil ve kelime bilgisi becerilerini analiz eder. 2 bölümden oluşur:
  1. Akademik versiyon: Tanımlayıcı ve olgusaldan uzun ve analitik olmak üzere 3 uzun metin içermektedir. Tüm metinler benzersizdir ve kitaplar, dergiler, dergiler, gazeteler ve bildirilerden alınmıştır.
  2. Genel eğitim versiyonu: Adayların kitap, dergi, gazete, ilan, ilan, şirket el kitabı ve rehberlerinden alıntılar okumasını gerektirir.
 2. Yazma (60 dakika): IELTS sınav  formatında yazma, öğrencinin dil gücünü, düşünme becerisini ve yaratıcı yönünü analiz eder. 2 bölümden oluşur:
  1. Akademik sürüm: Bu 2 görevi içerir. Konular, lisans veya yüksek lisans çalışmalarına katılan veya mesleki kayıt arayan herkes için genel olarak ilgi alanına girer.
   1. Görev 1: Adaylara bir grafik, tablo, grafik veya şema sunulacak ve bilgileri kendi sözcükleriyle açıklamaları, özetlemeleri veya açıklamaları istenecektir.
   2. Görev 2: Adaylardan bir bakış açısına, tartışmaya veya soruna cevap olarak kompozisyon yazmaları istenecek.
  2. Genel Eğitim sürümü: Burada yazma bileşeni, genel ilgi alanlarına dayanan iki görevi içerir:
   1. Görev 1: Adaylara, talep eden mektubu yazması veya durumu açıklayan mektubu yazması istenecek olan bir durum sunulur.
   2. Görev 2: Aday tarafından bakış açısına, tartışmaya veya bir soruna cevaben bir makale yazılacaktır.
 3. Konuşma (11 ila 14 dakika): Konuştuğunuz dil dil becerilerinizi, bakış açınızı ve güveninizi gösterir, böylece konuşma becerileri adayın konuşulan İngilizce kullanımını değerlendirir. 3 parça halinde gelir:
  1. Bölüm 1, burada adaylardan kendileriyle ilgili genel soruları ve ev, aile, iş, ilgi alanları vb. Gibi bilinen bazı konu ve konuları cevaplamaları istenecektir. Bu görevi tamamlamak yaklaşık 4 ve 5 dakika sürer.
   Bölüm 2 aylara, iki dakikaya kadar konuşmaya davet edilmeden önce belirli bir konuya ilişkin düşüncelerini hazırlamaları için bir dakika verilecek.
  2. Bölüm 3, Bölüm 2’deki konu ile ilgili daha fazla soru adaylara sorulacak ve bu sorular daha soyut konu ve görüşleri tartışmak için bir fırsat sağlayacaktır.